Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Eveeeet... Upuzun zamandır hayalini kurduğum şeyi geçen ay gerçekleştirmiş bulunmaktayım ^_^

Bulduğum bir turla dolu dolu 8 günlük bir Japonya turu yaptım. Ama gel gör ki, hiç mi hiç yetmedi bu 8 gün!
    2 gece Tokyo, 1 gece Hakone, 2 gece Kyoto ve 2 gece Osaka'da kaldım. Bunun yanı sıra, Kamakura ve Nara'ya da günü birlik gittim.
    Bol bol resim çektim sanıyordum ki, sadece 1200 tane çekebilmişim.
    Bir sürü yer gördüm, her gece olduğum şehirde yada oraya yakın japon arkadaşlarım buluştum. İnanılmaz eğlendim. Lakin dediğim gibi bu tur bana hiç mi hiç yetmedi!
    Bu tur benim ilk yurtdışı tecrübemdi. Bir japon arkadaşıma söz verdiğim için ilk deneyimim kesinlikle Japonya olmalıydı, nitekim de öyle oldu :)
    Turda ,lk gün dışında bolca serbest zamanımız vardı. Turdan sonraki serbest zamandan, o gece görüşüceğim arkadaşımla buluşuncaya kadar olan zaman zamana kadar tek başıma sokaklarda gezdim. Ama yemin edebilirim ki, hiç mi hiç yabancılık çekmedim! Bir insan hiç mi garip yalnızlık, yabancılık çekmez?! Ben çekmedim, çok rahattım ^_^ Tabi sanırım buna dilide bilmem eklenince hepten rahat oldum.

Aslında Japonya'da yaşamayı isterim. Arkadaşlarım Türkçe öğretmeni olabilir ya da bir şirkette başlarsın dedi. Kafama yattı ama nedense Japonya'da çalışmak biraz ürkütücü geliyor bana.

Öte yandan, 3-4 gündür İstanbul'da ki Japonca kurslarını araştırıyorum. Daha önceden 6 aylık bir kursa gittiğim için, açıkcası tekrardan en batan başlamak istemiyorum.
    Kurs ve öğrenim için yardımcı olursanız sevinirim.

Gezi ile ilgili geniş bir yazıyı da en kısa zamanda paylaşacağım.
    ja, mata ne ^_^

6 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS