Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. Bu mesaj sakura (http://www.japonya.org/forum/profile/202) üyemiz tarafından gönderilmiştir. Forum yönetimi tarafından gönderilmemiştir.

Merhaba,

Yine forum Sayın Yöneticisi size bir önerim olacak. Dışişleri, Japonya Büyükelçisini ya da Japonya'daki elçiliklerimize nasıl baskı yapabiliriz? Bu Japonya'ya sokulmama işini nasıl ortadan kaldırabiliriz? Geçen gün bir arkadaşım daha geri çevrildi. Çocuk sadece 5 gün kalacaktı. Bu gerçekten çok ayıp birşey. Tamam Japonya'da kanunsuz işler yapanlar cezalandırılsın ama masum insanlar da çok zarar görüyor, hem maddi hem manevi. Böyle bir kampanya başlatmak keşke elimde olsaydı ama ben tek başıma yapamam. Böyle bir kampanya başlatmaya sıcak bakar mısınız?

Sevgiler ve Saygılar

Not: Mesaj forum yönetimi tarafından değil, sakura adlı üye tarafından gönderilmiştir.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Arkadaşım bu konuda yapabileceğimiz hiç bir şey yok , zaten JP vize uygulamasına geçmek için gecen yıl TR'ye heyet ile geldi, amaçları uzlaşma ile vize uygulamasını başlatmakdı, ama TR ikna etti heyeti gönderdi, şimdilik bu konu kapandı taki ilerde JP tek taraflı vize uygulaması başlatıyorum diyene kadar. TR'nin haklı olarak neden kabul etmediğine gelince ; Bir ülke için vize uygulanıyor olmak ziyadesi ile rencide edici bir durum , uluslar arasındaki ilişkilerde 150-200 kişi/yıl tekrar kapıdan gönderilmesi mi önemli , ülke prestijimi ? Bence varsın bu hal böyle kalsın , ne yapabiliriz diyorsun , yapacağın şey (geç değilse) burda iyi temsil etmek, kaçak yollara başvurmamak, o zaman kriminal olayla birlikde geri gönderiş de orantılı düşecekdir. Ben 1 alman, 1 amerikalı ile giriş yapdım , onlar geçerken ben hemen Pasaport kontrolörünün önündeki ülkeler kara listesine göre göçmenlik bürosuna teslim edildim. 30 dakika sürdüya , girişi basınca tekrar seni onure ediyor , gecerli sebeplerini anlatıyor '' Türkler geliyor, kaçak çalışıyorlar,polislik olaylara karışıyorlar ''. Bizim memur olsa ''Bak bu seferlik izin veriyom hadi gir ,ama hele bir yakalarsam bir sucda felan :) '' . SONUÇ : Buradaki herkes ama herkes , kaçağı yasal olarak kalanı halk ile diyaloglarımazda sen kendinden sorumlu değilsin Tüm Türklerden , Tüm müslümanlardan sorumlusun , ya benim yapdığım hareket gercekden Ertan yapdı denmiyor , Türk yapdı deniliyor , Müslüman yapdı deniliyor ,Kusura kalma öğüt gibi olmuş ama ben sana demiyorum , genel olarak diyorum, kendime diyorum .

3. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

ertan kardeş çok haklısın. ama türkiye cumhuriyeti de birşeyler yapmalı öyle gelen heyeti ikna ile olmuyo. ülke pirestijini bir nevi de türk vatandaşları olarak bizler ve kaçak yolla gelenler bozuyo. yakında japonyada almanya gibi davranacak. ziyarete gelen insanlarda geri çevriliyo. birde burası japonya tam 12 saat uçuyorsun almanya felan değilki neyse canım döneyim diyesin. yani gelenin amacını bilemem ama biraz gelen insandanda var suç. Geliyo 3aylık vizeyi alıyo sonra dönmüyo dönmediği gibi suça karışıyo. bunların çoğunu vizesi olanlarda yapıyormuş. ben bu 3aylık vize konsolosluktan alınmalı.

4. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Evet arkadaslar bu olaya bir cozum gerekli. Bende daha once cok defa immg. polisleri ile cok tartisdim. Onlara cok defasinda aynen dedim ama bizim kurallar boyle diyor. Tr'den vizesiz diyor, uygun gorursek aliriz, gormezsek bir sonraki ucakla gondeririz diyor..

Ama bana inanin ki Antep yada adiyaman'a yakin Mahken denilen yer var.. Alayi burada yasiyor..
    bazen sansli olup elini kolunu sallayip girende oluyor..

Japon polisinin ne yapacagi belli olmuyor..
    ben bu hafta sonu yabancilari cikis kapisindan cikacagim biraz olaylari gozetleyecegim.. nasil oluyormus bakayim?

5. User has not uploaded an avatar

master
    Üye

arkadaşlar ben çift vatandaşım hem türk hem bulgar vatandaşıyım biliyorsunuz bulgaristan artık avrupa birliği üyesi ayrıca acaba bende aynı problemleri yaşarmıyım beni aydınlatırmısınızz

6. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

amerikan vatandasini bile geri cevirebiliyorlar bunlari anlamak imkansiz

7. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Amerikan, Kanada veya Avrupa ülkelerinin vatandaşlarının geri çevrilebileceğini pek zannetmem.Eğer siyahi bir insansa bu olabilir.Japonlar siyahları pek sevmezler.

8. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Bende Sakura arkadaşımıza katılıyorum, daha önce sınırdışı olmayan, JP'de önce sorun cıkarmayan bu ülkelerin vatandaşları pasaport kontorulundan sonra gecer yani onları göçmenlik bürosuna havale etmesi gibi bir durum yok, Pasaport kontrolorü seni kafasına göre gecirmiyorki , önünde PC'de yazıyor ama malesef bizim ülke içinde '' vizesiz girer ama önce göçmenlik burusuna '' diye yazıyor,

9. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Amerikalı veya Avrupalılar'ın pek sorun çıkarttığını zannetmiyorum.Daha çok Afrikalılar, İranlılar, Ruslar diğer güney Asyalılar ve maalesf bizler sorun çıkartıyormuşuz.Doğulu insanların genlerinde var herhalde sorun çıkartmak:)

10. User has not uploaded an avatar

hambarca
    Üye

Selam arkadaşlar.

Bende Japonya ya bir geziye gitmek istiyorum.Öncelikli olarak Avrupaya gidip bir kaç hafta kalacağım ve 1-2 ay sonrasına gitmeyi planlamaktayım.Bu forumda okuduklarıma edindigim bilgilere göre giris yapmanın ne kadar zor oldugu,ancak benim amcam 10 yıldan fazla zamandır orada yasamakta bir japon arkadası (bayan)bana davetiye gönderecek.Ben Turkiye de bir ilaç firmasında halen çalısıyorum ve ingilizcem cok zayıf sadece 10-15 gun gezmek istiyorum aynı zamanada unıversıte ogrencısıyım sızce kapıdan ıcerı gırme olanagım nedır.

11. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

giristeki sorulara dogru cevap veren kisiler her zaman iceri girer.yalan soylediginiz anda isiniz biter.
    5 gunluk mu gelecek??
    1-nerde kalacak mesela otelde otele rezarvasyon yaptirmismi?gidince yaptiririm diye dusunduyse o otele nasil gidilir biliyormu?ingilizcesi veya japoncasi varmi?yaninda dovizi varmi?5 gun tatile gelen kisinin cebinde en az 1000 dusd olur.
    2-egerki bi arkasinin yanina geldi ise o arkadasinin dogum tarihine kadar soruyorlar.hem o arkadasi sorguya cekiyorlar hemde gelen ksiyi.nicin ve ne amacla japonyaya geldigini soruyorlar,ikisininde soyledikleri tutuyorsa oyle iceri aliyorlar.
    kisacasi ciddi bi sekilde herseyini tam yapip gelen kisi asla kapidan cevrilmez!!!
    bu adamlar salak degil giristeki gorevliler insan sarrafi olmus.kimin ne amacli geldigini sorguya cekince sip diye ogreniyorlar.

12. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Alican söylediklerinden %100 eminsen bu yılbaşı gidiyorum:)
    Yalan söyleyecek halimiz yok ya!!!
    Bilgiler için sağol.

13. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

sakura;daha detayli bilgi istiyorsan ekle kardesim.elimden geldigince yardimci olurum.

14. User has not uploaded an avatar

osman
    Üye

Sakura arkadaşım , daha önce okuduğum yazılarında japon bayan arkadaşın felan var , senin geçme sorunun yok , sadece 1-2 tane o japon bayanla cekilmiş resim göster , telefon numarasını ver , soracakları 2-3 soruya cevap ver, zaten doğruyu söyleyeni alıyorlar, burda kalmayacaklarına inandıkları kişileri alıyorlar, sorun yok

15. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Teşekkürederim Osman söylediklerini uygulayacağım.Bayan arkadaşımıda ona göre uyaracığım.Bence en mantıklısı bu.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS