Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. xcem

xcem
    Üye

resim sorun olurmu bilmiyorum onu forumdaki diğer arkadaşlar cevaplasa iyi olur bence

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. xcem

xcem
    Üye

ben o odaya girdim. sonra kefilde gelse avukatta olmadı. babam japonyada hem kefil emde avukat bir çantada para getirdi yalan söylediğimiz için bırakmadılar beni. eee bende babamın söyle dediklerini söyleyince ve japon bayanda aynı ifadeyi vermediği için bırakmadılar.japonya ya gidecekseniz bırakın ordaki memura yalan söylemeyi onlar insan sarrafı olmuş gözlerinizden anlıyorlar niye gelddiğinizi...

3. xcem

xcem
    Üye

japonyaya çalışma vizesi alınamaz bence imkansız gibi birşey.çünkü eğer senin japonyadan küçük bir kazancın olacak olursa ne olursa olsun vize vermezler. oraya para kazanmak için değil para bırakmak için gidilecekse vize alınır bildiğim kadarıyla turüst olarak gidip evlenirsin vizeli olursun en kolay yolu bu. senin bu vizeleri almanın tek yolu gidip orda evlenmen... zaten gümrükte yakalanan kişiler çalışmak amaıyla geliyolar diye yakalanıyolar. ama bir şirketten veya restorandan davetiye alınırsa o ayrı.... rast gele

4. Çalışma izni alınabiliyor bildiğim kadarı ile. Eğer çalışacağınız şirketle burdan anlaşma yapmışsanız onlar zaten size gerekli bilgileri, belgeleri gönderiyor ve kolaylıkla vize alabiliyorsunuz. Ayrıca öğrenci vizesi ile gitmişseniz haftada belirli bir saate kadar(parttime miktarı kadar) çalışma izni alınabiliyor.

5. shin-can

shin-can
    Üye

yoptan bir kaç soruya cevap vereyim istedim

1 - Resim çok da önemli değil ama passport için çekilen biometrik fotoğrafı daha çok beğeniyorlar. (ciddiyet bakımından) ama kırmızı renkliyse önemli değil değiştirme.

2 - 50.000 yen para konusuna her immr. girmez ama illa o kadar para ile gideceksen mutlaka yanında 3-4 adet visa yada maestro kredi kartı götür amerikan expres varsa çok iyi olur.

yalan söyleme konusuna gelince

şifreli oda her hava alanında yok . ama bir sorgu odası var eğer check de sizden iyi bir hava alamazlarsa sizi o o daya alıyorlar. çok mükemmel bir sorgu sistemleri var. ikinci soruya verdiğin yalan cevap 11. soruda çıkıyor o yuzden ne olursa olsun mutlaka doğru konusun buna cok onem verirler.

mehmet dostum

sana da tavsiyem paranı 1000 $ olarak tamamla şayet yenle girersen daha önce japonyaya gelip sınırdışı edilip isism değiştirerek geldiğini düşünebilirler o yuzden dolar olması daha iyi. kız arkadasının mutlaka sana samımıyetle yazdıgı (bu çok önemli ) bir mektup adres ve telefon özelliikle seni o gun hava alanının ... nolu cıkısında bekleyeceği sana hitaben yazılsın ve sen sorulursa o mektubu goster.
    özellikle ve özellikle yanına öğrenci kimliğini al hatta tur firmalarının verdiği uluslar arası öğrenci kartlarından bir tane edin (emin ol çok işine yarayacak.) çıkmaza girdiğinde zaten ben öğrenciyim diyebilesin.

kenkunun sorusuna gelince vizeler bildiğim kadarı ile türkiyeden verilmiyor sadece iş amaçlı ziyaret vizesi ve okumak için öğrenci vizesi alabiliyorsun sanırım.
    burdan biletini alıyor ve gidiyorsun turist vizesini de 3 aylık olarak girişteki memuru ikna edebilirsen alıyorsun.

6. shin-can

shin-can
    Üye

japonyanın türkiyeye uyguladığı vize problemine gelince

japonyada konustugum bir polisin anlattıklarına göre :

japonyada en çok sorun çıkaranlar

brezilyalılar - iranlılar ve türkler o yuzden teminli davranılıyor.

o kadar bıkmışlarki türklerin ve iranlıların cok oldugu bolgelerde gece silah bile tasıyorlar.

savas sırasında japonlar cesitli ülkelere iltica etmek istemiş endonezya afrika ülkeleri özellikle brezilya tamamını almış.

biz ise geri çevirmişiz bana söylenene göre ana sebep buymuş.

ve şöyle bir ayrım var gercekten japonyada

toruko ve ottomon toruko

bunların ayrı millet oldugunu dusunen japon var ve osmanlıyı gercek ten cok sevıyorlarmıs zamanında ama aynı duyguları turkıyeye beslemıyorlar ne yazıkki.

7. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Shincan 7000 Türk var hadi gayri resmilerle birlikte 20000 olsun,Brezilyalılar ise 250.000 kişi(bu arada o Brezilyalılar Japon asıllı adları nikkeijin,Japonya fakirken onları kahve tarlalarında çalışsın diye oraya göndermiş),bizden çok daha fazla Asya'nın başka bölgelerinden göçen bir sürü millet vardır,üzgünüm o Polis sizi yemiş,bir avuç insanın ilk üçe girmesi imkansız,isterse hepsi birbirinden tiksinç insanlar olsunlar imkansız.Bu ilk üç listesine Çinliler bile girmemiş,mümkün değil.Bu arada bu liste en çok sorun çıkaran göçmenler listesi değil mi?Yoksa mantıksız olur da.

8. shin-can

shin-can
    Üye

polis vurursan
    bank bile soyma cesaret edersen lokal Bile olsa olisteye almislar liste olarakta degilde muhabbet icinde gecen bir konubu resmi bir veri degil bu
    bu arada bolge nogoya

9. xcem

xcem
    Üye

bence japonyaları biz türklere karşı bu hale getirener nagoyadaki türkler. yani ordulular. Ordu(fatsa)

10. Her bölgede aynı problemin olduğunu düşünmüyorum ben. Nagoya'da Türklerin yoğun olmasından dolayı bir problem olabilir ama diğer bölgelerde problemin bu kadar büyük olduğunu sanmıyorum.

11. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Nagoya'nın nüfusu kaç,ordaki Türkler bu nüfus ve yine Nagoya'daki göçmen nüfusu içinde yüzde kaça denk geliyorlar?Zor bir soru,ama bu soru hakkında bilimsel bir cevap verebilirseniz,çok sevinirim.

12. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

ben bildiğim kadarıyla bi açıklama yapayım. Gerçi diğer arkadaşlar daha ayrıntılı bilenler vardır.

Şimdi nagoya derken şöyle. Nagoya Aichi ken diye şehrin bir ilçesi. Bizde il şehirdir burda ilçe şehir diyorlar yanlış olmasında. Herneyse bu türkler aichiken çok.
    Aichi kende herhalde bir istanbul kadar vardır. Burda buluna türklere gelince yani bize (ben nagoyada olmasamda) yaklaşık 5 000 civarında gibi. Kaçak felan hepsi bu kadardır.

13. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

5000 çok ama çok az bir rakam,20.000 falandır diye düşünüyordum.Teşekkürler cevabınız için.

14. 5.ooo çok mu az? Neye göre az bulduğunuzu merak ettim doğrusu???

15. avrupadaki türklere göre:) ?

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS