Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. Ben dalayim bir de eksikmis gibi;

Bu kadar Japonlarin ve Japonya'nin ustune gelmenin anlamsiz oldugunu dusunuyorum. Bazilari hos tecrubeler yasamamis olabilir, ancak hayatini farkli yerlerde kisiler yasamak isteyen, herseye acik olan ve olmak isteyen kisilerin buludugunu unutmamak gerek. Abi, abla tavsiyesine gerek olmadigini dusunuyorum boyle seylerde.

Kendini tanitsan yeterli insanlara, gerisi gelecekse gelir diye dusunuyorum. Evlenme konusuna gelince, yasinin biraz genc oldugu dikkatimi cekti, ama yaparim, gotururum neden olmasin dersen saygi duyulacak bir sorumluluk hissi var sende derim.

Kolaylar gelsin, iki konnichiwa'ya bakar Turk'un Japonlarla iletisimi~ Hey~ :D~

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

katılıyorum,
    bazı konular vardır ki yılların tecrübeleri yanıltır ihtiyaç duyanları,risk alınmalı ve yaşanmalıdır,sonra pişman olunmamalıdır.
    saygılarımla,

3. ALPERTUNGA

ALPERTUNGA
    Üye

Sevgili boopkit,
    tuvzumi daha çok genç,japonya ve japonlar hakkında gerekli bilgi deneyim ve tecrübesi olmadığı için yardım istiyor.
    Sevgi,aşk ve evlilik üzerinde tavsiyede bulunmanında elbette bir anlamı yok,
    son sözü kalpler söyler ve nitekim "Sevginin Ne dini Ne dili Ne de milliyeti vardır" diyede açıkça belirttik.
    bu sitede insanlara faydası dokunması için tecrübelerimizi paylaşıyoruz,
    Tuvzumi yardım istemiş,bizde istisnalar kaideyi bozmaz cihetinden yola çıkarak tecrübelerimizi paylaşmışız,
    japonlar hakkındaki bazı gerçekleri duymak neden rahatsız ediyor bazılarını bilmem.
    senin kafandaki pembe japonya ve konnichiha diye sırıtan japonların sonsuza kadar öyle kalmasını dilerim
    ama burda gerçekleri bilmesi gereken ve evliliğe ramak kalmış bir arkadaşın geleceği ve mutluluğu söz konusu olunca maalesef sen gerek görmesende bizler sonuna kadar yardım etmekle mükellefiz.
    Senin hoş tecrübeler yaşamamış dediğin bazıları aslında %99a tekabül eden bir çoğunluk.
    Umarım tuvzumi ve kız arkadaşı istisnalar grubundaki %1'in içindedir.
    Ve umarım yılların tecrübelerini yanıltırlar ve mutlu olurlar.
    Sanada bir abi tavsiyesi
    "Ben dalayim bir de eksikmis gibi;" demişsin bence dalma.
    bazen bazıları bu karşılığında hiçbirşey beklemeden yazdığı tecrübeleri kazanırken bir ömrü feda ediyor ve senin gibi pembe gözlüklerini daha çıkarmamış arkadaşlardan beklentimiz konu başlığına bakıp eğer varsa iyi yada kötü konu ile ilgili tecrübelerini paylaşması ama yoksa o kadar emek verip yazılanlara saygılı olup gereksiz mesajlar yazmaması ve bizide konu harici mesaj yazmak zorunda bırakmaması.

4. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

Alper tunga abi gercekten duyarliliginiz ve yardiminiz icin cok tesekkur ederim. ben bir haftadir orta cinde Wuhan adli bir sehirdeydim giremiyordum internete pek cevap yazamadim. bundan dolayi evvela herkesten ozurdilerim... cok tesekkur ederim yorumlarini ve tecrubelerini paylasan arkadaslara.
    aslina bakarsaniz tamtopragin attigi linki okudum ve gercekten cok ilginc seyler ama cocuk dusunmuyoruz uzun bir sure ondan dolayi problem yasayacagimizi zannetmiyorumki beni bu kadar seven bir insan cocugu japonyaya kacirmak gibi bir kazik atmaz.en azindan duygularim bunu soyluyor.

alper tunga abi aslinda evlilik 25i gorecek ama simdi ailesiyle paylasacagiz bende aileme soyleyecegim yazada benim ailemi ziyaret edecegiz.
    Cin konusunda soylediklerin tamamen dogru ama benim bir tespitim vardir cinlilerde iki sey cok onemlidir onur ve para tabiki onur once geliyor ama parayinda ben olmamasindan kaynaklandini dusunuyorum gerci yavas yavas oluyor yani cinin yaptigi disa acilma reformunda bu sene 30.uncu yil ve gercekten cok hizli gidiolar evlilik ve cinli bayan konusunda sunu soylum en basta bu konuda bayanlarin bizim bayanlara azda olsa benzedigini soylemek istiyorum bakirelik partnere sevgiliye sadiklik bu konularda bize benziolar tabiki benzemeyen bi cok yonleri var ama onlarida ben bir dinleri olmamasina bagliyorum cinliyle evli iki tanidigim gercekten mutlular. bir keresinde cinli bi arkadasimin dugunune gitmistim gelenek gorenekleride o kadar benzioki bizimkine ama sunuda soyledim benim kiz arkadasimin babasi cinli ve bi sure burda yasamislar. birazda bundna dolayi rahatim yani safkan japon deil olsada cok sey degisecegini zannetmiyorum.
    inila verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim gercekten sonraki asamadada olsa cok gerekli bilgiler cok daha fazla cok tesekkur ederim yorumlarinizi beklerim.

kisa bilgilerde olsa paylasan arkadaslarima gercekten cok tesekkur ederim olumlu olumsuz pzoitif negatif tum bilgilere ihtiyacim var.
    ben buna evlenip evlenmeme kararini vermek icin deil zaten ask varsa kaderde varsa olur dusuncem bu forumu sadece iliskimin zeminini daha saglama oturtabilmek icin ve yakindaki japonya ziyaretimde yapmam gerekenler icin actim gercekten cok tesekkur ederim tum bilgier tecrubeler yorumlarinizi paylasiniz. iyi gunler. selametle

5. ceydaa

ceydaa
    Üye

japonlar hakkında çok şey bilmem bildiklerimde tvden filmlerden filan ama onlarda kötü değildi tabi japonyada yaşamadığım için japonları sadeceellerinde fotoğraf makineleriyle topkapı sarayında filan görmüş biriyim:):) tanıyorum diyemem ama seviyorsan bence milleti neymiş çokta önemli değil.(ermeniler hariç)onları hiç sevmem
    zaten ikinide ailenizden uzakta olunca birbirinize daha çok destek olursunuz ve ailelerinizde bu ilişkiye çok fazla karışamaz aileler diyorum çünkü günümüzde evliliklerin yıkılmasında bizde gelin veya damat Türkte olsa yabacıda olsa aileler büyük etkendir hala o yüzden yabancı bi ülkede yaşamak her ikiniz içinde iyi olabilir
    ailelerde onaylıyor sanırım evliliğinizi kendin karar vermelisin buna yani biz ne desek boş sonuçta yüreğinin sesini dinle derim ben gerisini boşver

6. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

tuvzumi kardeş ben ingiltere londrada yaşıyorum burda okuyorum.Okulda uzakdoğulu çok arkadaşım oldu burada.Bence bu kadar ince düşünme kardeş rahat ol ilişkide herşey olacağına varır.Eğer gerçekten seviyorsan kızı oda seni seviyorsa, evlenmek istiyorsan evlen derim.Yaşın çok genç benim yaşımdasın.Evlenmek için çok erken bu yaşlarda bence biraz daha tanı dünyayı, biraz daha olgunlaş ,biraz daha hayata atıl,kendi ayaklarını üzerine sağlam bas, dilediğin gibi hayatı özgür yaşa hayatını, olmak istediğin ol, kimse hayatına karışmasına izin verme.Kız arkadaşın japon,ingiliz,alman,rus,turk,arap,zenci vs hangi milletten hangi ülkeden hangi kültürden olduğu önemli değil. Böyle şeylere çok fazla takılma önemli olan bir ilişkide kişilerin birbirine karşı sevgidir,saygıdır ve sonsuz sadaket güven duygusudur.Eğer kendinde ve bir gün evlenceğin kızda bunları bulabiliyorsan hiç korkmadan evlen derim.Birde evlenme konusunda son kararı sen ver kızarkadaşın ailesi yada kız evlenmek istediği için değil sen evlenmek istediğin için evlen.Bizim bu türklerin birlikte olduğu erkek yada bayan olsun sevgilisinin hemen sahiplenme duygusunu anlamışda değilim.Hayat bir oyun gibi kardeş. Sürprizlerle dolu. Ne zaman ne getireceği hiç bilinmiyor. Çünkü her şey insanlar için. Ne üzülmeye değiyor yaşamak, ne de mutluluğa. Çünkü iyi kötü her şey elbet bir gün bitiyor. Sadece bu anı yaşamak önemli. Ve kendi varlığını hissetmek. Hepsi bu.Birde şunu söyleyim kardeş eğer bir gün evlenirsen biriyle bir süre çocuk yapma derim sonra günahını çocuk çekmesin evlenipde mutsuz olupda ayrılan çok bu devirde bütün herkes için söylüyorum bunu.kendine iyi bak kardeş herşey gönlünce olsun

7. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

kartalonline cok tesekkur ederim kardesim. bende bu soylediklerini dusunuyorum ama daha once de dedim ben evlenmek yada sevmek icin deil olacak olan bisi varsa altyapisini daha iyi hazirlamak ve bisileri yasamadan bilmek icin abilerimizin tecrubelerindne ve yorumlarindan faydalanmak icin actim bu topigi. cocuk olayi kesinlikle dogru allah kismet ederse bir tane erkek bir tane kiz isterim ilerde evlenirsem turk yada japon kim olursa ama cocugumun benim kulturumla buyumesini isterim kesinlikle... tesekkur ederim yorumlariniz icin. daha fazla tecrube ve yorumlari bekliyorum insallah. selametle.

8. User has not uploaded an avatar

beyceli43
    Üye

kardesim benim eşim japon hiç bir zman şikayetci deilim ALLAH razı olsun 1 yıldır evliyim bu zmana kadar tartışmadık bile anlayışlı insanlar ben yakalandım arkamdan oda geldi. her bir insan yapmaz sen iyi düşün eger onla mutlu olabilecegini düşünüyosan bence baska bşy düşünme önemli olan mutlulugun güzellik para bi yerde su koyveriyo saygılar sormak itegin bşy olursa yardımcı olurum

9. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

tuvzumi rica ederim arkadaşım eğer görüşlerimle sana yardımcı olduysam ne mutlu bana.Sonuçta bu senin hayatın bir başkasının senin hayatında evlen yada evlenme fikir beyanda bulunması doğru olmaz.Sonuçta hayatına şekil verecek bu hayatı yaşayacak sensin.Türkiye'de aşk doktoru Mehmet Çoşkun Deniz'in görüşlerine ve fikirlerine çok katılırım.Mehmet Çoşkun Deniz'in evlilik ve aşk hayatları verdiği bilgi ve tecrübesi sana Yardımcı olacağına inanıyorum.Birçok görüş ve fikirlerinin videolu röpartajlarını www.uzmantv.com bulabilirsin.Örneğin İnsan kaç yaşında evlenmeli? ilgili videolu röpartajını izle derim. http://www.uzmantv.com/insan-kac-yasinda-evlenmeli Herşey gönlünce olsun arkadaşım...

10. User has not uploaded an avatar

wang
    Üye

durumunu cok cok iyi anliyorum...Ben de shanghai da okuyorum benim de arkadasim japon ve 2 senedir beraberiz.3 kez japonya ya gittim ve suanda hala daha japonyodayim..japonla evlenip mutsuz olanlara cok cok rastladim,sadece turk degil baska uyruklu arkadaslarim da mutsuz oldular..ben tabiki demiyorum illaki her japonla evlilik mutsuz bir sonla biticek,illaki mutlu olanlarda vardir...ama benim bildiklerim hep mutsuzlukla sonuclandi...muslumanliga gelincede,sevgilin eger sen ve senin ailen icin musluman olucaksa biraz dusun..bence bir kisi kendi istegi icin,kalbinden gelmedigi surece musluman olmadiysa(Allah korusun)ileride problemler yasiyabilirsiniz.cunku evlenince hersey cok cok degisiceginden emin ol..japonya ya gitme konusuna gelince zaten kiz arkadasinla gidiceksin,hic bir problem olucagini dusunmuyorum.Ben hediye olarak herzaman kaliteli cikolatayi tercih etmisimdir..japonlar hediyeyi cok severler ve herkesin de bildigi gibi cok nazik bir irk,o yuzden hediye konusunu kafana takma rahat ol..ama evlilik ve muslumanlik konusuna gelince acele etme cok iyi dusun....

11. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

tesekkur ederim gercekten cok yardimci oluyorsunuz. beyceli43 tabiki tecrubelerinizden faydalanmak fikirlerinzi almak isterim. saygilar.
    kartalonline samimiyetin icin tekrar cok tesekkur ederim izledim tum videolari gercekten ilginc seyler soyluyor Mehmet Coskun Deniz.

WANG cok tesekkur ederim yorum icin. sangayda olman ise beni ayri bi sevindirdi. en yakin zamanta tanismak isterim. telefon ve messenger adresimi sana ozelde gonderdim donmeni bekleyecegim.

herkese cok tesekkur ederim gercekten samimi fikirleriniz ve yasanmis tecrubelerinizi paylastiginiz icin umarim dahasinda gelir. cok tesekkur ederim selametle.

12. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Wang merhaba,bu Japonla evlenip mutsuz olanların mutsuzlukları konusunda gözlemlerin neler,neden mutsuz oluyorlar,bizimle paylaşırsan sevinirim,teşekkürler.

13. User has not uploaded an avatar

raidon
    Üye

ya kardeşim japonlar bize bir kaç benden küçük gelir bence ruslara takıl hem kaçmasıda kolay olur

14. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

raidon tavsiyen icin tesekkur ederim/ konuya yaklasimin beni gercektne cok etkiledi. heheu :)

15. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Tuvzumi

Bu kizla evlilik konusunda cok ciddiysen evlenmeden once her konuyu ama her konuyu acikca konus nerde yasayacaksiniz,kazandiginiz paralari nasil biriktireceksiniz olursa cocuklarin yetistirilme tarzi gibi,cunku sen acikca konusmassan japonlar kendi bildiklerini dogru kabul eder ve seninde canin yanar ve japonlar bizim gibi dusunmez ve kesinlikle duygularini gostermezler ,bir seyden rahatsiz olsalar bile belli etmezler olmadik derler sende nasil olsa sesini cikarmiyor diye dusunursun bir bakarsin ters gelmissin,Japonyada cani yanmis cok yabanci var ozellikle cocugu alikoyma hakki ve bu konuda hicbir sey yapamazsin,kiz arkadasin belki iyi bir insandir ama sen yinede esegi saglam kaziga bagla.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS