Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

Arkadaşımın yanına gidicem

(14 posts)
  1. deniz_k2

deniz_k2
    Üye

Selam

Arkadaşımın yanına gidicem 10 gün orada kalıcam .Pasaport 6 Aylık olması problem cıkartırmı , vize almama gerek varmı ? Orada bu kısa süreli ziyaret için problem yaşabilirmiyim? cevaplarsanız sevinirim

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. kirazky

kirazky
    Üye

Selam deniz_k2
    benim bildigime kadar 3 ayakadar kalmak istiyorsan türk vatandasina vize gerekmiyormus. ^^

3. deniz_k2

deniz_k2
    Üye

teşekkür ederim .

4. User has not uploaded an avatar

ismail.gumus
    Üye

Merhaba , ben eylül ayında nasipse Japonyaya gidiyorum ,16 günlük gidiş dönüş uçak biletimi aldım, kız arkadaşım havaalanında beni karşılıyacak , ingilizcem anadil gibi. herhangi bir sorun çıkarmı merak ediyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  5. User has not uploaded an avatar

ismail.gumus
    Üye

Son mesaj bana aitti ve sayili gun cabuk gecti simdi sag saglim vardim , bu ulkeye girebilmeniz icin ingilizcenizin cok iyi olmasi gerekiyor , ben bunu gordum.tekonik arkadasimizin dedigi gibi , kalacak adres,telefon,donus bileti ve bol miktarda cash para, hatta turkiyede calistiginiza dair Certificate of Employment, yani calisma belgeside bulundurursaniz, ve hatta biri sizi karsilamaya gelirse,ve sabikaniz yoksa , cok yuksek ihtimalle 90 gun vizenizi sorunsuzca alirsiniz !!
    siz uzerinize duseni yaparsaniz , Allah yardim ediyor. yeterki bazi seyleri yapabileceginize inanin..
    Allah yardimciniz olsun.

6. User has not uploaded an avatar

ismail.gumus
    Üye

Sunuda belirtmek isterim Finlandiya hava yollari "finnair" asya seyahatlerinde donem donem cok cazip kampanyalar yapiyor, helsinki uzerinden aktarmali ve gercekten kaliteli bir hava yolu firmasi , hedefleri helsinkiyi asyaya gecis noktasi yapmak anladigim kadariyla, sorunsuz rahat bir yolculuk gecirdim , tavsiye ederim ..

7. Temhem

Temhem
    Üye

mrb ismail.gumus geçiş esnasında ne tür soyular soruyorlar (ing.olarak)nelere dikkat ediyorlar olmazsa olmazları nelerdir.yakın tarihde giden birisi oldugunuz için bilgileriniz bekliyorum.şimdiden teşk. ederim

8. Temhem

Temhem
    Üye

eklemeyi unuttum şu an jp durumlar nasıl piyasalar iş durumu tavsiye edermisiniz çalışmak ve tr aileme bakmak için gitmeyi düşünüyorum.sadeceçalışmak tr durumu malum lütfen yardımcı olun

9. User has not uploaded an avatar

ismail.gumus
    Üye

merhaba
    krizden sonra burda yabancilar pek sevilmiyor benim anladigim kadariyla.. oyle bir halleri varki, bakislari bile farkli .. dunyadaki krizi ulkede yasayan yabancilara mal ediyorlar gibime geliyor. calismak icin dunyadaki en zor ulkelerden biri bence. yani nasil anlatsam .. Allah hepimizin yardimcisi olsun.. senin icin neresi hayirlisiysa orda olursun insallah !

10. User has not uploaded an avatar

Actionsee
    Üye

iyigunler bende soyle 1 2 hafta japonyayi gezip dolasip onlarin kulturlerini gormek istiyorum ama ucak parasindan tutunda yiyecek ve kalma parasini hesaplasaniz bi sizin nekadar harcadiginizi bide ben biraz tutumluyumdur onume geldigini almam arastirirm en uygununu alirim bide tutumlu verisyonunu yazarsaniz sevinirim amacim oraya gidebilmek icin nekadar parayla gidilmesini ogrenmek bide diyelimki 10milyar falan lazim dedin ee okadar parayi 2 hafta haricayacagima araba alirim bende 1milyara falan gidipte orada yarim zamanli calisip hemde gezmeyi dusunuyorum buda mumkunmu beni bilgilendirirseniz sevinirim bu arada hayirli olsun ii gezmeler ne mutlu sana :D

11. caveman

caveman
    Üye

1 milyara turkiyede 1 -2 hafta gezilip gorunebiliyosa neden olmasin japonyada.. denemek lazim ..kaybedecek biseyin yoksa macera iyidir bollsans

12. User has not uploaded an avatar

ismail.gumus
    Üye

Merhaba
    Ben yaninizda cok para getirin derken , giris esnasinda gorevliye gostermek icin demistim , ama getirdiginiz parayi harcayip harcamamaniz size bagli. bide galiba sehirden sehire fark ediyormus fiyatlar. Ama sunuda belirteyim 1 dolar 88 yen yapiyor bozdururken.daha yeni bozdurdum. yani bizim 1 liramiz yaklasik 60 yen yapiyor. burada en ucuz bulabilecegin 0.5lt pet su 80 yen ! oda buyuk supermarkette. otomatlar var otomatik olarak su alabildiginde , 130 yen orda kucuk pet sular. ben sadece sudan ornek verdim gerisini sen dusun artik ! mesela ucuz ama kaliteli yerlerde var , bunlarin hepsini bilmek lazim. insallah hakkinda hayirlisi olur.

13. muratcool

muratcool
    Üye

ozur diliyorum sizden. biraz alakasiz olacak ama osaka'li bir japon arkadasim vardi. nevsehir kapadokya'da tanistik. onunla konustugumda bana japonya'da 1 ayda harcadigimla turkiye'de 5 ay kalirim dedi. o kadar pahalilar mi bizden? ben gitmeyi dusunuyorumda 3.000 tl yetmez mi 2 hafta kalmaya. zaten tokyo haric heryere gidecegim genellikle tarihi yerlere hiroshima gibi. cok mu para gerekir?

14. traljp1

traljp1
    Pasif

merhaba ,muratcool,,ben ocak 2006 ayinda yaklasik 2 haftaligina ve mart 2009 yilinda bir haftaligina japonyadaydim her iki seferde de Almanya´dan Japonya´ya gidisim sözkonusuydu ve her iki seferdede Almanya´da calisiyordum yani kazancim vardi ,,bu konudaki deneyimlerimi vizeler bölümünde anlatim,,,ama yinede sana katkisi olacagini düsündügüm bir kac seyi soylemek isterim,,,birincisi bu 3000 ytl yani yaklasik sanirim 1500 euro(su an döviz kurunu bilemiyorum ama 1500 euro nakit para yaninda olsun,,cünkü benim yanimda mart 2009 da ve ocak 2006 da okadar para ve birazda japon yeni vardi ama gerci bir hafta icin yeterli olacagini düsünürken bu paranin iki hafta icin yeterli olup olamyacagindan emin degilim)bu paranin yanisira gidis -dönüs biletinin olamsi lazim ve kalacak bir oteli interneten reservasyon etmen lazim yok eger kalack yerini kiz arkadasinin yanini göstereceksen ,sana 3 aylik vizeyi vermeden önce onunla konusmalari sözkonusu olabilir, durumu kendisiyle konusarak bir daha netlestiriyorlar. Bu bende 2006 yilinda böyle olmustu ama ismail .gumus´de de aynimi olmus onu bilemiyecegim yani ismail.gumus kiz arkadasinin yaninda kalacagini söyledikten sonra bu yeterlimi olmus yoksa onun kiz arkadasiyla da konusup öylemi vize vermisler bunu yukarda kendisi belirtmemis,bende ise( 2006 yili icin ) yukarida da belirtigim gibi görevli kisi, beinimle ayri kiz arkadasimla ayiri görüsüp dahasonra hem ona hemde daha sonra bana tahütnahme imzalatip öyle vize vermislerdi,,(tahütname zamaninda japonyayi terkedecegim yönündeydi)..2009 mart ayindaki gidisimde otel reservasyonu(internetten) yapmisdim girisim cok cok daha kolay ve zahmetsiz olmustu sadece 15 veya 20 dakika beklemistim,,,2006 mart ayinda belki 2 saat belki de 3 saat beklemistim,cok kötü bir hissdi ,,sadece bekliyorsun adamlar ne diyecek...birde su onemli interneten gezip görülecek yerlerin bir ciktisini al adamlar soruyo nereyi gidip görmek istiyorsun diye ozaman onlari gösterdiginde o mesele kapanmis oluyor,,,bir de neden japonya diye soruyorlar o zamanda kiz arkadsinla bulusacaksan onu söylersin yok gezip -görmek amaciyle gidiyorsan japon kültürüne olan ilginden bahsetmen gerekir,,,bu analtiklarim japonya´ya giris ve vize ile ilgili benim yasadigim denyimdi,,,senin sorun ise , 3000 ytl nin iki haftaligina yetrli olup olmuyacagi yönündeydi ,,,bu konude net bir sey söyleyemiyecegim cünkü acikcasi ben kiz arkadasimla masarflari beraber üstlenmistim bunun icnde benzin parasi vardi,bunun icin de köprü gecis paralari vardi(kendisinin arabsiyla yaptigimiz seyhatler baglaminda),,ama benim tahminim 3000 ytl bir hafta icin yeterli olurken iki hafta icin sanki biraz az gibi emin degilim,,,,,,ve diger iki önemli nokta viezede yasayabilecegin,,,birincisi ingilizce, temel ingilizce lazim görevli memurlarla konusa bilmen icin (gerci sen bir yerde yazmistin ingilizce kursuna gitigini) ikinci nokta da bence calisiyor olman,,,cünkü benim ikinci girisimde banim Almanya `da calistigimin ispatlanmasi istenmisti ve bende yanimda geitrdigim isyeri kartini göstermistim,,,gerci hayliyle alamca yaziyordu ama ben Almanyada özel güvenlik isinde calisyorum ve benim calisma kartimda SECURITY yaziliydi o yüzden pek aciklama geregi kalmadan anlamisti,,,,,,,,,genis kapsamli bir aciklama oldu sanirim ,umarim yardimci olabilmisimdir,,,,,her sey gönlünce olsun,,,,,,,,

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS