Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

turkiyeden gelen bir arkadasim japon kiz arkadasimin ailesini ziyaretimde vermem icin bana turk isi bir hediye getirecek ve tabi ben hala ne olacagina karar veremedim.
    simdilik aklima nazar boncugu el isi bir hali yada bakir isleme falan geliyor ama henuz karar veremedim lutfe nyardimci olun fikirlerinizi paylasirsaniz beni cok mutlu edersiniz cok tesekkur ederim. arkadasim 5 gun sonra gelio lutfen hizli cevaplarinzi bekliyorum?

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

Mt.Fuji
    Üye

Porselen çaydanlık olabilir.

3. zeyneps

zeyneps
    Üye

çini tabak, ebru tablo veya ebru yapılmış eşarp kravat v.s., istanbul manzarası olan tablo, tavla, lokum tarzı şekerleme(kestane şekeri, atom v.s.) şimdilik aklıma gelenler...
    kapalı çarşıya gidip gezerseniz aklınıza daha çok çeşit gelir bence. Türkiyenin kültürü ve sembolleri o kadar çok ki her şehrin farklı şeyleri var.Bu yüzden arkadaşınızın ailesinin işi veya uğraşları hakkında ufak bir bilginiz varsa ona göre bişey alabilirsiniz.Zor iş kolay gelsin.

4. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

kiz arkadasim ve ben sangah cinde ikamet etmekteis ama turkiyeden gelecek olan arkadasim yardimci olacak cok zamanda yok onun icin cabuk karar vermem lazim ve i zaman istemeyen hazir bisi olmali....
    tesekkur ederim

5. User has not uploaded an avatar

omerfarukzorlu
    Üye

Aldigin hediye elbette onemlidir, fakat japonlar icin paketlenme sekli ve paketin guzellligi neredeyse hediyeden daha onemlidir. Zaten yukarida sayilanlardan hangisini alirsan al az cok Turk sanatini ve inceligini yansitacaktir. Bir de buna cok guzel bir paketleme eklersen. Hatta japonyada sirf hediye paketleme icin magazalarda ozel bolumler oluyo, (100 yencilerde de var) oradan soyle guzel ve etkileyici bir paket hediyeden bile daha etkili olabilir....

6. User has not uploaded an avatar

tuvzumi
    Üye

cok tesekkur ederim yorumun icin omerfaruk zorlu gercekten bunu bilmiyordum cok iyi oldu

7. User has not uploaded an avatar

raidon
    Üye

bence yatağan adlı türk kılıçlarından alsın sana kayın peder artık karşılaştırır katanayla

8. zeyneps

zeyneps
    Üye

Ben de aynen katılıyorum. Paket çok önemli.İçindeki hediyenin ruhuna uygun renk ve desende paketlenmeli:)

9. User has not uploaded an avatar

ismail.gumus
    Üye

Merhaba , ben ebru resmi almıştım çok beğenmişlerdi :)

10. bir de japonlar hediyeyi verirken içindekinin ne olduğunu söylüyorlarmış. ne hikmetse.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  11. kalegsm

kalegsm
    Üye

standart olarak japon su hediyeden hoslanir kanunu oldugunu sanmiyorum..turkiyedeysen turkiyeye ozgu ve bakildiginda turkiyeden bu denilecek ve uzun omurlu bi hediye uygun olabilir..benim arkadasim tamamiyle japon kulturune ait iki hediye vermistti..cok hosuma gitti ve tr de odamda muhafaza ediyorum..

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS