Etkinlikler

1’inci Türkiye ‘de Japonya Çalışmaları Konferansı

japonya-konferans

top

Davet ve Duyuru

2010 Türkiye’de Japonya Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye’de yapılacak olan 1’inci Japonya Çalışmaları Konferansı, temel olarak Japon çalışmaları ile ilgili üniversitelerde Dil/Dilbilim, Edebiyat, Kültür/Toplum, Tarih, Uluslararası İlişkiler/Politika, Ekonomi/İş Dünyası, Bilim/Teknoloji, Eğitim gibi konularda üniversite tabanlı araştırma yapan kişiler ve akademisyenler için Akademik bir Forum sağlayacaktır. http://www.jsc.boun.edu.tr

Konferansın amacı

Türk akademisyenlere çalışmalarını sunma şansı vererek, fikir teatisinde bulunmalarını sağlamak ve çalışmalarını akademik bir forumda yayınlamalarını sağlayarak, Türkiye’deki Japonya çalışmalarının akademik seviyesini genişletmektir. Konferansın her üç yılda bir yapılacak olması, birçok akademisyeni Japonya konusunda araştımalarını geliştirmeye teşvik edecektir.

Düzenleyenler

Bu konferans, Japonya Araştırmaları Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü, Ankara Üniversitesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Başvuru

Yukarıda belirtilen panellerde bildiri sunmak isteyen ilgili kişilerin 30 Nisan 2010 tarihine kadar jsc@boun.edu.tr adresine kısa özgeçmişlerini ve bildiri özetlerini göndermeleri rica olunur. Yer ve zaman darlığı dolayısıyla kısıtlı sayıda başvuru kabul edileceğinden ivedilikle başvuru yapılmasını öneririz.

Kabul Bildirisi

Seçilen bildiriler 6 Mayıs 2010 tarihinde belli olacaktır. Konferans, araştırmaları Türkçe, Japonca ve İngilizce olarak kabul edecektir. Dil probleminin, simultane çevirilerle çözülmesi öngörülmektedir. Konferansın bütçesinin elverdiği doğrultuda yol parası giderlerini sağlamaya çalışacağız. Ayrıntılı bilgiler ilerleyen günlerde internet sayfamızın duyuru bölümünde yer alacaktır.

Yapacağınız katkıya şimdiden teşekkür ediyor ve katılımınızı bekliyoruz.
Prof. Dr. Selçuk Esenbel
Japonya Araştırmaları Derneği Başkanı


1’inci Türkiye ‘de Japonya Çalışmaları Konferansı İÇİN YAPILAN YORUMLAR

Yorum Yaz!

Sitemizde yorum yapabilmek için Üye olmanız gerekmektedir.

Giriş Yapın
Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ