Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

 1. İnternette gezerken bulduğum japonca öğrenmek için faydalı olan siteleri bu başlık altında vericem.

  ***Sitelereden faydalana bilmek icin en azından temel ingilizce bilmenizde fayda var.

  İlk tavsiye edeceğim site: http://www.japanesepod101.com
  Bu site üçretli bir site. Ama işin güzel yanı dersleri dinlemek için üçretsiz üyeliği yapmanız yeterli oluyor :). Bu da konuşma pratiği açısından iyi bir özellik. 4 dolar vererek bir aylığına üye olabilir ve derslerin text halini bilgisayarınıza indirebilir ve okuyarak takip edebilirsiniz. 4 dolarlık olan üyelikte derslerin kanji ve romanji hallerini indirebilirsiniz. 2 değişik üyeliği daha bulunuyor premium ve PremiumPlus. Premium üye olursanız; japonca dil sınavı örneklerini indirebilir + kendi kelime kartlarınızı yapabilir + hiragana, katakana pratikleri yapabilirsiniz. PremiumPlus'ta ise Premium'da ki özelliklere ek olarak 1'e 1 online olarak japonca ile ilgili sorularını sorabileceğiniz hocalardan yardım alabilirsiniz.

  Bence şimdilik 4 dolarlık olan Basic üyelik yeterli olacaktır. Sadece konuşalanları dinlemek bana yeter. Ben Listening'imi geliştirmek istiyorum derseniz üçretsiz üyelik yeter.

  Beginner Lessons 1 bölümün de bile 195 tane konuşma örneği var. Gerisini siz düşünün artık :)

  Siteye bakmanız şiddetle tavsiye olunur :)

  İyi eğlenceler :)

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. http://japanese.about.com

  Bu site de Japonca öğrenebileceğiniz başka bir ÜcretsiZ site. Bu siteden Japonca grammer'i öğrenebilirsiniz. Ayrıca kanji bölümünden 1000 e yakın kanjiyi okunuşları ile beraber inceleyebilir, faydalı cümle kalıplarını öğrenebilirsiniz. Eğer merakınız varsa Japon kültürü ile ilgili yazılarıda "Japanese Culture" bölmünden okuyabilirsiniz.

  Site de dolaşırken hepinize iyi eğlenceler :)

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. Bu sitede hiragana-katakana alıştırması yapmak için güzel flash programları var. Bu siteden Hiragana ve katakana'ların çizimlerini öğrenebilir, oyunlarla alıştırmalar yapabilirsiniz. http://www.learn-hiragana-katakana.com/

  Benim en sevdiğim oyun ise: http://www.learn-hiragana-katakana.com/japanese-alphabet-typing-game-katakana/
  Bu oyunda katakana harfleri kart tanelerinin üzerinde yere düşmekte. Sizin göreviniz bu harfleri yere düşmeden bilmekte. Oyunda karın yağış hızını ayarlıyabiliyorsunuz(Kendine güvenen, ben bütün harfleri düşünmeden cevaplayabilirim diyeneler için:) )

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. Bu sitede kanji oyunları test oyunları bulunmakta.
  Oyunlarda size bir kanji,hiragana,katakana soruyor ve siz bilmeye çalışıyorsunuz.
  Oyunlarda Örneğin bir kanji testi oynuyorsunuz. Size sorulan kanji'nin ingilizce anlamının sorulmasından başka, kanjinin , hiragana veya katakana yazılışını sordurabilir yada ingilizce verilen bir kelimenin kanjisini sordra bilirsiniz. Hiragana, katakana oyunlarında da çıkan harfin katakana-hiragana şeklini, okunuşu sordurabili , yada okunuşu vrilen bir harfi bulmaya çalışabilirsiniz. Testleri farklı seviyelerde deneyebilirsiniz. Örneğin 1. sınıf kanjilerinden test yapabileceğiniz gibi, uzamansanız 6. sınıfın kanjilerini deneyebilirsiniz.

  https://www.msu.edu/~lakejess/kanjigame.html

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. Daha once (vay be 1 sene gecmis aradan) benim actigim benzer topic.

  *Thailan: Benim hatam, forum'a daha iyi bakıp öyle yazmam gerekirdi.Herkesten GOMENNASAI Bu Konu başlığı boopkit-san'ın açtığı konunun devamı olarak düşünülsün lütfen. Siteler için sağol boopkit-san. Siteler için teşekkürler boopkit-san.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. User has not uploaded an avatar

  japonyayi seviyorum
  Üye

  http://www.readthekanji.com

  Biraz ingilizceniz varsa ,faydali olabilecek bir site.Siteden faydalanmak icin ucretsiz uye olmaniz gerekmektedir.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 7. yuuki

  yuuki
  Üye

  ingilizce biliyorsaniz kullanabileceginiz bir site:
  http://www.coscom.co.jp

  siteyi ister romanji ister kana ister kanji olarak goruntuleme olanaginiz var.

  10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 8. Bu siteyi geçenlerde buldum. İşin güzel yanı bu site üyelerimizden Muuratto tarafından hazırlandığını görmem oldu :). Bu arada murat arkadaşımızı tebrik ediyorum. Mütevazi olduğundan kendi reklamını yapmamış, o zaman bari ben yazayım dedim :)(Artık kızmaz umarım)(Kızmazsın değil mi murat? :) )

  http://japoncaogreniyorum.wordpress.com/

  Bu sitede ; Japonca için bir çok genel bilgi mevcut, kurs adresleri, JLPT, yazı sistemleri, kanjiler, ve murat-san'ın kendi ders notları gibi bilgiler bulunuyor. Ayrıca sitede faydalanabileceğiniz yabancı japonca öğreten sitelerin tanıtımlarıda mevcut. Fakat sanırım murat-san işeri sebebiyle site ile ilgilenmeye biraz ara vermiş çünkü en son veri girişi 18 Ekim 2010 olmuş. Devamını bekliyoruz murat-san :)

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 9. En çok kullanılan sitelerden biri olan Smart.fm >>> http://smart.fm/home artık paralı bir site oldu. Sitenin yeni haline >>> http://iknow.jp/home ulaşabilirsiniz.

  Site yeine eskisi gibi Samart.fm şeklinde çalışıyor. Siteye ücretsiz üye olabilirsiniz. Ücretsiz üye olduğunuzda sadece 5 konuyu (kelime seti) çalışma hakkınız oluyor. 5 ten fazla konu ile ilgileneceksiz premium üyeliğe(paralı üyelik) geçmelisiniz. Ayrıca paralı üyeliğe geçerseniz telefonunuza smart.fm programını indirip telfondanda kullanabiliyorsunuz. Şu an için sadece iphone'larda çalışıyor fakat yakında Android telefonlarda da kullanılabilecekmiş.

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 10. Çok faydalı olabilecek başka bir site daha :)
  http://nihongo-e-na.com/eng/
  Bu siteyi diğerlerinden ayıran özellik "Japonca öğretmiyor" olması :). Bu site internette japonca eğitim yayınları yapan siteleri bir araya toplamış ve onları kategorilere ayırmış. Sİteye girdiğinizde mesela japonca kelime öğretimine ağırlık veren siteleri bulmak istiyorsunuz, o zaman gidip "vocabulary" düğmesine tıklıyorsunuz. Size japonca kelime öğreten sitelerin bir listesini ekrana getiriyor. Burdan istediğiniz siteyi seçebiliyorsunuz. Google'da sürekli site aramak yerine önce bir buraya bakmak faydalı olur.

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS