Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

hokkyokusei1
    Üye

kisi basi 30.000 yen sarj parasi demek..::)))nasil insan kaynaklari firmasiysa.
    2~3 fabrika biliyordur is satiyordur.
    30.000 ver 3 ay calis sonra isler dustu hadi byy
    ayrica vizeli olduktan sonra sarj parasi verecegime ac kalirim ulkeme donerim vizesiz olsan belki verilir sarj parasi.
    bu ulkede sarj alan adamlari bir bir dislayacaksin iyice menfaat ulkesi olmus...

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Sayin Arkadaslar
    Ozellikle japonya'dan Turkiye'de olan kisilere is vaadi verenlere ASLA INANMAYIN...
    Bu insanlar egitimsiz ve Japonya'da hic bir is yapmamis uyaniklar.Goya insanlari carpicaklar.Su an Japonya ekonomisi dunya ekonomisi gibi global bir krize girdi.Tabiiki japonya Trukiye'den ekonomik olarak daha ustun.

Ozellikle LEO denilen sahsa inanmayin.japonya'da oturan ve ikameti olan kisiler su an bu kisiye basvuruyor ve uyanik cevaplar vermis.Goya japonya'daki vizesi olanlara bu maaslar azmis?YALAN...NERESI AZ 200 BIN YEN GAYET GUZEL...Bu sahis Turkiye'den gelecek insanlari aynen Sener Sen filimlerindeki gibi kaziklayacak.Asla yemeyin bu durumu.Japonya'ya bile geleceklerini sanmiyorum.Japonya'dan hava alanindan donerler.10 kisiden fazla bu tip gelimler oldumu ve ellerinde ayni adresler sayet varsa bakin seyredin olayi.Yakinda televizyonlarda cikar.Zavalli Turkiye'dek vatandaslarimizi dolandirmasi cok yazik...Japonya su ana sla kimseye artik is vizesi ve stajer vizesi vermiyor.Versede sirketler artik vazgecti.Su an yaslilari cikarma operasyonu var.Japonya'da ozellikle 60 yasindan buyuk calisan kisiler var.Su an issizligi bu insanlari emekliligi geldiyse hemen cikartip yasi genc olanlara is verme imkani yaratilmasi su an hedef oldu.Disardan su an kisme stajer getirmiyor.Hem pahali hemde gereksiz.Harcamalar kistlandi.

Acikca bu adam dolandirici deyin.Oteki DUKE bunlar ayni ekip.Goya 30000 yen para istiyor is icin.Japonya'da hakken sirketleri yada bu tip isleri yapanlar direk  is verenle anlasir.Is verenden para alinir.Hic bir zaman isciden para alinmaz.Bu Turkiye'de olan bir sey ama Japonya'da asla olmaz ve kanunlarda ozellikle SARJ(iSE BASLAMA PARASI) parasi yasaktir.Ben ozellikle DUKE'yi saptarsam hakkinda suc duyursunda bulunacagim.Iki gunde zaten giren elemani isten atarlar ve yerine yine sarj parali biri girer.Bu surer gider...Bakin japonya hukuk devleti bu tip seylerde insanin canina okurlar.

ARKADASLAR BIRIBIRIMIZE YOL GOSTERELIM AMA KAZIKLAMAK YADA UYANIKLIK YAPMAK YANLISTIR.DUKE VE LEO DENILEN SAHISLARA INANMAYIN BUNLAR YOLDAN CIKMIS UYANIKLAR.YASLARIDA GENCTIR BU ADAMLARIN...BUNLAR ZARF ATIYORLAR VE KERIZ AVLAYACAKLAR AKLI SIRA...AMAN HA DIKKAT!!!!!ORTALIKTA OZELLIKLE BIZIM VATANDASLARIMZIDAN BU TIP UYANIKLAR COGALDI.TEMKINLI OLUN...INANMAYIN.KENDINIZE GUVENIN.PLANLI OLUN.2009 VE 2010'DA BUTUN DUNYADA BUYUK SORUN VAR.BU YILLARI ASMALI...

Yukarda bazi arkadaslar bu kisilerin yaptigini acikca yanlis oldugunu yazmislar.Onlara tesekkur Ederim.Biz yillardi Japonyadayiz bu tip seylere inanmayin.Uretmeden kimse zengin olamaz.Emeksiz zafer ve saadet olmaz.BIRDE ACIKCA ACIK IS DURUMU OLURSA VE KARSILIKSIZ BU OZELLIKLE JAPONYA'DA YASAYAN IKAMETI OLAN VIZE SORUNU OLMAYANLAR BU GIBI SEYLERI DEGERLENDIREBILIR VE BIRBIRINE YARDIMCI OLABILIR.AMA TURKIYE'DEN VIZE VE HIC BIR DURUMU OLMAYAN BIR KISI SAKIN MACERAYA ATILMASIN.SU AN JAPONYA'DA EKONOMI COK KOTU.YURT DISINDAN GELEN BIRI IS BULMA IMKANI SU AN KISITLI...Saygilar

3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bilgi sahibi olmayan arkadaslar inanip atlamadan once forumu incelesinler.aradiginiz her dogru bilgi forumda mevcut.umut tacirlerine inanmayin.
    kimse 110 000 yen e vize dagitamaz.

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

duke nin tavsiyesinde bir sakinca gormedim.cunku insan kaynaklari firmalari yani jinzai hakenler bunu surekli yapiyorlar.yani calisanlarin maaslarindan her ay komisyon aliyorlar.zaten son gunlerdeki artan issizlik de isin icerisine girince ise girmek icin birak 30000 yen i 50000 yen vermeye hazir insanlar taniyorum.

5. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Duke denilen durust kisi degil ve acik degilsin.Sen zarf atiyorsun.Bak bu para olayi unforgiven01 guzel yazmis tamam bunu hakken sirketleri aliyor ama bu olay resmi.Hakken sirketi hem sirketle anlasiyor hemde maasla calistirdigi elemanla.Zaten alacagi maasi kisi biliyor.Hakken sirketi karsi sirketle neye anlasmis bu onu ilgilendiriyor.Diyorki 1000 yen saatlik ve zangyou yani mesai 1250 yen.Senin maasin belli.Hakken sirketi diger sirketle senin adina 1250 ve 1500 yene anlasmistir.O geri kalani hakken alir.Bunu senin bilmene gerek yok.Yapilan budur.Bunda v bir sey yok.Hakken sirketi komisyonunu alir.

Gelelim Duke acikca araci payi aliyor.Bu resmi sekilde alinan para degil.Kontrat yani sozlesme varmi?1 yillik calisma garantisi Hakken veriyormu?Vermezse yani 2 ay sonra cikarirsa ne olacak?Yani hic bir sey yokken calisan ve durust olan elemani iste atarsa?Sonra sen kalkip yine 30000 yen al 3 aylik eleman yerlestir sirket cikarsin yine 3 aylik eleman.Ben bunu anlatiyorum.Senin yaptigin normal degil.Yani is bulan senin soyledigin yani Duke'nion soyledigi sirket 3 aylik anlasma ile is bulmadigi ne malum?Yani 3 ay is sonra cikar baska eleman.Al sarj parasini...Boyle sey olmaz...

Sayin arkadasim Unforgiven,adamin yani Duke'nin 3 ay sonra o elemani attirmayacagi yada 3 aylik is icin anlasmadigi ne malum?Yani ben bu tip is durumlarini begenmedim.Leo'ya yazan cok arkadas var.Ozellikle Japonya'da is arayanlar.Adamlarin is ve izin sartlari uygun ama zarfci eleman uyanik.Japonya'da olanlara daha iyi isler var fakat bu is Turkiye'den gelenlere diyor.Turkiye'den kimseye is Japonya'da bulamazsiniz.Normal vasifsiz isci buraya getirilmez.Hayretki ne hayret...Bakin bu krizle beraber bu tip yazialr burda cikmaya basladi.Acikca is var gel su sirkette mensetsu yap ve yani gorusmeye gir ise basla deseelr tamam...Ama bunlar daha basinda para diyor...Sayin Unforgiven sizin durustce yazilariniz hem Duke hemde Leo gibilerini kapsiyor.Sarj parasi aslinda yasaktir.Japonya'da hakkenlerin yaptigi normal...1000 yene senle anlasiyor ama calisacagin sirketle 1250 yene anlasmis.Bunda bir sey yok.Bu normal...Ama Duke acikca sarj parasi istiyor ve anlasma sozlesme yok...Hakken sirketleri 1 yillik garantiyi veriyor.Bunu 10 kere soyluyorum.Yapmayanla is sozlesmesi yapmayacaksin.Garantiyi alacaksin.

Duke haddini bil.Ben buraya gelip senin gibi insanlari kaziklamaya calismiyorum.30000 yene kontrat olmadan en az 1 yillik hakken tipi is olmaz.Hakken sirketleri 1 yillik konrati baba gibi yapiyor.Yapmayan pek yok.Yapmayana gitmeyeceksin.Buraya gelip ver 30000 yen is hazir.Sonra ne gibi sartlar var yok...Bu ancak Turkiye'de olur...Japonya'da bu kadar kanunsuz ve sistemsiz is olmaz.Ben buna kizdim.Senin durust olduguna inanmiyorum.Turkiye'yi burda kotu temsil ediyorsunuz.Japonya'ya gelen Turkler cok egitimsiz ve ulkede Turkiye'de cogu basarisiz olmus kisiler.Amerika ve Avrupa'ya gidemeyen bir cok kisi atlayip buraya geliyor.Ve hep ayni yorelerin insani.Egitim duzeyleri genelde dusuk.Insanlari biktirdilar.Insan kendini zor tutuyor.Ne kadar tuhaf uckagitci varsa burda.Bu Turkiye'den gelen uyaniklar cok can yakti.Uzuluyorum yeter diyorum...Insan katil olmamak icin zor tutuyor kendini.Ozellikle 25 ile 35 yaslari arasinda uyanik cok burda.Garsonluktan ve belli mesleklerden gelip egitim duzeyleri dusuk bu kisiler cok insani ve aileyi dagittilar.Bir suru olay var...Buraya Monboshou ile gelen yani japonya devlet bursu ile gelen genclere bile yapmadikalrini birakmadilar.Okumaya gelen bu insanlarin bile iyiliklerini kullandilar.Diyorum bu egitimsiz ucakgitcilardan uzak durun.Bunlarla muhatap olmayin.Insanca davranin ama pirim vermeyin...Aklima geldikce cildiriyorum...Burada olan arkadaslar japoncayi ogrenecek.Xorluklari asacak ve is imkanini kendi arayacak yada kendi gibi durust Turk vatandaslari iel yardimlasacak.Boyle paryal falan filanla is yapmaya calisanlara uyanik olun.Leo buyuk balik pesinde.Turkiye'de bu si yakinda gazetelere cikar.Ben 3 yada 4 gazeteci arkadasima olayi anlattim.Bu sayfayida verdim.Tahmin ediyorum Turk emniyeti bu olaya yuzde yuz bakar.Bir sikayet olursa ne Duke kalir ne Leo...Sus pus otururlar.hapis hayati acimasizdir.Birde parlak guzelseniz...Ona gore dikkat edin...Tavsiyemn boyle genc uckagitcilara...

Egitimli insanlar Japonya'ya gelmeli ve aile terbiyesi almis.Akli basinda ve insanlara insanca davranan.Egitimsiz Turkleri gordunmu manyak oluyorum.Ipini koparan ne kadar ahlaksiz varsa buraya dolmus.Bunlari sokan Japon hukumetine haykiriyorum.Vize koy....Turkiye'de egitim duzeyi dusuk.Japon insanini dusunuyorsa vize koymali...Senin hakkinda duke yakalarsam mutlaka suc duyursunda bulunacagim.Yapda goreyim burdan uckagit.Sinir disi ettirmek icin her halti yapacagim.Sen buraya gelip insanlarin iyi niyetini istismar edemezsin.Insanlari Osaka'ya getirtip sonra Sener Sen filimindeki gibi ortada birakmayacagin ne malum?Hayretki ne hayret...Hep uyanik dolmus...Biz hayatimiz boyunca emek harcadik.Okul,is ve askerlik dahil hepsi gururla serefle oldu.Ben 40 yaslari asmis adamim.Senin gibilere ben o laflari yedirtirim.Gariban vatandasa kazik atan her kimse mucadele etmek gerekir.Sende leo'da ayni kisisiniz...Yada ayni cete veya orgut...Vatandaslar uyanik olun bunlara pirim vermeyin....

6. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

Yilardir japonyada kalip baya komik bir insan olmusun. Senin le muattap bile olmam hataydi. Neyse arkadaslar isteyen is burda gelip calisabilir.Bilgi isteyene burdan sirket bilgileri ve kontaga gecilecek kisininde ismini vereyim. Parayi bana degil sirkete direk odeyeceksiniz.

Saygilar

7. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Ver su sirketle bir kontaga gecelim.Sonra suc duyurusunda bulunalim.senle birlikte butun isbirlikcilerini tutuklatalim.Sen ve Leo bayagi meshur ve taninanmis.Cok can yakmissiniz...yaziklar olsun...Sen sayet bir vatandasimiza zarar verdiysen seni sinir disi ettirmeyen adam olmasin...Guvercin avina cimis...Bu sefer av seni avlayacak.Yandin DUKE...Sana gecit yok.Diyorum sana bir suru insan burda senin gibiler yuzunden zor duruma geldi.Bir suru yuva dagildi.Insanlari carpmak icin kullandiniz.Yoka rtik kullanilmak.Seni yakalayacagiz DUKE...

8. User has not uploaded an avatar

ozgurcagri
    Üye

Değerli arkadaşlar,

Birkaç gündür yazıları okuyorum.. Ve 1 Aydır Japonya üzerina araştırma yapıyorum.. 2 Arkadaş iş için Japonyaya gelmek istiyoruz.. Yüksekokul mezunuyum.. Ve burada yazılanları maalesef ibretle okudum. proxystar ve unforgiven01 adlı arkadaşlara güveniyorum. Japonya hakında eğer uygun görülürse bu arkadaşlarımdan bilgi almak isterim. Kendilerine özelden ulaşacağım inş. Yardımcı olurlarsa sevinirim.

Arkadaşlar Japonyada iş için en uygun yerin Osaka olduğu söyleniyor. Ve Türklerin en çok bulunduğu bölge imiş. Şahsen oradaki Türklere pek bir güvenim yok! Ancak iş imkanları hakkında bilgi almak isterim? Ayrıca Japon Hükümetinin Türklere vize uygulaması koymamasının sebebinide merak ediyorum. Japonların Türklere bakışı?..

Bir de, Japonyada Türk okulları veya kolejleri var mıdır bilgilendirebilirmisiniz?

Teşekkür ederim..

9. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

BEn ne komseyi kandiriyorum ne de kandirdim. SOzlerine dikkat et sen beni ne kadar taniyorsunki boyle konusabiliyorsun. Ben kimi kandirmissim. Ciksin biri desin. Is isteyen varsa arkadasim var dedim. Isteyen gelir calisir istemeyene Allah daha iyi bulma sansi versin.

Moderatörün Notu: Forumda Küfretmek veya bela okumak KESİNLİKLE yasaktır!!!

10. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

DUKE zaten sen akilli adam olsan oyle zarf atarak yazmazsin.Bela okuyan belaya bulasir.Sen gonlune gore almissin zaten.Senin adin cikmis.DUKE adli kisi diyorlar baska sey yok.Her gelene takiyor diyorlar...Haydi isine...

Sen kac yasindasin?Yazi sekline konusmana bayildim...Cok hosuma gitti senin tarzin.Iyi sinirlenmissin.OOOO...Ne guzel...Sana sonra Karaman'in koyunu...Bekle...

11. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

ozgurcagri;
    japonyada turklerin en yogunlukta yasadigi yer nagoya dir.osaka dada oldukca fazla sayida turk vardir.is potansiyelinin nerede iyi oldugunu sorarsan son gunlerde hicbiryerde is yok.sirketler hergun isci cikariyorlar.
    burada bulunup calismak icinde vize lazim.vizeyi alma konusu ise oldukca zor.forumdaki diger acilmis konulari incelersen ayrintili bilgileri alabilirsin.
    umut tacirlerine paranizi kaptirip kanmayin.

12. Bir deli kuyuya bi tas atmis kirk akilli cikaramamis. Bu duke denen kisiyle bi isim olmaz. Benim attigim bir ki mesaja alakasiz ve kotu niyetli cevap vermesine ragmen cok da umrunda degildi. Fakat daha baska icraatlere de giristigini burda ogrendim.
    Duke kardesim soyle yapalim istersen. Sen osakada bulunan su insan kaynaklari firmasi olan arkadasin ya da firmasnin ismini ver. Ben bir arastirayim. Arastirmadan sonra gercekten dedigin gibi bir isi varsa ve gercekten insanlara yardim etme amaci varsa senin de ithamlardan kurtulmana vesile oluruz hem..
    Bir arkadasim var demek cok kolaydir. Ne hikmetse senin arkadaslar ya tur sirketinde musavir ya da insan kaynaklari uzmani.
    Bu

13. [quote]Merhaba arkadaslar bence bide bunu inceleyin. Osaka da bir turk arkadasim var yeni bir japonla ortagi ile birlikte insan kaynaklari firmasi var. VIZELI olmak sarti ile cesitli fabrika ve yerlerde calisacak 210 000 yen maas ile isci ariyorlar. da yanliz adam kisi basi 30 000 yen aliyor giriste. Bir cok arkadasda yaninda ise basladi. Vize olup ilgilenen olursa bence temiz is cunku yillik anlsma yapiyorlar.

Boyle bir is varsa ben kendim yuksek lisans mezunu olarak baslayama hazirim. Bunu da arkadasina bildir. Hem vize sorunum da yok..

14. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

BEnim anlamadigim ben seninle hic konusmadim justice arkadasim alin sizede firmanin ismi WINcareer arastirin gorursunuz. Ben bu isimle buraya kayid olali daha bir ay oladi bu kadar tanindigimida bilmiyordum. Bence bir terslik ama ama neyse . Bu arada sirketteki arkadasimda ibrahim. Benim ne kimseden sakladigim yada kactigim yok. Ama o bana kotu ithamda bulununlari hic affetmeyecegim. Benden ozur dilemeliler.

15. User has not uploaded an avatar

omerfarukzorlu
    Üye

Bi yanlis anlama varsa er ya da gec ortaya cikar. Ates olmayan yerden duman cikmaz. Herkesin el dedigi yel cikmaz. Yalancinin mumu yatsiya kadar yanar. Gerceklerin birgun mutlaka ortaya cikma gibi kotu bir huyu vardir.
    Ortada bir yanlis anlama oldugu kesin. Ama yukarida da bircok yolla demek istedigim gibi bi sekilde ortaya cikar hersey..

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS