Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

Anonim
    Kayıtlı değil

mrb selim koç,BEN MERSİNDE OTURUYORUM KAMU YÖNETİMİ OKUYORUM.ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİĞİMDE DAHA üç yılım var.oraya yerleşip oranın vatandaşı olmak istiyorum sizce gereken işlemler neler.ayrıca okuduğum bölümle ilgili orda ne gibi işlerde çalışabilirim.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILARIMLA

13 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

Alaattin
    Üye

slm ben alaattin japonyada yaşamak için ne yapmam gerekli yardımcı olabilirmisiniz

3. valla vatandaş olmak biraz zor en az burda 7 yıl civarı kalmak lazım benimki 4 oldu 3 sneye vatandaşı olurum .. :D

4. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Mahkum arkadasa,
    Japon Vatandasi olmak icin,
    1- kacak kalmamis olman gerekiyor
    2- Japonca yazi dili bilmen gerekiyor ( Teste tabi tutuyorlar)
    3- 7 yil degil 5 yil kalmis olman gerekiyor ve akabinde elinde en az 3 yillik vizen olmasi gerekiyor
    4- Immirgration degilde, Houmukyouku denilen yere sahsen basvurman gerekiyor
    5- Japonyaya geldigin gunden basvuru yaptigin tarihe kadar
    her isi, her adresi ayri ayri not etmen gerekiyor..
    6- Bir cok evrak , nerden baksan 100 sayfayi geckin evrak yazman gerekiyor. bizzat kendin dolduracaksin..
    7 - Mal varligi vs.. en kucuk paranin dahi nerden geldigini yazman gerekecek..
    8- Sadece senin basvurman yetmeyecek, bir cok kez esin ve esinin ailesi ile gizli gizle mulakat yapacaklar..senide asagi yukari 3~ 5 kez cagiracaklar..
    9- Sicilin temiz olacak
    -----------
    daha bir cok madde var..
    6 ay suruyor.
    Japonyada, Japon vatandasi olmus cok az kisi var 10 gececegini sanmiyorum..4 'unu ben taniyorum ama onlarda Japonyada Doktora yapmis kisiler..

Sana kolay gelsin..
    NOt ( ben bizzat basvurdum, Kabul edilmedim..)

5. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Alaattin kardeş, ben japonyaya 3 ay önce yerleşdim , cebimde vizem (oturumum) , önümde japon arkadaşım ve bana acdığı ev var ben yaşayamıyorum , sen nasıl yaşayacaksın :)) , ingilizcen varmı ingilizcen ? yaş ? medeni hal ? meslek ? yabancı dil ? bunları söyle fikir telakkisinde bulunalım ,

6. kisu

kisu
    Üye

japonyaya yerleşmek gerçekten zormuş:(hele bi kız için daha zor olur...peki öğrenci olarak mastr flan yapmak istesek oda mı böle zor bana bi yazarmsnz?

7. User has not uploaded an avatar

fareler
    Üye

hiç birsey zor degıldır.yeterki kafaya koy.saygıdeger arkadaslar.zor olan güvensizlik.bursadan sevgiler bekle beni osaka 27 sinde ordayım

8. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Japon vatandaşlığının dezavantajı ,
    Çifte vatandaşlık yok japon yasalarında, türk vatandaşlığından cıkman gerekir , böyle olunca aşağıdaki diğer hususları araştırmak gerekir ,
    Hem eğer gecerli oturum alırsan yada süresiz oturum o zaman 1-2 istinsa haricinde japon vatandaşından farkın yokki , bence gereği yok
    1)Japon vatandaşı olduğun için cenazenin cıkması sorun olabilir,
    2)Türkiye japon vatandaşının cenazesinin nakline izin vermeyebilir ,
    3)Eee yukardaki 2 hususuda ele alınca , burda cenazeler yakılıyor, gömülme yok denecek kadar az yada cook pahalıymış

9. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Bir cok yerde Musluman mezarligi mevcut. Eger ki orada defnedilmek istersen ?

10. ingilizce bilen ise bu adreste okuyabilirsiniz
    http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/index.html

11. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Japon vatandasi olmanin onemli bir ozelligi yok!.Eu gibi
    cifte vatandas olma imkani olsa neyse ama TC vatandasligini
    birakman icap ediyor. Bizzat kendim basvurdum, kabul edilmedim ve daha sonrada basvuru yaptigi icin biraz da pismanlik hissi duydum. Cunku Turk asilli Japon olacaksiniz ama Japonyada yine Yabanci muamelesi goreceksiniz. Sadece diger ulkelere girisde ki avantajindan baska hic bir sey yok..
    en iyisi suresiz oturum almak..(eijyuu)

12. User has not uploaded an avatar

master
    Üye

slm herkese erciyespj bu süresizoturum nasıl alınıyor biraz bahsedebilirmisin ? dediğin gibi bu dahada akla yatkın

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  13. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Suresiz oturum icin;

oncelikle bir japon ile evli olman gerekiyor, elinde mutlaka 3 yillik vize gerekiyor ve jp'e geldigin surece tum vergileri eksiksiz yatirman gerekiyor. Jp 'deki sicilin temiz olmasi gerekiyor. Aile hayatinda puruzler olmamasi gerekiyor. ( gizliden Jp'deki ailenle gorusuyorlar )
    Gereken bir kac forum var onlarida eksiksiz doldurup Gocmen burosuna teslim ediyorsun, 6 aylik zaman zarfinda seni arastiriyorlar ve neticeyi tarafiniza bildiriyorlar..

Egerki normal kanunlara uyarak bir yerde fiili olarak calisirsan genelde aliyorsunuz.

Ayrica bizzat kendinin Suresiz oturum icin basvruman gerekiyor. Aksi taktirde Gocmen burosu 3 yillik yada 5 yillik vize ile olayi gecistiriyor..

14. User has not uploaded an avatar

hambarca
    Üye

Selam arkadaşlar.
    Bende Japonya ya bir geziye gitmek istiyorum.Öncelikli olarak Avrupaya gidip bir kaç hafta kalacağım ve 1-2 ay sonrasına gitmeyi planlamaktayım.Bu forumda okuduklarıma edindigim bilgilere göre giris yapmanın ne kadar zor oldugu,ancak benim amcam orada yasamakta bir arkadası (bayan)bana davetiye gönderecek.Ben Turkiye de bir ilaç firmasında halen çalısıyorum ve ingilizcem cok zayıf sdece 10-15 gun gezmek istiyorum aynı zamnada unıversıte ogrencısıyım sızce kapıdan ıcerı gırme olanagım nedır.

15. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

arkadaslar ben 3.5 bucuk yildir japonyadayim ve surekli oturumumu bu yilin 6. ayinda aldim.gecen sene nin 12. ayindada japon vatandasligina muracat ettim ve haala beklemedeyim,2-3 aya kalmaz gelecegini adalet bakanligindan soylediler.simdi burada bilip bilmeden yorum yapan arkadaslara sesleniyorum yok test yaparlarmis yok 7 yil kalman gerekiyormus bunlar hikaye.lutfen diger arkadaslari yanlis bilgilendirmeyelim.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS