Japonya.org Blog

İlk Origami Toplantımızın Ardından

origami-ilk-toplantiUzun zamandır planladığımız origami toplantımız tahmin ettiğimizden çok daha güzel bir şekilde gerçekleşti. Farklı çeşitlerde origami yapmayı öğrendik. Bu yüzden katılamayan arkadaşlarımızın çok şey kaçırmış olduğunu rahatça söyleyebilirim.

Her ne kadar biz cumartesi günü aynı yerde buluşup prova yapsak da pazar günü aramıza katılan Setsuko Akça hanım’a katkılarından ve bize öğrettiği çeşitli origamilerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Biraz yaptıklarımızdan bahsetmek istiyorum. Origami yapmaya Turna kuşu yaparak başladık. Bir çoğunuzun bildiği gibi turna kuşu Japonya’da çok önemlidir ve Sağlık, barış, umut vs. yi temsil eder.

2 farklı origami kağıdıyla yapılan samurai ve buna ek olarak yaptığımız samurai şapkası da oldukça eğlenceliydi. Hakama’nın kağıttan da yapılabileceğini görmek oldukça şaşırtıcıydı.

Yaptılarımız arasında en ilginci Setsuko hanımın bir japon çiçeği olduğunu söylediği (aslında adını da söylemişti fakat şuan hatırlamıyorum) ve bizimse yıldız olarak tanımladığımız origamiydi. Defalarca katladığımız için elimizde küçücük kalan kağıdı iki ucunda çekip açtığımızda ortaya çıkan yıldız gerçekten anlatılmaz yaşanır denecek cinsten.

Kaçıran arkadaşlarımızı bir sonraki toplantımızda aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


İlk Origami Toplantımızın Ardından İÇİN YAPILAN YORUMLAR

  1. gerçekten güzelmiş, orada olmayı isterdim doğrusu ;)

    Gönderen T-Rex | Temmuz 28, 2009, 10:16 am

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ