Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Selamlar Japonya Gönüllüleri.

Japonyaya daha önce gitmiştim. Yine gidicem ama bu sefer orada bir dil okuluna kaydolmayı düşünüyorum ve 3 aydan fazla yaşamayı. Öğrenci vizesi diye bir şey var mı? Yada ne vizesi alabilirim? Oradaarkadaşım var kendisi Japon bana yardımı dokunur mu vize de? Yaşamak için evlenmek şart mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

(Japonca dil okulu genelde koreli insanlar oluyomuş ve diğer ülke insanları türkler de varmış diye duydum tam bilmiyorum)

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

Giriste sorun cikarmazlarsa(ki son yillarda cok zorlasti deniyor)3 aylik turist vizesi basarlar passportuna.Sonra bir dil okuluna yazilman lazim,(tabi kayit islemleri,para,bu isler icin kosturacak birileri filan lazim) dil bilmeden hepsini kendin halletmen zor olur. Boylece 3 aylik turist vizen varken dil okuluna kayit olucaksin,vizen bitmeden once basvurucaksin,ve dil okulu icin 6 aylik vize verirler sanirim(suresini bilemem belki daha kisa)
    Benim bildigim boyle.Hersey gonlunce olsun.Ama dedigim gibi riske atma sakin, birileri olmadan,herseyini ayarlamadan gelme,cunku kimse ilgilenmez,zor durumda kalirsiniz.
    Basarilar

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS