Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Degerli arkadaslar
    Japonya'da kanagawa'da daha onceden Fransiz ve Italyan dondurmalari Italyan ortagimla yapip sattim.Ondan cok seyelr ogrendim.Ulkesine dondugu icin su an kendi basimayim.Bu yabanci arkadaslarim ve japon yakinlarimin tavsiyesi uzerine sen Turkiye vatandasin bu ogrendigin teknikleri daha kaliteli Turk dondurmasi yaparak satabilirsin ve buna yani Turk dondurmasina donmelisin tavsiyesine uydum.Su an kendime has urettigim uzayan maras tipi dondurma yapiyorum.Uretimin butun asamasi kendimimdir.Kendimin amator homepage'im var.Sirket ve saglikla ilgili butun izinlerim vardir.Dondurma konusunda her turlu yenilige sahibim.Dunya'da bulunan butun dondurma teknikleri ile uretimim mevcuttur.Nadir bir dondurma turu olan uzayan dondurmayi japonlarin hoslandigi turde yapmaktayim.Benimle calisabilecek ve is ortagi olabilecek arkadaslar ariyorum.Her turlu teklife acigim.Sadece dondurma ile uretim ve sirlar kendime aittir.

Turk dondurmasi Japonya'da istenilen kalitede yapilamiyor.Toplama ve her zaman degisen ustalarla bu yapiliyor.Yada az bilgi sahibi uretici bunu yapmakta.Yeterli dondurma ureten Turk uretici yok su anda.Buyuk eksiklik var aslinda Turkiye'dede gercek dondurma ureten kisi yok.Buyuk sirketle zamanla ticari hizla kaliteyi bozmus durumda.

Turk dondurmasinin teknigi mukemmel ama aroma tadi dunyada her yerde ayni etkiyi gosteremiyor.Kaliteden asla taviz vermem.Urettigim dondurma diger dondurma uretecilerinden biraz daha pahaliya mal oluyor ama satis sorunu yok.

Egoistce olmayan benimle calisabilecek akli basinda ayni kaderi paylasacak dostlar ariyorum.Japonya'da ikamet etmesi sart ve oturma izni olmali.Belli tecrubesi olmali.Dil sorunu olmamali.Japoncayi iyi konusmali.

AYRICA,japonlarin hoslandigi bazi ozel meyveli dondurmalarida uretiyorum.Uretim ve sunus teknigi sirdir.Japaonlarin ilgisini cekecek degisik urunlerimde ve ek aromalarimda var.Bunlari benimle is yapmak isteyenlere bahsedecegim.
    Kendime gore sunus teknigim var.Maras tipi fici getirmek zor oldugu icin ozel derin donduruculari cok uygun fiyatla bularak goze hitap eden sekilde sunmaktayim.Ayrica dondurmalari istek uzerine ibento yani partilerde ozel urettigim dondurmalar ve ozel soslarda mevcuttur.Ask iksiri gibi hayati sevdiren dondurmalar uretiyorum.Turk dondurmasini ekzotik bir tatla birlestirdim.Bunlar ozel dusundugum uzayan dondurmalardir.Hepsi kendime aittir.

Yanlizlik bir noktaya kadar oluyor.Ben kendi emegimi paylasmaya hazirim.Japonya'da oturan ve japonca sorunu olmayan uygun is plani olan yada calismayi arzulayanlara kapim aciktir.

Bu krizde is yapabilecek en iyi alandir.Dusunun Turk dondurma uretecileri toptan satacak adam ariyorlar ama bellli bir sure sonra baskalarinin urettigi dondurma ile satis yapilamiyor ve satan kisi kaliteyi iyice bozuyor vede buzlu sut gibi dondurma uretiliyor.Tat cok onemli.Kimsenin urununu kucumsemiyorum ama bu alanda yenilik dusunmek gerek.Japon pazari cok acimasiz ve urun kalitesi sunusu cok onemli.Ben bu isi dunyada her yerde yapilacak sekidle cozmeye calisiyorum.Ama cok yalnizim.Su an bu zor piyasada is yaparim.Herkesden iyi yaparim.Bu durumu kaybetmek istemiyorum.

Bazi belediyeler iyi urettigimden girisimci olarak destek verebileceklerini soylediler.Krizde urun uretenler sanslidir.Ben is bulmakta zorlanan ama yetenekli kisilerle calismak istiyorum.Bir yada iki farketmez.kendime sonsuz guvenim var.Ama yalniz olmuyor.Turkiye vatandaslarindan is konusunda uzak kaldim ama yalnizlik bir noktaya kadar ve yinede keni vatandaslarimiz bence en iyi dost.Bu krizde tek basina zor.Her turlu fikre acigim.Ekonomik olarakda ancak kendime yetiyorum cok gucum yok.Japonya'dada bu normal.

Bana ulasmak isteyen varsa ozelden ulasabilir.Krizde ayakta durmak icin kendi urununu uretmek zorundasin.Yetenekli insanlar japonya'da ayakta kalir.Japonlar ozellikle patronlarin emir kulu olan ve mensetsu yapan kisiler cok acimasiz.Hakken gaisha denilen sirketler insanlari kullaniyor.Yabanci isciye saygi yok.Mal satmak icin yabanci ulkelerde japonlar her seyi yapiyor ama ulkelerine gelen yabanciya karsi cok milliyetciler.Cok fazla sert yazmak istemiyorum.Su an isci cikarima hizlanmaya basladi.Ve en son asamada.Benim urunumum bile sirlarini cozmeye calisiyorlar yani ortam cok acimasiz.Japonlarla asla ortak olmam ve ortak is yapmam.

Senin urunun diger Turk dodnrumalarina benzemiyor nasil yapiyorsun ve bunu bize lutfen ogret diye her turlu oyunu yapiyorlar ve gerektiginde tehdit bile var.Dusunun dunyada Alman donerci yok,fransiz,belcikali,Hollandali,Polonyali,Ukraynali,Romanyali,Sirp,Isvecli,Norvecli,Irlandali donerci yok.Ama japonya'da japon donerci kayniyor.En ufak yabancinin para kazanmasina tahammulleri yok.Ama giremyecekleri alanlarda var.Dondurma konusunda cok zayiflar.Amerikan sirketleri dondurmada ciritir atiyor.Fabrikasyon dondurmalarin tatlari yeterli degil.Ev yapimi dondurmalar ilgi cekiyor.Burda Turk dondurmasini yapabilmek icin cirpiniyorlar ama zaten yapanda dedigim gibi yeterli urun yapamiyor.Turk dondurmasi teknigi mukemmel ama dedigim gibi ilerleyememis aramo tadi var.Bu urunu en iyi duzeye cikarmak gerekir.Ben bunu yapiyorum.Genelde dedigim gibi bazi ricaret adamlari urettgi dondurmalara ruhalrini vermeyen gecici iscilerle bunu yaptiklari icin yetersiz bir Turk dondurmasi uretiliyor.Her an tadi degisen ve tam olarak piyasaya uygun olamyan bir tat var.

Ama cok daraldim.Birileri ile bu piyasaya daha fazla saldirmak istiyorum.Bu krizde gidip Japonlarin iscisi olacagimiza Japon'un patronu olalim.Bunlar sadece isle yatip akliyorlar.Bu aysamda paradan baska bir dusunceleri yok.Acima ve vicdan duygulari yok.kendi iscilerini bile mahvediyorlar.isciler patronu tanri gibi goruyor.isci iscinin dusmani olmus.herkes acik ariyor.Dunyanin calisilmasi en zor ulkesi.Bunlar benim dusuncem katilan katilir katilmayan katilmaz.Japonya'da basarili olabilmek icin kendi isini yapacaksin.Cok buyuk sermayeye gerekmedne yapilan isler.Benim isim bu tur bir isdir.ben elimdeki ile yetinmesini ogrendim.Maras ficim yoksa kendim buna alternetifler urettim.Her sey bulundugum ortama uygun.

Haberlerinizi bekliyorum.Daha detayli bilgi ozelden veririm.Acil olarak benimle gorusurseniz sevinirim.yazlik havuz ihaleleri,plaj satis yerleri(belediyelere ait var ve girisimciye destek var) vebunun benzeri supermarket iclerinde yerlerde isleri almak icin zaman kisitli.Lutfen dusunce ve calisma isteginiz varsa benimle olene kadar bir dostluga sahip anadolu cocuklarina kapim aciktir.Durust olmak cok onemli.Bir elin degil iki elin sesi baska oluyor.Krizi ancak beraber atlatiriz.Ben egoist degilim.Kendime duseni yaparim.Saygilar

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. iclikneira

iclikneira
    Üye

Merhaba.. özelden nasıl ulasablirim size..

3. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

proxystar

merhaba..dondurma sovu yapmayi biliyorsaniz benimle irtibata gecin.
    ( uretim olmayacak, sov ile yuzdelik satis )
    ayrintilar icin mailinizi bekliyorum, (sadece e-mail )

saygilarimla

4. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Ilgilenmiyorum...Kendi isim var ve yazimi oku.Iyi geceler

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

ilgilenen kisilere bildiririz, hic onemi yok !!

6. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

guney korede bile pakistanli, iranli, koreli donerci kayniyor,
    iteowan diye bir semt var bir cadde uzerinde 4 bufe 10a yakin doner arabasi gordum
    bufedeki donerlerin masaallahi var adamlar doner sossuz ve bicimsiz takmislar (trassiz )gosteris sifir idi...

7. User has not uploaded an avatar

silifke
    Üye

maras dondurmasi yiyen japonlar bir kereligine meraktan yiyor, ikinciyi yiyen cikmaz hocam. 350 yen, bir dondurmaya degermi, 100 yene git marketten kornetto al daha lezzetli.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  8. User has not uploaded an avatar

ChickenKatsu
    Üye

Proxystar, tebrik ederim azmin için. Allah yardımcın olsun. Japonyayı görmüş birisi olarak, orda iş yapmanın zor olduğunu düşünüyorum. Dediğin gibi bu adamlar dini imanı iş, ve aşırı milliyetçiler. Orda Maraş dondurması üretmek zor olur galiba, bildiğim kadarıyla Keçi sütünden yapılıyor Maraş dondurması. Yine de güzel tadı tutturan iyi iş yapar.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS