Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

leo
    Üye

Oncelikle herkese selamlar,
    Japonyanin Nara bolgesinde ki bir makine uretim firmasi suan elinde bulunan Brezilyali iscilerin ucretlerini pahali olmasi nedeniyle iscilerini degistirmek istiyor. Biz de bu konuda kendileri ile tr vatandasi konusunda araci olan insan kaynaklari firmasidan meslek lisesi yada universite menzunu 40 yas alti olmak uzere 50 isci alinmasi konusunda talep almis bulunmaktayiz. .saatligi 800 yen olmak uzere sabah 8 den 17 ye kadardir. ortalama gunluk 2 ile 3 saat arasi mesai olup mesai suresi saatligi 1000 yen dir. Ortalama maas 195,000 yen e gelmektedir. Konaklama da sirketin kendi evleri mevcuttur. Ucrete ogle yemegi ve ulasim dahildir. Vize basvurusu icin maksimum 3 ay gerekli olup is basvurusu kabul edilen isciler tr den firma dokumanlari ile alinan vize ile japonyaya giris yapacaklardir. Anlasma suresi bir sene olup 2009 un haziran ayindan itibaren 2010 yilini haaziran ayina kadardir. Firma nin talebine gore anlasma suresinin uzatilmasi ihtimalide mevcuttur. Vize , dokuman, ev ve diger islemler icin gerekli ucret 110 000 yendir. Ilgilene arkadaslar [email protected] dan bana ulasabilirler.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

japonydakiturk
    Üye

japonyada yaşayan türkler için de 110,000yen gerekiyormu
    vize sorunu olmadıgından kanatimce gerekmiyor olsa gerek
    teşekürler

3. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

800 yen mi ? himm ..!.. Allah kolaylik versin.
    oradaki breziller kesin nikkeidir en azda 1000yen aliyordur??
    japonyadada ucret bayagi dustu vah be!..5ay once fabrikalarda bile 1700yen aliniyordu

Ayrica ise girmedende 110 bin yen meselesi biraz garip?
    Japonlar is gerceklesmeden hicbir sekilde para talep etmezler

4. User has not uploaded an avatar

leo
    Üye

Gayet dogru. sonuc olarak brezilyalilarin yerine calisacak daha ucuz isci araniyor. dediginde haklisin hicbir firma ise girmeden para almiyor ama bu adamlar sana kefil olup vizeni almana yardimci oluyor evini tutuyor. Japonyada bulunan turk iscileri icinde bir para talep edilmiyor.

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

peki ne tur vize alinacak bu basvuranlara??
    bildigim kadari ile bu sekilde basvuru yapip vize alan firmalar kenchusei denilen vize almaktadir.kenchusei liler ise aylik 65.000 yen+kalacak yer masraflari karsilanmak sarti ile at gibi calistirirlar.calistirildiklari alanlar elektronik makine ve kimyasal fabrikalarda zehirli gazlar iceren bolgelerde kisacasi hicbir japonun yanindan bile gecmeyecegi islerde kenchusei vizelileri kullanirlar.
    kenchusei disinda vasifsiz isci alarak calismasina imkan veren bir vize turu yok olarak biliyorum.

6. lmn

lmn
    Üye

kyotoyo yakin bir yer nara, 25 dk da gidilior trenle. gittim he he :)

7. User has not uploaded an avatar

leo
    Üye

Kenshuusei vizesi deil .kenshuusei nin turksce manasini herhalde bilmiyorsun dostum. Herneyse ilgilenen arkadaslar mailde sorularinizi cevaplayacagim.

Saygilar

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

peki alacagin vize ne vizesi?
    vasifsiz iscilere calisma izni verebilecek baska bir vize yok. kenshuusei in amaci ise aclik sinirinda olan 3. dunya ulkesi vatandaslarini japonyada insan gucunu ucuza getirmek amaci ile boyle bir imkan saglaniyor.her kenshuusei saatlik 800 yen alabilecek olsa bu ulkeye herkes kenshuusei olarak gelir.
    kenshuusei in saatlk maasi 200-300 yen dir. immigrationun websitesine gir ve kenshuusei in ne amacla ulkeye alindigini ogren

9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bence linki bir incele.kenshuusei hakkinda herseyi ve ortalama maaslari anlatilmakta
    http://ja.wikipedia.org/wiki/%E5%A4%96%E5%9B%BD%E4%BA%BA%E7%A0%94%E4%BF%AE%E5%88%B6%E5%BA%A6

10. User has not uploaded an avatar

hokkyokusei1
    Üye

herkese selamlar.
    genellikle japon firmalari isci ihtiyacini cinden karsilamakta.saat ucreti 700 yen.
    12 saat is 25,26,27 gun is gunu sigorta odenmez ve ayrica unforgiven01 arkadasin da dedigi gibi japonun bile yanindan gecmeyecek isler.

braziller bu ulkede iyi para alir ama hepside bu ulkede en agir isleri yapar.

hic bir firma is bitmeden para almaz.
    bir fabrika isci ararsa ilk olarak hangi ulkeden isci alacaksa o ulkenin isci bulma kurumu mezkezine muracat eder sartlari ve teminatlarini soyler.
    hangi evraklar icin 110.000 yen gidiyor ben onu anlayamadim???

arkadaslar bu ulke cok zor bir ulke vesselam is olduda geldiniz diyelim hayatiniz da yasamadiginiz bir is temposu sizi bekler.simdiden allah sabir versin diyeyim gelenlere....
    size verecekleri para en fazla 130 000 yen civari oda harclik parasi gibidir bu ulkede.
    bu ulkede kolay para kazanan umut isi yapan cok sahislar gordum aman onlara kapilmayinda.
    eger boyle bir firma isci istiyorsa mail adresleriyle falan ugrasmayin
    gidin isci bulmaya srun turkiyede kardesler nedeni dedigim gibi umut tacirlerinin bu ulkede cok olmasi.
    japonyada fabrikalar dedigim gibi cin,flipin,malezya,endonezya gibi ulkelerden isci getirmekte.turkiyeden isci getirmek ise herhalde en son dusuncedir.
    gelen olursada simdiden hayirli olsun
    hepinizi selamlarim
    saygilarimla

11. User has not uploaded an avatar

leo
    Üye

cANIM ARKADASIM KENSHUU=STAJ SEI=SEITOU=OGRENCI SONUC OLARAK KENSHUUSEI VIZE=STAJYER ISCI VIZESI MANSINA GELIYOR. DENILEN MEVZUU HEM BURDA HEM DIGER BIR ULEDE OLANBIR FIRMANIN SIRKET ICI TRANSFERI ILE BURAYA GETIRIP BURDA DIGER BIR FIRMAYA STAJYER ISCI OLARAK VERILMESI ILE ALINAN VIZEYE DENIYOR.
    AMA BEN HICBIR ZAMAN KENNSHUU VIZESI DIYE BIR SEY SOYLEMEDIM. BILMIYORUM KIM CIKARIYORDA. BENI SIZE BAHSETTIGIM VIZE ISE GIJITSUSHA DENILEN KALIFIYE ELEMAN STATUSUNDEKEI VIZESI.

12. User has not uploaded an avatar

leo
    Üye

SOZU EDILEN VIETNAMLI CINLI MALEZYA FILIPINLI VB ISCILERIN BURAYA GELIRKEN BEDAVAYA MI GELIYOR DIYE DUSUNMUYORSUNUZ HERHALDE.

13. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

az önceki yazıma devam etmek istiyorum
    biz sayısız kriz görmus ulke olarak bunun analizini en iyi biz yaparız . az önce bir sey soyledım .burdakı krizin yarısı dıs kaynaklı ise diğer yarısıda içerden bilmeden yapdıkları krizdir . japonyanın bugune kadar elde ettiği parayı dolara cevirip dısarı cıkardılar, tr , avustralya gibi ülkelere , borsaya vs araclarla oynamak için jp halkı trilyonlarca doları dısarı cıkardı , dısarıda bir kriz havası esince bu trilyonlarca dolar bir anda buraya geldi ve tekrar yen'e döndü, boylece euro ve dolar burada %35 lere varan deger kaybına ugradı . kriz öncesi 1 euro=160-170 arası gezerken bugun 115-125 arası geziyor , keza dolarda oyle oldu . bu bulanık havada tum dunyada dolar euro deger kazanırken burada deger kaybetti. buda jp ihracatını cok olumsuz etkiledi. zaten usa da , eu'da kriz var , bunun ustune degerli yen artık siz hesap edin . peki kriz ne zaman gecer , arkadaslar nisanda gecer martta gecer iyimser havalarını bırakın zaten adı kriz , aynen insandaki krize benzer , kolay gelir ama zor gecer . usa halkı refaha erecekde , sonra aklına jp arabası almak gelecekde , sonra buraya siparısler gececekde .. ben bu krıze mınumum 2-3 yıl sure veriyorum , hatta dahası var hiç gecmemem ihtimalide var . dusunun 1980 lerin almanyası , 90 larda alman halkı refahı kaybetmeye bir başladı dahada belini dogrultamadı , yine almanyada sosyal kurumlar var , orda insanlık var .. burda onları aramayın ltf.

14. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

arkadasim immigrationun websitesine gir ve arastir. vasifsiz bir isci ne vizesi alabilir??? japon immigrationu ne zamandan bu yana 110 000 yen e vize dagitmaya basladida biz uyuduk.her duydugunuza inanmayin.

15. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

Merhaba arkadaslar bence bide bunu inceleyin. Osaka da bir turk arkadasim var yeni bir japonla ortagi ile birlikte insan kaynaklari firmasi var. VIZELI olmak sarti ile cesitli fabrika ve yerlerde calisacak 210 000 yen maas ile isci ariyorlar. da yanliz adam kisi basi 30 000 yen aliyor giriste. Bir cok arkadasda yaninda ise basladi. Vize olup ilgilenen olursa bence temiz is cunku yillik anlsma yapiyorlar.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS