Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Kapı girişini bir arkadaşım için sormuştum.Master için oraya gitmek istiyor ve üniversitelerle görüşecek,tanıdığı bir Japonda yok orada.

Beş tane kızdan para mı alıyor arkadaşın? =S =O
    Senin ona yorumun ne oluyor bu konuda peki?

Bu saflık değilde seni seven ve sana güvenen insanları kandırmak olmasın!?Belkide kendin gibi herkesin dürüst olduğunu sanmak bu hayatta ki en büyük problemimiz zaten.

Türkler birbirine hep yardım etsin zaten,temennim bu yönde ama bu birilerini kandırma işi benim hayat felsefe hiç uygun değil malesef.

Bu arada zembode ne demek?İlk defa duyuyorum da.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

fareler
    Üye

japonyaya gelince ogrenirsin size sadece uzaklardan davulun sesi hos gelir eger yazdiklarimdan bir sey anlamadiysan bravo bu arada zembode toplamda demek herseyi kapliyo....sana giris olayini yazdim bu sekilde arkadasin stres yapmadan girsin ve girer.sadece rahat olsun ve giris pozisyonu nasil bilmiyorum tanidik varmi tekmi geliyo hicmi tanidigi yok tanidik varsa tel alsin kiz arkadasi varsa adres ve tel alsin prblem yasarsa kiz arkadasim disarda bekliyo desin resimde varsa gostersin girerken cok yardimci olur ve biraz japonca ogrensin.gerisi kolay kimseyi tanimiyosa gezmek icin geliyosa biletini yakmamak icin otelin birine 3 gun lugune rezerve yaptirsin. ve otelin tel ve adresini versin. sorun kalmaz bukadar basit .

3. User has not uploaded an avatar

fareler
    Üye

ve biraz gulumsesin abartmadan ve devamli konussun

4. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Yok,davulun sesinin uzaktan hoş gelmesi olayı değil bu arkadaşım.Hayat duruşu desek daha doğru olur.
    Benimde yurt dışı tecrübem oldu,yurt dışında sıkıntı çekmeyi ya da okurken çalışmak zorunda kalmanin ne demek olduğunuda biliyorum.Ben bunları hiç saf olmayan insanların arasında,kapitalizmin göbeğinde yaptım hemde.

Asla övmek değil niyetim kendimi,lütfen yanlış anlaşılmasın.Sadece "şartlarınızı anlayabiliyorum" demek istiyorum.

O tanımıyor kimseyi evet.Avrupada bir kaç ülkeye gidip gelmişti gezi amaçlı.Japon kız arkadaşı yok,haz etmiyor pek Asyalı kızlardan. =)

İngilizcesi çok iyi,İTÜ yü bitiricek bu sene.Tanıdığı olduğunu sanmıyorum ama ancak bir delinin sahip olabilceği kadar çok güveniyor kendine.Nasılsa bir Türk e rastlarım mantığında,her rastladığın Türk e güvenilmez desemde...
    Teşekkür ederim tekrar açıklamaların için.

5. User has not uploaded an avatar

fareler
    Üye

tanidigi yoksa otel rezervasyonu yaptirsin ve tel ve adreslerini alsin yanina birazcik japonca bilsin merhaba nasilsiniz ben mehmet gibi torukojin gibi onuda yapmazsa ogrenci kartini gostersin ve dahala turkiyede okulunu devam ettigini karti ile beraber gostersin ozaman problem olmaz. evet hayat durusu bak ne guzel dedin insanina gore degisir. ve yasamak icin oldurceksin bu kelimemden birseyler cikar. tabiki insanlara maddi ve manevi zarar vermeden

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Nasilsa bir turke rastlarim,hemserimdir,topraktir,turktur,kol kanat gerer dusuncesiyle gelirse kazigin ilkini turkten yer :))))

7. User has not uploaded an avatar

green
    Üye

herkese merhaba,
    haftaya italya uzerinden japonya'ya gidiyorum ve biletimi aldim.vize uygulamasi olmadigini dusundugum icin hicbir basvuruda bulunmadim.italya da bi sorun olur mu transit vize uygulamasi yok diye biliyorum ama sorun yasarmiyim acaba ya da japonya da bi sorun olur mu? (ogrenciyim, 10 gunluk gidis donus biletim var, bayanim, orda japonlarla kalan turk arkadasimda kalicam.)

8. hıcbır problem yok.. ıtalyada 15 20 saatten az kalacaksan bı problem yok.. dıg turlu stopover uygulaması yapıyorlar. yanı asagı yukarı 150 euro kadar odemen gerek dıye bılıyorum..

9. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

ben 2yil once alitalia ile italya uzeri gelmistim. o sene ile simdiki kosullar ayni bilmiyorum ama, hic bir sey gerekmiyo ... herhangi bir odeme felanda yoktu. zaten transit gecis bolumune gidiyorsunuz. orda bekliyorsunuz. japonyaya girerkende en fazla bir kac soru sorarlar. eger ingilizce biliyorsaniz daha iyi. ingilizce de sorulari cevaplayin. iyi yolculuklar.

10. bence bı de sıgara tıryakısı ısen yanında kucuk balonlardan gotur.. cunku ıtalyada ozellıkle malpensa da sıgara kesınlıkle ıcemıyorsunuz.. hıcbır yerde.. ben ılk gıdısımde kafayı kırmıstım.. cunku aktarmalı ucus demek baya bır sıgarasız kalacaksınız demektır.. ılk seferde bılmıyordum tabıkı ama ıkıncı gıdısımde yanımda 4 5 balon goturup tuvalette vıskıyle bırlıkte baya bı kafa cekmıstım..cunku uykusuzluk bende hemen mıgrenı tetıklıyo.. bı de sıgarasız olmayı dusunmek facıa.. turk aklı ıste.. sımdıde 1 aydır 1 mg lık sıgaralardan ıcıyorum..hayat ıste.. ınsallah bırakıcam.. bı de narıtadakı dovız kurları ıyı baya.. havaalanında japon yen ı alman baya faydana olucaktır.. saygılar..

11. User has not uploaded an avatar

green
    Üye

tesekkur ederim cevaplariniz icin. baska bi maruzatim olucakti, seyehat sigortasi yaptirmak zorunda miyim? vize almak gerekirken zorunlu yaptirilmasi gerekiyodu ama bu durumda yaptirmak gerekli mi bilemedim. bi de sigara kullanmiyorum beklemek pek sorun olmuyaak o yuzden. tesekkurler

12. User has not uploaded an avatar

amazingtokyo
    Üye

Peki arkadaşlar bir bayan için japonyaya girmek daha kolay olabilir mi yoksa daha da zor olur. Ben evliyim turkile. 34 yasındayim. Tokyoda arkadaşim var bana daveti gonderdi. arkadaşim japon. Bileti da o alıyor. Bir sorun olur mu sizce??? Lütfen yardım edin arkadaşlar. Teşekkürler

13. User has not uploaded an avatar

horizon
    Üye

arkadaşlar japonyadan 3 hafta önce geldim .taze bilgilerimi aktarmak istiyorum.içeri de hiçbir problem olmaz inanın.zaten onlar da aman aman ingilizce bilmiyolar sadece bana kalırsa içgüdüsel davranıyolar .onları geri döneceğinizi kanıtlayın yeter .parmakizine gelince.türkiyedeki yeni sistem yazar kasaları var ya aynı onun gibi:)baş parmakları koyup bakacaksın tek şey bu sakın gözünüzde büyütmeyin .ben bile şaşırdım fazla ingilizce bilmiyorum ama onların yanında çoştum diyebilirim.çünki inanın bana hiç bilmiyolar desem yeri vardır. bende şaşırdı yaklaşık 45 dakika beklettiler o da aynı zamanda dışarıda bekleyten kız arkadaşıma da soru sormuşlar ve karşılaştırmışlar
    size ii eğlenceler
    saygılarımla

14. User has not uploaded an avatar

amazingtokyo
    Üye

Herkese teşekkür ederim! İnşallah sorun çikmaz...

15. User has not uploaded an avatar

memet
    Üye

arkadaşlar ben erzincanlıyım buraların iş imkanlarını biliyorsunuz bende oraya gelmek istiyorum ama tanıdığım kimse yok bana yardımcı olabilirmisiniz

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS