Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

1.Su an ekonomi cok kotu.Japonya'da hakken sirketleri sozlesmeli iscileri islerden cikariyor.Hem issizler hemde su an kaldiklari lojman gibi kulalndiklari evlerden ciktiklari icin issizler.Turkler ve diger yabancilar isden cikariliyor.Muthis bir issizlik piyasasi olustu.
    2.Araci yada sarj parasi alip 2 aylik yada 3 aylik is bulanlar var.1 yillik duzmece konratlar yapip aralarina japonca bazi maddeler koyup isleri kendi lehlerine ceviriyorlar.Bu yuzden Turklerden uyaniklar Japonlarla bu isbirligini yapiyor.
    3.Dahada ileri gidenleri vizesiz gelen kacak kalan Turklerin pasaportuna el koyarak ozellikle karadenizli ceteler ile Guneydogulu teror orgutu ceteleri bu isleri yapiyor.Gelen erkek iscileri namuslarina kadar ileri derecede suca dogru goturuyorlar.Bir erkegin namusu dahi gidebiliyor ne anlatayim acikca...Cok kotu...Sakin ha...Buraya sistemsiz basi bos gelmeyin...Kopek baligi gibi bir suru suclu kisi cok burda.Turk yada yabanci yada Japon farketmez.Cok muthis bir cetelesme var.
    4.Leo ve Duke gibi cok kisi kose donmek icin insanlara zarf atiyor.Her yeri kendi lehlerine kullaniyorlar.Burda oyunu bzoalim dedim.Yoksa bu adamlarla ugrasacak zamanim ve sagligimda yok.Ama ortalikta cakal ve kopekbaligi cok...Dikkat edin.ben acik ve net yazarim.Ve mertce...Burdaki Turklerin cogu kendini kurtarmaya calisiyor.Baska care yok.Su an burayi cok terkeden Turk arkadasta var.Turkiye'de belki bir tas corba bulabilirsin ama burda calismadinmi cok zor...Acikca cok yazmak istemiyorum.Oyle seyler varki isim isim yazabilirim.Ozellikle bizim vatandaslarimiz su an issiz olanlar Turkiye'den adam getirtip umut tacirligine basladilar.Zamaninda bu durumdan para kazanan lokanta sahibi(Japonya'da),Sirket sahibi yada dukkan sahibi cok insan vardi.Ama bugun dahada cogaldi.Umut taciri ve uckagitcilik yapanlar hakikaten artista.Bu isleri birakanlar bile geri donmus...Ve Japonya vizesiz oldugu icin vede gelismis ulke bu yuzden ekonomisi kotu olan ulkelerden aldatilip cok insan getirilecektir ve bu devam ederek artacaktir.Fakat burdada issizlik ve cok kotu is sartlari oldugu unutuluyor yada yanlis bilgi veriliyor.Yada bu kisilerce soylenilmiyor ve japonya ekonomisi ovuluyor.Burasi su an cok berbat durumda.Zenginin dusmasi daha kotudur.Fakir krize girse ne olur?Zaten ac...Simdi zengin olan velukse alisan japonya'yi dusunun.Uyanik japonlarda yakinda is var diye bazi gelismemis ulkelerden isci ticaretine yani bir tur kole ticaretine baslayacaklardi.Baslangici bizim uyaniklar yapti.Dahada ileri giden japon yada baska milletlerden ortak bulacaklardir.Dikatli olun yoksa burda hayatiniz biter.Namusunuz bile gider.Bakin su an kurulu duzeni bozulan yada her seyi normal olanalr bile Japonya'daki bu kotu durumdan dolayi gitmeye basladilar.Herkes ya Turkiye'ye donuyor yada daha iyi islerin oldugu ulkelere.Buraya gelmeye calisanlara tavsiyem acele etmesinler.Japonya en son dusunulen ulke olsun.Cunku hem uzak hemde zor sartlara sahip.Insanlarida soguk bir ulke...Ne soylesek burda onyargili olanlar var. ve gelcegim., diyorlar.Gelin gorun o zaman...Bizde zaten kalmiyoruz.Neden ordasiniz diyenlere ya zaten hazirligi yaptik biz kaciyoruz...Siz dusunun...Ailemiz burda hemen olmuyor.Ama gidecegiz bu sartlarda burda kalinmaz...Bunalim en ust konumda.saygilar

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

ya birincisi benim kimseye hesap verme zorumlulugumda yok. Ama su bir kesinki ben buraya uye olali daha bir ay olmadan cok unlu oldugum insanlari kazikladigim duygularini somurdugum soyleniyor. ya ben ne yapmisim kime? dedimki burda arakdasim var insan kaynaklarinda calisin ve is var dedim. giristede 30 000 yen aliyor dedim. vay efemdim ben insanlari kandiriyormusum da kazikliyormusun da bence ya ortda bir yanlus anlisma var ya da birilerinin psikolojik sorunlari var. neyse alin buda cep mail adresim
    ve ismim sayet cok merak eden varsa polise yada gazeteciye gitmesinede gerek yok. Adim cem buda cep adreim MODERATÖRÜN NOTU: Mail adresleriniz özelden verilir. Konu ne olursa olsun site üzerinden verilmez!!!

Birde burda nasil bir millet olmusuz ya. ya insan cinlileri korelileri yada herhangi baska ybancilari goruyor insanlar birlik icinde birbirini destekliyor yardimci oluyor. Biz turkler de birbirimizi kotuyluyup kuyrugunu cekiyoruz.Bunlari yazarkende aklima bir fikra geldi.

Adamin bir olmus cehenneme gitmis.Zebaniler adami ait oldugu ates kuyularina gotururken
    ates kuyularinin milletelere gore ayrildigini gormus. Almanlar fransizlar vesaire.her kuyunun basinda bir zebani disari cikan olunca kafasina vurup geri yolluyor iceriye. Ancak turklerin bulundugu kuyunun basinda zebani olmadigini gormus sormus ya burda nie zebani yok diye. Zebanide cevap vermis o kuyuya bekciye gerek yok zaten biri cikmaya kalktiginda asagidakiler hemen ayagindan cekiyor diye.

Neyse cok uzucu ama boyle bir millet olup cikivermisiz. Cok yazik.

hadi eyvalah

3. User has not uploaded an avatar

omerfarukzorlu
    Üye

duke ya da leo
    Osakada Ibrahim diye birinin olmadigini ogrenmis bulunuyorum.Bir kisi var adiyamanli o birak insan kaynaklari firmasini kurmayi kendine isi zor bulan birisi. Osakada toplam en fazla 150 Turk oldugunu ve hapsirsalar birbirlerinden haberdar olduklarini dusunursek ve de ustune insan kaynaklari gibi surekli iletisim gerektiren bir is hatta bir sahibi olmayi dusunursek, bu isteki bit yenigi artmaya basliyor. Ya da bizim kacirdigimiz bir ayrinti olabilir. Irtibat kurabilecegimiz adresi yada cep telefonu varsa goruselim isin aslini ogrenelim olayi aydinlatalim.

4. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

ya bu leo mevzuu cok kafama takiliyorda nerden cikti bu leo olayi ya. Benle alakasini anlamis degilim.Ya Ibrahim diye biri olmadigini soyleyen yalan soyluyor ya da ben yalan soyluyorum. O zaman bu kimin adrsi MODERATÖRÜN NOTU: Mail adresleriniz özelden verilir. Konu ne olursa olsun site üzerinden verilmez!!!

Ya biraz boyle insanlari yargilarken elinizde saglam bilgi olsun. Yoksa insanlari cok incitiyorsunuz.

5. User has not uploaded an avatar

omerfarukzorlu
    Üye

Insanlari yargilama gibi bi derdim yok. Ne insanlarin kandirilmasini ne de sucsuz birinin infaz edilmesini istemedigim icin caba sarfediyorum.

6. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

Lafin sana degil diger yazilanlari okursan gorursun ne benim insanlari kazikladigim kaldi ne duyularini somurup evlerini dagilmasina sebep oldugum kaldi ne hakkimda suc duyurusunda bulunup ulkeden attirlacagim kaldi. Ayip ve valla ayip. He bu da pc mail adresim suc duyurusnda bunulacak yaratiga yardimci olur MODERATÖRÜN NOTU: Mail adresleriniz özelden verilir. Konu ne olursa olsun site üzerinden verilmez!!!

7. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

Bak dostum Adim cem burda lise ogretmenligi yapiyorum. Burda kime sorsan beni tanir. Daha evvel ayni sekilde daihatsu ya da turk isci aldilar 350 000 yen kadar maasla. O zaman bile kisi basi 300 000 yen aldilar halen calisan 4 turk isci var. ben bildigimi yazdim. isine yarayan kullanir yaramayan kullanmaz. baska konuda yardimci olabilcegim bir konu varsa ben burda yim. Bakin ben cok hikayaler duydum japonya ya adam getirip calistimak icin insanlari kandiranlar hakkinda. Cinden gemi ile getirip shikoku adasi yakinlarida yuzerek gecenleri, pasaportunu satanlari、sahte is gorusmesi icin gelenleri vesaire. Ama ben burda vermis oldugum bilgi olarak bu kadar ustume gelimnesi cok uzucu.ayni kefeye konulmam inanin cok uzdu. alin buda mail adresim MODERATÖRÜN NOTU: Mail adresleriniz özelden verilir. Konu ne olursa olsun site üzerinden verilmez!!! birgun gelirseniz bir cay iceriz beraber. tavla biliyorsaniz tavlamda var.

hadi eyvallah

8. Duke zannedersem seninle bi yerrde karsilastik. Ama konusmalarin o kadar celiskili ki kuskulu davranmadan edemiyorum. Duku ile leo ayni kisi degil diyorsun ama pek oyle gorunmuyor. Bi web sayfasi veirliyo icinde a s harflerinden baska bisey yok. Ama eninde sonunda bu isin asli ortaya cikacak.

9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

ya birakin arkadaslar munakasayi.
    isteyen gider 30000 yen i bayilip ise girer yada girmez.parayi veren neticesine katlanacak olan kisidir.alan ve satan memnunsa ticarette dengeler bozulmaz.versin telefon numarasini gidip konusalim arastiralim.zaten bir haken kaisha degilde hayali bir sirketse ortaya cikar bu.ama bu leo denen herif sahtekarin tekidir.110 000 yen e millete isci vizesi alip japonyaya adam sokucakmis vatandas.halen celiskide olan arkadaslara tekrar yaziyorum.japonya sadece kalifiye elemanlara vize veriyor.vasifsiz isciler isci vizesi kesinlikle alamiyor.vasifsiz bir elemanin alabilecegi vize kenshuusei denen sozlesmeli stajyer vizesidir.onun maasi ise cok komiktir.60 000 yen.
    inanmayan girer immigrationun web sayfasina arastirir.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS