Strict Standards: Redefining already defined constructor for class bbdb in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/db-mysql.php on line 12

Strict Standards: Declaration of BB_Walker_Blank::start_lvl() should be compatible with BB_Walker::start_lvl($output) in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/classes.php on line 1127

Strict Standards: Declaration of BB_Walker_Blank::end_lvl() should be compatible with BB_Walker::end_lvl($output) in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/classes.php on line 1127

Strict Standards: Declaration of BB_Walker_Blank::start_el() should be compatible with BB_Walker::start_el($output) in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/classes.php on line 1127

Strict Standards: Declaration of BB_Walker_Blank::end_el() should be compatible with BB_Walker::end_el($output) in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/classes.php on line 1127
Japon arkadas « Japonya Forum

Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. User has not uploaded an avatar

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/kses.php on line 440

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/kses.php on line 510

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/kses.php on line 512
    shinemu

Üye

Merhaba arkadaslar bu konuyu nereye acacagimi bilemedim onun icin burayi uygun gordum kusra bakmazsiniz umarim.
    Oncelikle Japonlarin biz Turklere karsi tutumlarini tam bilemedigimden bir Japon arkadas edinme fikrimi uzun zamandan beri uygulayamadim, ancak sitedeki bircok arkadasin Japon arkadasi oldugunu farkedince bu sorumu sizinle paylasmak istedim.Kisacasi ben nerden bulurum bir Japon arkadas :=) Bununla ilgili bildiginiz official site linkleri varsa paylasirsaniz cok sevinirim.Siteyi tam taramadim daha once boyle bir konu acildiysa affedersiniz umarim.
    Herkese kolayliklar, saygilar.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Japonların Türklere bakışı hiçde iç açıcı değil , bunun sebeplerine gelince basından takip ettiysen burda bir Tv proğramı bir yarışma yapar '' kim Türk damat ister '' diye , 500 civarı kişi başvurur, 1 bayan kazanır ve İstanbul'a gider, ordaki başvurular , ordaki yaşananlar vel hasıl ... bugun bir japon Türk kelimesini duyunca illaki hiç bir bilgisi yoksa googleden Türk, türkiye, gibi terimler ile arama yapdığında hemen bu yarışma ve istanbuldaki olaylar ekrana geliyor cünkü bunu üzerine basında cok ama cok yazı,yorum cıkmış , vize, oturum , ülkeyi terk etme , işsizlik gibi şeyler ama tanıyınca , zamanlada bu değişiyor , memnun kalıyorlar , bunun sayısız sebebleri var ,
    adresler :
    http://www.japancupid.com/ ( Ciddi ağırbaşlı site )
    http://www.japan-zone.com/ ( Ciddi ağırbaşlı site )
    http://www.lingozone.com/ ( genelde dil alışverişi )

3. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Merhaba Shinemu, benim kayıtlı olduğum iki tane site var.Ertan ayrıca bazı site linkleri vermiş.Teşekkürler.

Japon arkadaşlarım ile bu sitelerde tanıştım.İstersen bir göz atabilirsin.

www.hi5.com

www.friendster.com

Herkese Sevgiler ve Saygılar

4. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

sakura asıl ben teşekkür ederim

5. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

japonlar Turkiye yi genelde bilmiyolar bilenleri ise sevmiyo..Genel de bildikleri yer Istanbul ama orayida ayri bi ulke saniyolar..Japon arkadas olayina gelince bi japonla bi Turk un arkadas olmasi kolay ama uzun surmesi cok zor bence.Cunku japonlar icine kapanik bi millet onlari anlamak zor kendi iclerinde bile arkadaslik olaylari bizim bildigimiz arkadaslik gibi degil.

6. User has not uploaded an avatar

fulden777
    Üye

Bu mesaj moderatör tarafında yeni bir başlık altına alınmıştır.

http://www.japonya.org/forum/topic/126

7. User has not uploaded an avatar

master
    Üye

slm arkadaşlar slm ertantokyo önerdiğin siteler gerçekten çok iyi ama ufak bi sorunla karşılaştım bu sitelerden www.japancupid.com müslüman olduğum için beni kabul etmedi ve ayrıca müslümanların yazıştığı başka bi site önerdi. bu siteye üyeysen yada üye olan arkadaşlarımız varsa bana din ibaresi olan bölüme dinim olmayan başka bir din yazmadan nası üye olunuyo açıklayabilirmi?bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hani din dil ırk gözetmeksizin her yerde insanlar özgür eşit haklara sahip olma fln filan resmen dışlandım

8. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

master ; ilginç, bende yeni duyuyorum , ben uzun zamandır üyeyim , hatta gold üyelikde aldım bir ara , orda dinimi, mezhebimi yazdım , şimdi sen söyleyince yine girdim bakdım , dinim hanesinde ;İslam-sunni yazıyor , böyle hiç bir ayrımı yapmazlar , hiç karşılaşmadım, ve hemen şimdi soruyorum yöneticilerine , dediğin gibi ne lahana turşusu ne alaka ? cevaplarını sana yazarım ,

9. User has not uploaded an avatar

master
    Üye

teşekkür ederim ertantokyo ilgin için. evet dediğim gibi bide iş güzarlık bana müslümanların bulunduğu bi arkadaşlık sitesi de tavsiye ettiler

10. User has not uploaded an avatar

master
    Üye

hatta önerdikleri site www.muslima.com diye bi site

11. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

master kardeş ,ben onlara sordum ama şimdi verdiğin adrese girince gördümki bu sitede onların sitesi , yani aynı site , sana sadece öneri yapmışlardır, işde burda senin gibi müslümanlar var , oraya girersen daha iyi olur gibisinden öneri bence , evet içeriğine bakınca güzelde bir site yapmışlar,

12. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

master o siteden cevap geldi, aynen iletiyorum '' gercekden cok özür dileriz bizim bu site japon ve japon kültürü ile ilgilenenler içindi ama bizim müslümanlar için yeni açdığımız sitenin adresini verdik arkadaşınıza belki müslüman biri için ilgilenirse diye ama eğer üye numarasını verirseniz hemen aktif edelim , bu yanlışdıkdan dolayı tekrar özür dileriz '' evet böyle bir cevap geldi. ne demek yani müslüman diye aktif etmemişler, onlarda bayağı üzüldüklerini söylüyorlar :))

13. User has not uploaded an avatar

kaze
    Üye

japanzone iyi bi siteye benziyo. teşekkürler.
    gerçi Türkiye'de de yeterince Japon var, heryerdeler:)

14. User has not uploaded an avatar

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/kses.php on line 440

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/kses.php on line 510

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/bb-includes/kses.php on line 512
    shinemu

Üye

herkese onerileri ve verdikleri cevaplar icin cok cok tesekkurler..japanzone'a uye oldum ama mesaj atamiyorum, neyse canim sagolsun.=)
    esen kalin..

15. User has not uploaded an avatar

Emilli_52
    Üye

arkadaşlar ben emrex e katılıyorum.. japonlar cidden içlerine kapanık ama kişiliklerine ayak uydurduğunuzda cidden çok iyi arkadaş oluyorlar.. mesela ben japonya ya gideceğimi söylediğimde hepsinden aynı cevap geldi.. " nereyi gezmek istersen iste gezdirebilirim, hatta bilinmeyen güzel yerlere bile gidebiliriz." özellikle de daha önce Türkiye de bulunmuş olan japonlar Türkler konusunda çok olumlu düşüncelere sahip olarak dönüyorlar.. ve bu arkadaş çevrelerini de etkiliyor.. bence arkadaşlık konusunda zorluk çekmezsiniz.. cümleten kolay gelsin..

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS
Warning: Creating default object from empty value in /home/japonyaorg/domains/japonya.org/public_html/forum/my-plugins/mini-track.php on line 34