Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. User has not uploaded an avatar

Actionsee
    Üye

arkadaslar ben japoncayi yeni ogrenmeye basladim ama ilk baslarken direk kursa gitmeyi dusunmuyorum simdi evimde ilk hiraganayi ezberlesemde kataganayi es gecsem nasil olur ondan sonra gunde 10 kanjinin anlami ve yazilisini ezberlesem 300 gunde tabi sektirmeden 3000 kanji yapiyorki normalde japonlar benim bildigim kadariyla 2000 kanjiyi cok kullaniyormus her neyse bazi arkadaslar kanjiler 3 4 yilda biter demis gozum korktu ondan bu basligi acayim dedim beni bilgilendirirseniz sevinirim simdiden teşekkurler

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

selam kanji de o kadar hızlı gideceğini sanmyorum. ya da gitsen bile 2 hafta sonra ezberlediklerini unutrsun bence katakanayı es geçme hiragana ve katakanayı iyice ezberledikten sonra kanjiye başlaman daha iyi olur diye düşünüyorum.

3. sen 300 günde 3000 kanji yi üzerinede japoncayı hallet, bende gidip o kalın hukuk ve tıp kitaplarını ezberlemeye başlıcam :)

4. User has not uploaded an avatar

Actionsee
    Üye

boyle dedim ama ama ama :D olmuyormus ben kanjiyi hiragana kataganayi es geciyorumm direk okuma yazma degilde konusmaya girisecegim eyer yazma okumaya girersem dediginiz gibi 3-4 yilimi alir zaten adi ustunde dil insanlarin birbirini anliyabilmesi icin bi arac onun icin direk sadece konusmayi ogrenecegim ama sadece latin alfabeyle yazilmis japoncanin gremerini anlatan kelimelerini gosteren bi kitap varmidir hayir hayatim okadar uzun degil japoncayi yazmayi okumayi ogrenene kadar mezara girerimde o yuzden dedim boyle :D

5. evde kendi kendine japonca öğrenebilmekl için ne öneriyorsunuz peki..herhangi bir web sitesi veya kitap filan varmı acaba

6. zeyneps

zeyneps
    Üye

merhaba;
    forumda japonca başlığı altında birçok site ve kitap tanıtımı var. Bakarsanız faydası olacaktır. Benim tavsiye edeceğim kitap SHIN NIHONGO NO KISO 1-2
    Gerçekten gayet güzel bir kitap. Sanırım kitabın ingilizce anlatımlı basımı, hiragana ve romaji basımları var.Konuşmaya yönelik çalışacaksanız romaji basımını tavsiye ederim.
    http://www.sasugabooks.com/product_info.php?products_id=1413

İyi günler...

7. User has not uploaded an avatar

Actionsee
    Üye

cok tesekkur ederim bu kitap gibi baska cesitleri varmi romaji tipinde

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS