Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Müziği

1. User has not uploaded an avatar

Mt.Fuji
    Üye

Merhaba arkadaşlar. Gördüğüm kadarıyla kimse bu konuda başlık açmamış, ben atladım hemen. İçimizde anime severler bolca bulunmakta ve bu arkadaşlar mutlaka bir animenin açılış müziğine bayılmışlardır, fakat büyük ihtimalle bulamamaktadırlar. En azından benim için böyle oldu. O yüzden ben bildiğim iki grubu yazacağım. Sizden de bildiğiniz grupları yazmanızı rica ediyorum.

Maximum the Hormone:
    Death Note'un giriş müziğini yaptılar. O şarkının adı "What's up People". Bu gruptan favori şarkım da "Buiikikaesu". Basçısını tebrik etmek gerek.

Gackt:
    Japanese teen idol olarak nitelendirilen Gackt sadece müziğiyle değil imajıyla da çeşitli işler de rol alıyor. Buna Final Fantasy'de bir karakterin modellenmesi ve seslendirilmesi de dahil. Duyduğum kadarıyla estetik ameliyat çılgınıymış.

Blue Jean tadında bir yazı oldu ama sizlerin de bu müzik türlerinde bildiği bir grup varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

rock muziginde b'z cok iyi

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. tempurali

tempurali
    Üye

Evet unforgiven1'in de dediği gibi B'z belki de en iyi rock gurubudur.Glay vardır ama ben pek sevmem Glay'ı.B'z'den Love Phantom adlı parçanın introsu muhteşemdir.Dinlemenizi tavsiye ederim.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  4. zeyneps

zeyneps
    Üye

Herkese Merhaba;
    Mr.Children ve Remioromen derim ben. Mutlaka dinlenmeli :) Başka gruparı keşfetmedim henüz...

5. Momiji

Momiji
    Üye

Aynı müzik türünden sayılmaz ama ben "Yuzu" hastasıyımdır. gitar ve armonika ile bence harikalar yaratıyorlar. Ben tavsiye ederim ama ünlü olmalarına rağmen benim kadar hayranları olan bi Japonla tanışamadım henüz.

6. Yıllar önce afrorampo diye bir grup gelmişti Türkiye'ye. Taksim'de sahne almışlardı. Organizatör bir arkadaşımız olduğundan beleş bilet ile girmiştim. Osakaben ve rock birbirine karıştığı için, o zamanlar Japoncalarından pek birşey anlamamıştım. Birde tanıyan/dinleyen Japon arkadaşım henüz çıkmadıysa da Kana diye bir hatun var, ben severim.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kana_%28singer%29

http://www.ref.co.jp/kana/

7. KamiSama

KamiSama
    Üye

Klasik müzik ve rock birleşimi isteyenler varsa önerim Malice Mizer. !
    Mutlaka dinleyin..
    Çoğu şarkısı japonca ama bazı ingilizce şarkıları da var ;)

8. User has not uploaded an avatar

faruksoylev
    Üye

Concerto Moon vardı bir de.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS