Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

turanahmet52
    Üye

Arkadaslar ben ahmet istanbulda hayat zorlaştı ben cogu insan gibi yeni aryışlar içindeyim düşündüm japonya aklıma geldi orda türk vatandası 7 ile 8 bin arası var dedim belkı bana yardımcı olabilirler dedım ben ordunun korgan ilçesindenim ama 10 yıl önce buraya geldim fakat hala kiraya devam ya istanbul bizi tasımıyor ya biz istanbulu bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla Ahmet Turan

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. arkadaşlar japon konsolosluğundan oturma ve çalışma vizesi almak zormu başvurduğumuzda kaç ay'da cevap verirler ve oturma çalışma iznini aldıktan sonra girişte kolay geçebilirmiyiz

3. Calisma vizesi kolay degil. Yani her isyeri kabul edilmiyor. Uygun bir isyerinden davet alirsan, vizede pek sorun cikmaz. Calisma vizesi alininca eger belgelerinde bir sorun yoksa giriste kolay gecersin. Ama Ordu'nun Fatsa ilcesi gibi bazi ozel yerlerdensen, bunu onceden elcilige sorup danisman iyi olur.

4. merhaba arkadaşlar ben oturma ve çalışma vizesi almak istiyorum japonyaya girişte yetkililere onları geri döneceğinizi kanıtlayın yeter diyorsunuz peki ben 3 pasaport çıkarıp gitsem ve orada kendime iş bulsam yani sadece 3 aylık pasaportumla giriş yapsam sonra iş bulup oturma va çalışma iznini almak daha kolay olabilirmi ben gitmeyi düşündüğüm kent Morioka Japon arkadaşım yardım edeceğini söyledi umarım girişte bir problem olmaz Japonyadaki arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirse memnun olurum ben şuan bilgisayar donanım bölümünü okuyorum iş konusunda zorluk çekermiyim

5. 3 aylik pasaportla isin zor. giris cikista galiba en az 6 ay gecerli pasaport istiyorlar. pasaport cok pahali birsey degil.
    is bulursan calisma vizesine basvurabilirsin. ama uzun suruyor sanirim vizenin cikmasi. eger yeterince erken is bulup basvuramazsan vizen bitene kadar yetismeyebilir, vizen de uzatilmayabilir. olmazsa turkiyeye doner turkiyeden basvurursun. vizeyi aldiktan sonra tekrar giris sorun olmaz. Eskiden zaten turist vizesiyle gelip japonyadayken calistirma vizesine degistirmek de mumkun degildi, illa yeni vize icin japonyayi terketmek, baska bir ulkedeki japonya elciliginden gerekiyordu. Birkac sene evvel bu japonyada vize degisimini kabul etmeye basladilar.

6. Alp arkadaşım ben 1 yıllık pasaport çıkarsam fiyatı zaten 146.30 YTL alacağımız pasaport hangisi olmalı

ve

Lütfen pasaportunuzun temdit süresinin en az 6 ay ve Pasaportta 1 tane boş vize sayfasının bulunmasına dikkat ediniz diyor

kafam iyice karıştı

7. en az 2 senelik iyi olabilir. Calisma vizesine cevrilince 1,3 veya 5 senelik bir vize veriliyor sanirim. Vize verilirken pasaportun, verilecek vize bitimine kadar gecerli olmasi isteniyor olabilir.

8. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

ben bu konu başlığı ile ilgili çok önceleri japonya ya ilk girişimdeki yaşadıklarımı paylaşmıştım net olarak.Öncelikle toplumların dünya üzerindeki saygınlık ve prestijleri çok zor oluşup,kolay kaybedilebiliyor ve türk ulusu olarak dünyadaki prestijimizin düzeyini biliyoruz ve bu konuya objektif yaklaşıcak olursak bizde japonlşar gibi davranırdık,herkez üzerine düşen toplumsal sorumluluğu sahiplenmelei ve üzerine düşeni yerine getirmelidir.ikincisi buna rağmen japon asla dil,din,ırk ve bazı imtiyazlı olması beklenen uluslara ayrıcalık gibi tutum sergilemez ama asla.
    En önemlisi benim vize alma sürem 60 saniye olmuştu sadece ve hiç bir soruya maruz kalmadım,ama sürekli sordum ve pasaportum bembeyazdı,inanın aynı şartlarda binkez gitsem aynı şekilde girerim,tabi artık sorun yok
    Hoşçakalın

9. User has not uploaded an avatar

Ruzgarr
    Üye

Öncelikle merhaba arkadaslar biz iki kafadar arkadas japonyaya gitme planları yapıyoruz.Japonyada fakat hıc bır tanıdıgımız ve bize yardım edecek kimse yok .Şimdi neler yapmamız gereklı ne kadar nakıt gereklı ortalama ve biz iki arkadaş evliyiz.Adıyamanlıyız gecişte ne gibi problemler yaşayabılırız bize bu konuları detaylı bir sekılde herseyi anlatabılcek bir arkadas olursa cok iyi olur cünkü ilk defa yurtdısına cıkacagız .

10. xcem

xcem
    Üye

merhaba rüzgarr. eğer adıyamanlıysan gitmeni tavsiye etmem.(bende adıyamanlıyım)türkiyenin bazı bölgelerinden japonyaya gidenler yakalanıyor.sıırf pasaportta o şehirler yazılıyor diye şüphe duyup soruşturmaya alıyorlar ondan sonrada bir sürü bahaneyle geri buraya gönderiyorlar. bu şehirler: ordu(fatsa), giresun, gaziantep(mahkanlı), adıyaman(gölbaşı), kahramanmaraş(pazarcık), ilk başta şehirler ondan sonra bu ilçeler çok dikkat çekiyor. gideceksenizde giriş ve dönüş nedeninizi kanıtlayacak belgeler olursa yanınızda iyi olur. yani japonlar genel olarak söylediğin ifadeyi belgelemeni isterler. birde asla yalan söylemeyin çünkü o adamlar sizi öyle oyuna getirirki oraya gerçekten neden girmek istiyorsunuz bunu iki soruyla anlarlar. senin ve arkadaşının verdiği ifadenin sadece bir kelimesi farklı olursa işiniz bitmiştir. aynı soruları 4-5 defa ifadenizi alarak aynı soruları sorup dururlar. genelde sorularda bir farklılık yoktur o yüzden ne ifade verdiyseniz en başta hep aynı şeyleri söyleyin kolay gelsin giderseniz yolunuz açık olsun.

11. rtv

rtv
    Üye

Boyle gidecekseniz hic gitmeyin be kardesim!

12. User has not uploaded an avatar

Ruzgarr
    Üye

merhaba xcem arkadas oncelıkle güzel acıklaman için tesekkürler ben ve arkadasım Tut ilçesındenız senınle msn de konusabılırmıyız arkadas

13. merhaba arkadaşlar. sizlere bir sorum olacak. ben 2 yıl önce japon bir bayanla internette tanıştım. o günden bu güne düzenli olarak hergün msn üzerinden görüşmekteyiz. sonunda japonya ya gidip tanışmaya karar verdim. biletimi ve pasaportumu aldım. nasipse eylülün 8'inde uçuyorum. kız arkadaşım bana kendi el yazısıyla adresini ve telefonunu yazıp gönderecek. ve ayrıca hava alanında beni bekleyecek. yanımda fazla para yok. girişte bu sorun olur mu? birinden borç felan alıp yanımda daha fazla para götürmem girişimi kolaylaştırır mı? yanımda 50.000 yen olacak. acaba dolar yaparak gitsem daha mı iyi olur? istanbul da teknik ressam olarak çalışıyorum. ayrıca öğrenciyim. 21 yaşındayım. ilk defa yurt dışına çıkacağım ve sicilim temiz. sizce japonya ya giriş şansım yüzde kaç? bana bu konuyla ilgili bir öneriniz var mı? gelecek cevaplar için şimdiden çok yeşekkür ederim.