Japonya.org Blog

AniBu – Boğaziçi Üniversitesi Anime-Manga Kurulu Kuruldu

“Arkadaşlar, hepimizin bildiği gibi “ne yazık ki” anime ve manga ülkemizde gereken değeri görmüyor. Herşeye rağmen, Türkiye’deki anime ve manga severi sayısı yadsınamayacak düzeyde. Bir gün yetkili merciler de bu potansiyeli görüp hareket etme ihtiyacı duyacaktır elbet.

Kabul edersiniz ki bunun daha yakın zamanda olmasını sağlamak da biz fanların görevi. Her ne kadar hepimiz bu durumdan(anime ve mangalara ulaşma zorluğu, hala bi distiribütörün ülkemizde dağıtım görevini üstlenmemiş olması) şikayet etsekte, istediğimizi elde etmek adına bir şeyler yapmıyoruz. İşte Boğaziçi Üniversitesi’nin anime ve manga seven öğrencileri olarak, bu atalet durumunu yok edip aynı zevkleri paylaştığımız insanları buluşturduğumuz bir ortamda, anime ve mangayı daha büyük çapta tanıtmak ve hakettiği yere getirmek amacıyla AniBu – Boğaziçi Üniversitesi Anime-Manga Kurulu’nu kurmuş bulunmaktayız.

Önümüzdeki hafta itibariyle çalışmalarımıza başlayacağız. Faaliyet planlarımız arasında “anime gösterimleri”, “fansub grubu oluşturmak” ve “manga workshopları yapmak ve akabinde manga çizim yarışmaları düzenlemek” baş sıralarda bulunuyor. Üniversitemizin öğrencisi olmasanız da katılabileceğiniz projelerimiz olacak, o yüzden her çalışmamızı buradan duyurmaya çalışacağım. Baş koyduğumuz bu yolda tüm anime-manga severleriyle hep beraber çalışmak dileğiyle…”

Blogumuz:

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Hamit Özonur

AniBu – Boğaziçi Üniversitesi Anime-Manga Kurulu Kuruldu İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ