Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

Jp'de cenaze işleri

(21 posts)

Etiketler:

, , , ,
  1. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

1)Yabancılar için cenaze prosedürü nasıl ? isteyen yabacı buraya gömülebiliyormu ? ( cenazen gidemiyorsa yakılmakdan iyi olur diye )
    2)Prosüdürleri başımıza gelirse elçilik yardımcı oluyor dilekçe ile ama masrafı ne oluyor , bu konuda bilgisi olan varmı ? yani kısacası , cenaze ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırlarsa memnun oluruz

13 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

prosudoru elcilik biliyor. ve saniyorum ki thy ucretide 1 milyon yeni geciyor. yani 10 bin dolar civarinda..
    Allah kimsenin basina vermesin. Zor yahu kardesim.

13 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. User has not uploaded an avatar

omer
    Üye

tovbe tovbe adami gunaha sokuyorlar,ne icin 10 bin dolar?biraz firsatcilik kokuyor,nasilsa aktarmali gitme sansi yok diye abanmislar bilet fiyatina.Allah kimsenin basina vermesin,

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  4. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

bilet fiyatından cok burda cenaze hizmetlerini yürüten şirketten kaynaklanıyordur sanırım ,

5. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

Arkadaslar
    Burada vefaat eden bir kisi musluman ise eger turkiye ye cenazesi gidecekse ucret gecen sene 1,570,000.- idi.
    hersene degisiyor bu ucret ayrica konsolosluk sadece islem yapar gerisi cenaze evlerine birakilir(tabut,kokmamasi icin gunluk igne bu igne sadece 50,000.-)
    eger turkiyeye gitmeyecekse yamanashi-ken,osaka tarafinda iki tane buyuk musluman mezarligi var fiyati gonlunden ne koparsa,benim ilk esim japondu ve 25 yasinda vefaat etti ben bizzat yaktirmadim cunku musluman olmustu ve yamanashi ken deki musluman mezarligina defnettirdim her ay gider ziyaret ederim nagoyadan 3 saat tokyodan 1 saat eger cenaze isiniz olursa yardimci oluruz endise etmeyin sadece
    memleketemi gitmek istiyosunuz onu belli edin yeter.

saygilar

6. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

slm ömeridilmek , bu musluman mezarlığı hakkında daha geniş bilgi nerden alabilirim , uzun zamandır aklımda bu , bu mezarlığın telefonu felan varmı ? gönlünden kopan derken ne kadar mesala ? 1 milyonda göünlden kopar , 20 binde gönülden kopar (imkana göre ) , şimdiden teşekkürler , sanki öldümde beni yanmakdan kurtardınız kadar müjdeli haber , hergun aklımda ya ,

7. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

ertantokyo kardesim
    su an bene telefon no su yok fakat merkezi tokyo.
    tokyo muslim kyokai bu dernegin adi,bu ay sonu ben tekrar ziyaret edecegim mezarligi o zaman tel no sunu alirim ve sana bildiririm.
    1965 yilinda olen bir turkun mezarida bu yerde
    yaklasik 200 u askin mezar var ,YAMANASHI KEN ENZAN SHI denilen yer.

8. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

ben 1 milyon verdim istersen vermeye bilirsin ama verdigin her kurusta mezarlik genisliyo bu yuzden parasi olmayan vermeyebilir.

9. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

cok teşekkürler , artık araştırır bulurum , bu kadar bilgi yeterli ama siz yinede telefonunu alın , eğer nette bulamassam ,
    bende öldüğüm zamanki duruma göre elbette fazla vermek isterim , ama o anki durum elbette , o yüzden ne kadar diye sordum , cok güzel oldu bu haber , hatta ölmeden dahi bunlar ile bağlantıya gecemke gerekli arkadaşlar , eğer gönderilecek kadar durumu olmayanalar ,yada gönderilmeyecek kadar durumu olmayanlar için
    cok cok Teşekkürler , Allah Razı olsun

10. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

日本ムスリム?会diye girersen information cikar arastir bi bak

11. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

ok , teşekkürler ,

12. User has not uploaded an avatar

missytr
    Üye

bazi arkadaslarin baska dinlere saygilarinin olmamasina cok uzuldum dogrusu. yakilmak istemiyorsunuz diye, budist geleneklerine bu derecede saldirmaya hakkiniz yok diye dusunuyorum.
    saygi gosterirseniz, saygi gorursunuz.

13. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

MURATJP
    ne yapalim kader dostum,onemli olan ayakta durabilmek
    insaallah tokyoda gorusuruz.

14. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

missytr,
    lütfen bu başlık altında yazılan tüm yazıları oku , hangi bir arkadaş yakılmakdan yada budızme hakaret edecek bir şey söyledi Allah aşkına ya , benki başka bir dine inanmasamda laf söylemem , saygı duyarım demiyom sadece laf söylemem diyorum , arkadaşlar başka dine saygı duymak denen terim yok , sadece saldırı , provoke edici laf yok , cunku sana senin dinine yapılmasın aynı şey ,
    burdada hiç öyle bir şey olmamışdıki biri cıkıyor benim yakılmak istemememi buduzime hakaret olarak algılıyor , Allah Allah ,
    hem biliyormusun gömülmek onlar için nasıl elem vericilik oluyorsa yakılmakda benim için öyle bununda hakaretle alakası yok ,
    ama yok eğer bir şey yazmak için yazdıysan bu konu tehlikeli konu , git başka başlıklar altında tam senlik konular var,

15. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

ne alakasi var missy yakilmak istememekle budizme saldiridami bulunuyor ne yapmaya calisiyosun sen bence gayet seviyeli bi sekilde yazmis ertantokyo.... senin ne yapmaya calistigini anlamak gercekten cok zor nasil bi alaka kurduysan anlayamadim missytr

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS