Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. japones

japones
    Üye

merhaba arkadaslar benım durumum bıraz karısık meslek lısesı hemsırelık mezunuyum.fakat gerek japon diline,gelenek kültürlerını ,insanlarını cok sevıyorum.ben büyük hayalım japon dili edebıyatı okumak fakat pek bır bılgım yok.bölüm hakkında bılgı verırsenız cok sevınırım.sımdıden tesekkürler..

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. japones

japones
    Üye

cevap verecek yok gibi:(

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. User has not uploaded an avatar

hosoimurat
    Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu siteyi çok uzun süredir takip etmiyorum.Görmeyeli çok değişiklik olmuş ve üye sayısı artmış.
    Ben Erciyes Üniversitesi Japon dili mezunuyum.Şu an bir Japon firmasında çalışıyorum.
    İlgili arkadaşlara yardımcı olmak isterim.Bana ulaşabileceğiniz mail adresim (site üzerinden mail adresi vermek yasak olduğu için adres silinmiştir)
    görüşmek üzere hoşçakalın :)[b]

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  4. User has not uploaded an avatar

btL1231
    Üye

...japon dili ve edebiyatı okumak için lisede sözel veya eşit ağırlık okusak olur mu acaba ?...bizim okulda dil sınıfı yok hangi alanı tercih etmeliyim?...yardımcı olabilir misiniz?...

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  5. traljp1

traljp1
    Pasif

http://www.dogrutercih.com/hazir-cevaplar/alanici--alandisi-ne-demek--1/

Alan-İçi / Alan-Dışı ne demek ?
    Cevap ;

Genel Lise Mezunlarının Alan-içi / Alan-dışı tercihleri ile ilgili Genel Bilgi Notu
    (Burak KILANÇ tarafından derlenmiştir)

ÖSYM tarafından belirlenmiş puan barajlarını* aşan tüm adayların, genel ilke olarak (liseden mezun olunan alan/koldan bağımsız olarak) tüm yükseköğretim programlarını (SAY-1, SAY-2, SÖZ-1, SÖZ-2, EA-1, EA-2, DİL) tercih etmesi mümkündür.

*: (2 yıllık önlisans programları için 145 puan, 4 yıl ve daha uzun süreli fakülte/yüksekokul lisans programları için 165 puan)

Ancak, adayın liseden mezun olduğu alan/kol, merkezi yerleştirme sırasında adayın ÖSS puanına eklenecek Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı’nın ne olacağını belirler.

Aday, lise alan/kolu ile ilgili bir bölümü tercih ederse (alan-içi), AOBP’si 0.8 ile çarpılır. Alanı dışında bir bölümü tercih etmesi durumunda ise AOBP’sinin çarpılacağı katsayıı 0.3 olur. Bir başka deyiş ile, alan dışı tercih yapan aday yarışa geriden başlamış olur.

AOBP, en düşük 50 ve en yüksek 100 olabilir. Bu durumda alan dışı tercih yapılınca adayın kaybı 25 ile 50 puan arasında olacaktır (yarışa geriden başlamak).

Bu kural çerçevesinde ÖSYM, dolaylı olarak, adaylarının alan-içi tercih yapmalarını teşvik etmektedir.

Mezun olduğunuz lise alan/kola göre alan-içi olarak tercih edebileceğinizi bölümleri gösteren kaynak 2009 ÖSYS Kılavuzu’nda yer alan Tablo 3 A’dır (Kılavuzda sayfa 27 - 31 arasında).

Tablo 3 A dışında seçtiğiniz tüm programlar (meslek yüksekokulu, yüksekokul veya fakülte) sizin için alan-dışı olacaktır. (Bu programları Tablo 3 B ve Tablo 3 C ‘de görebilirsiniz.)

6. User has not uploaded an avatar

btL1231
    Üye

...hmm teşekkür ederim..:)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS