Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

Merhabalar,
    Japonyada yaşayan,japon vatandaşı yada orda iş sahibi olup,çalışma ve oturma izni olan.japon bankalarından kredi kart ,olan japonca yazıp konuşabilen Türk arkadaşlarla yahoo action "yahoo.jp" üzerinden mücevher,halı vb.satışlar yaptırtılacaktır.
    satılan ürünün japonyada ki adresinize ulaştırılması ve sorumluluğu tamamen bize aittir vergi ödemeyeceksiniz.
    İlgilenenlerin,iletişime geçmek ve detaylar için japonya sabit irtibat tel vermeleri gerekmektedir.
    Mobil telefonlar aranmıyacaktır.bunun sebebi karşı tarafın sabit adrese ve telefona sahip olup olmadığını öğrenmek için yapılan bir uygulamadır.çünki ürün size gönderildikten sonra sizden yahoo actionda ki satış bitip parayı tahsil etmenize kadar geçen sürede sizden ödeme talep edilmeyecektir.
    bu durumda anlaşılacağı gibi biz size tamamen güvenmek zorundayız.
    Tüm bu nedenlerden ve yahoo action.jp kuralları gereği japon kredi kartı olmayanlar-sabit adres ve tel olmayanlar lütfen mail yazmasın cevaplandırılmayacaktır.
    Not:bu iş çok ciddi ve geliri yüksek bir iş ayrıca ekstra zaman harcamanızı ve para harcamanızı gerektirmeyen bir iş.oturduğunuz yerden akşam internetten zevkle takip edeceğiniz biriştir.saygılar
    Siz sadece açık arttırmada satılan ürünü alıcı olan kişiye kargolayıp parayı tahsil ettikten sonra,yine internet üzerinde kredi kartınızla bize ödeyeceksiniz.tabii karınızı aldıktan sonra :) kalan kısmı.

Attachments

1. makethumb.jpg (18.7 KB, 12 downloads) 10 yıl old
    10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

Actionsee
    Üye

cok guzel demissiniz ama kargo bedelleri o tur esyalarda yuksek degilmi

3. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

mydiamond,

hehe :)

Japonca okuyan -yazan , kredi karti olan , yahoo.jp de site acacak adam malida kendi bulur.Sizin prosedurlerinizle niye ugrassinki.

lol

4. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

arkadaşlar,
    öncelikle kimseden site açmasını istemiyoruz.zaten yahooaction.jp-amazon.jp diye bir sistem var bilmeyen arkadaşlarımıza duyurulur.ebay.com yada gittigidiyor.com un aynısıdır.amazon.jp da amazon.com un japonyada kullanılan bölümüdür.
    Gümrük-vergi hiç bir şey ödemiyor iş yapacak arkadaş.bu masrafların tümü tarafımızdan karşılanıyor.ürün kapısına kadar teslim edilecektir.
    ayrıca satacağı ürünerimiz japonyadan[b] min %50 daha uygun fiyatla olacak.Yani ordaki tüm satıcılarla rekabet gücü çok yüksek olacaktır.bilginize.

5. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

hehe lol ,

yahooaction.jp-amazon.jp diye bir sistem var bilmeyen arkadaşlarımıza duyurulu

Benim onlarda hesabim var zaten.Bilirim o isleri.Diyelim mallarda bir bozukluk var yada musteri problem yapti. O zaman kimin ismi onde olacak sizin mi yoksa "Account holder"inmi ?
    O sitelerin hepsinde reputation kismi var .O kisma negatif bir sey yazilirsa ?
    hehe lol lol

6. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

Arkadaşlar,
    "kızıldeniz" güzel sorular soruyor :) bizde cevaplayalım:
    Öncelikle firmamız yıllardır internetten satış yapan bir firmadır,yani sistem,müşteri memnuniyeti,yada ürünlerin bozuk gönderilmesi gibi ve orda feedback olarak olumsuz yorum alma riskiniz nerdeyse hiç yok.zaten anlaştığımız arkadaşımız firmamızı tanıyınca bu tür sorunların olma ihtimalini ne kadar düşük olduğunu anlayacaktır.
    Kaldıki ordaki beraber çalıştığımız arkadaşımızın alacağı olumsuz bir yorum direk bizide etkileyeceği için bu riskide sıfırlamak bizim işimiz.
    Tüm bunların yanında ürün ilk önce satış temsilcisi arkadaşımıza ulaşacağı için kendiside tekrar gerekli kontrolleri yapma fırsatı bulacak ve daha sonra alıcıya kargolayacaktır.böylece çift kontrol mekanizması devreye girecektir.
    Buna eklenecek en son şey ise zaten biz ürünlerimize güvenmesek herhangi bir ödeme almadan sadece ordaki arkadaşa güvenip göndermeyiz.
    kendiniz mal bulma ve satma konusuna gelince ne bizim ürünlerimizin modellerini nede fiyatlarımız türkiyede bulma şansınız olmadığı gibi,ayrıca direk gümrüksüz ve vergisiz japonyaya kapınıza kadar para almadan göönderecek başka bir türk -amerikalı-japon :) firmasıda varsa hiç durmayın hemen çalışın.
    Sevgiler.

7. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

kendiniz mal bulma ve satma konusuna gelince ne bizim ürünlerimizin modellerini nede fiyatlarımız türkiyede bulma şansınız olmadığı gibi,ayrıca direk gümrüksüz ve vergisiz japonyaya kapınıza kadar para almadan göönderecek başka bir türk -amerikalı-japon :) firmasıda varsa hiç durmayın hemen çalışın.

Hehe lol

Biz mal aramiyoruzki siz satis temsilcisi ariyorsunuz.

Oncelikle bir aciklama yapayim .ben sizi ve firmanizi tanimadigim icin sizin hakkinizda ne olumlu nede olumsuz bir yorum yapma hadsizliginde bulunamam.Yakisikli olmaz.

O yuzden size yazdiklarimi olumsuz bir elestiri olarak algilamak yerine Japonlara mal satmak icin hint (ingilizce,turkcesini bilmiyorum) olarak kabul edebilirsiniz.

Ben kendi hayatimida girisimcilik pesinde kosturmus birisiyim.Madem (Eger) ciddiyseniz karsilasabilceginiz en buyuk problemlerden birinden bahsettim.

action.jp kuralları gereği japon kredi kartı olmayanlar-sabit adres ve tel olmayanlar

Bakin kurallari kendiniz yazdiniz . Japonyada Malinizin kalitesi ve karsilikli guven disindada onemli faktorler var.O yuzden adamlar japonya disini kabul etmiyor.

Simdi ki yazacaklarim benim aslinda yapici elestiri yapmak istedigimin bir kaniti olsun size.Benim bildigim bir avusturyali var adam netten (Rakuten) uzerinden dukkan acti ve sarap satiyor ama bu adam japonyada yasiyor ve avustralyali bir sarap ureticisi ile anlasmis. ve isini yavas yavas genisletiyorda.

Belki diyeceksiniz ki biz en bastan dedik site acmayin auctiona(Dogrusu auction dur,action degil eger action yazarsaniz actionsee gorur hemen yorum yapar.)
    koyun diye, ama isler teoride (size)gorundugu kadar basit degil.

Umarim planlariniz gerceklesir ve kendinize satis temsilcisi bulursunuz.

8. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

arkadaşlar,
    biz her türlü eleştiriye ve soruya açığız,bildiğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz.çünki işin zaten içindeyiz.ayrıca basit olmayan tarafını söylerseniz daha net anlaşılır.ancak ucu açık ve net olmayan yorumlar bence gereksiz,çünki iş gerçekten çok basit,sadece doğru tedarikçi,doğru ürün,düzgün hizmet ve doğru zamanlama gerekiyor.
    Bu işi yapacak kişi için tüm alt yapı hazır sadece ürünü koyacak ve satmaya başlayacak.her şey bu kadar basit.
    selamlar

9. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

mydiamond,

Siz madem bu is biliyorsunuz ve benim yorumlarimida bariz bir sekilde umursamiyorsunuz o zaman bazi sorularimi cevaplayin bakalim.

vergi ödemeyeceksiniz.

Japonyadaki vergi kanunlari hakkinda ne kadar bilgilisiniz,diyelim ben sizin temsilcinizim ve dediginiz isi yapiyorum , satislarda iyi, duzenli olarak benim kredi kartina yada banka hesabina para yatiyor,Ben bunu vergi dairesine nasil izah edecegim ?
    Siz e-ticaretin japonyada vergiye dahil olmadiginimi zannnediyorsunuz.adamlar o yuzden japonya adresi ve kredi karti yada banka hesabi ve hatta vergi nosu istiyor.

Siz sadece açık arttırmada satılan ürünü alıcı olan kişiye kargolayıp parayı tahsil ettikten sonra,yine internet üzerinde kredi kartınızla bize ödeyeceksiniz

Japonyadan yapilan uluslararasi havale kayitlari hakkinda bilgi duzeyiniz nedir ?

yahooaction.jp-amazon.jp diye bir sistem var bilmeyen arkadaşlarımıza duyurulur.ebay.com yada gittigidiyor.com un aynısıdır.amazon.jp da amazon.com un japonyada kullanılan bölümüdür.

Bilen arkadas. japonyada ebay yok , amazon jp dede resmi satilan urunun 2. elini satabiliyorsun yada sirket olarak amazondan yer kiraliyorsun ,ve hic bir sekildede ebay ve gittigidiyordaki gibi satis yapilamiyor.Hangi ulkeyi kistas aliyorsunuz bilmiyorum ama japonyadaki tuketici kanunlari (online olsa bile) disiplinlidir.

Bu işi yapacak kişi için tüm alt yapı hazır sadece ürünü koyacak ve satmaya başlayacak.her şey bu kadar basit.

Garanti? Japonyaya mal satiyorsun resmi kanal kullaniyorsun (Kredi karti )mala resmi garantiyi nasil vereceksiniz.Burada en ufak bir seyin garantisi var.

Siz urunuzu Turklere satacaksaniz tamamda, japona satacaksaniz zor biraz.Ama anlasilan siz zaten sihirli formulu bulmussunuz.Ne diyeyim ?

Kolay gelsin.

Ps-Biliyorum bu yazdiklarimda sizler icin ancak ucu açık ve net olmayan yorumlar ama sizlerde her yorumunuzda benim somut sorularima cevap vermekten cok sisteminizi ovup duruyorsunuz,

Ps2- Baska bir forumda(itiraf ediyorum baska forumlarida okuyorum (̾●̮̮̃̾•̃̾)۶/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ ٩(͡๏̯͡๏)۶ ̿ ̿ ̿̿'\̵͇̿̿\=(•̪●)) cin mali nike satmaya kalkan birisi vardi, bu isin ne kadar karli oldugunu soyluyordu.spammer midir nedir.

10. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

Merhabalar,
    Güzel sorular,
    bunların cevaplarını verelim ama bizim bilmediğimiz yada yanlış bildiğimiz bir prosüdür varsa bir bilen olduğunuzu iddia ettiğiniz için sizde bizi ve bu işi yapacak olanları sistemdeki işleyişle ilgili doğru bilgilerle aydınlatın olur mu?

Yani sadece muhalefet yapmayın çözüm yolunu gösterin ki asıl amacınızı anlayalım.

1)öncelikle size gönderilen tüm ürünlere adınıza resmi fatura kesiyoruz.yani diyelim siz 1500$ sattığınız bir ürünü türkiyeden 1400$ almış gibi görünüceksiniz.
    ve sattığınız ürün bu nedenle zaten ikinci el ürün statüsüne girecek,ve kar oranınız çok düşük görünecek.
    Vergi dairesi sizi çağırıp sorduğunda türkiyeden elinizde faturası olan bir ürünü ikinci el olarak çok cüzzi bir karla bu sitelerde sattığınızı ispatlayabileceksiniz.

2)Biz parayı havale olarak istemiyoruz.Bu nedenle zaten böyle bir sorun olmayacak.

3)Sadece japonyada değil tüm dünyada ki tüketici kanunları disiplidir.biz bu disipline %100 uyan ürünleri sattığımızı daha öncede belirtmiştik zaten.burda hiç bir sorun çıkmayacağını biz garanti ediyoruz.
    Alıcı hiç bir ürünü zorla almak zorunda değildir.tüm ürünlerimizde %100 iade kabul ediyoruz.
    4)Eğer yahoo.jp incelediyseniz bilirsiniz !satılan ürünlerdeki garantiler ilanlarda açıkça alıcılara belirtilir.ve kapsamları açıklanır bunları kabul eden alıcılar teklif verirler.
    Bizim verdiğimiz garantilerde anlaştığımız arkadaşa bildirilecektir.ayrıca yahoo.jp da sistem sizin bahsettiğiniz gibi %100 garantili ürünlerin satıldığı bir site değil.
    5)Biz ürünlerimizi amerika,ingiltere,avusturalya vb ülkelerede satıyoruz sn üye,ayrıca bu formül sihirli falan değil,yukarda yazdığımız gibi çok basit aslında,ama biz türklerin en öneli handikaplarından biri araştırma olduğu için sanırım siz bunu sihirli formül olarak gördünüz.
    "Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur" ama işte gayret işinde maalesef biz türkler biraz tembel oluyoruz ne yazıkki.
    Saygılar

eğer yukardaki sorduğunuz ve bizim cevapladığımız konularda resmi bilginiz ve resmi cevaplarınız yoksa boşuna artık yazıp yer işgal edip iş yapmak isteyen insanlarıda engellemeye çalışmayın,
    Biliyorsanız sorunları sıralıyın ve cevapları altına yazın ki biz yanlış bir şey yapıyorsak onu düzeltelim.
    Yoksa Boşuna forumdaki konuyu işgal etmeyin.Emeğe ve atılıma saygı gösterelim,biz bir teklif yaptık ve her soruya cevap verebiliriz.

"Ps2- Baska bir forumda(itiraf ediyorum baska forumlarida okuyorum (̾●̮̮̃̾•̃̾)۶/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ ٩(͡๏̯͡๏)۶ ̿ ̿ ̿̿'\̵͇̿̿\=(•̪●)) cin mali nike satmaya kalkan birisi vardi, bu isin ne kadar karli oldugunu soyluyordu.spammer midir nedir."

bu yazdığında çok terbiyesiz ve saygısızca senin yaşın kaç bilmiyorum ama benim ki 45 ve türkiyedeki en önemli pırlanta online sitesinin sahibiyim.
    zaten satış yapacak kişi tüm bu bilgilere ulaşacak.ben ne firmamı nede iş yapan arkadaşı para için riske atıpta zor durumda bırakmak için bu teklifi yapmadım.

www.mydiamond.com.tr google.com.tr ye pırlanta yaz gittigidiyora mydiamond yaz kim olduğumuzu görürsün.
    Seviyesiz yaklaşım da bulunma yoksa siteye şikayet etmek zorunda kalacağım.
    Mehmet atilla

11. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

http://page17.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/v108456679

buda yahoo.jp yapılan açık arttırmanın linki madem japonca biliyorsun incele,atıp tutma boşu boşuna,bunu satan nasıl satıyor,bunu maliye takip mi ediyor,nasıl adamsın ya,yani konuşmak yada yazmak için yazıyorsunu dünyanın en gelişmiş ülkesinde e-ticaretten haberin yok ahkam kesiyorsun.bırakta insanlar para kazansın iş yapsın ,iş yok diyorsunuz alın size iş diyoruz ellibin tane tatava yazıyorsun.bu adamı ciddiye bile almayın,aslanlar gibi satılır hiç te bi şey olmazyapan yok 10 kişi ilede anlaşmıyacağız 1 kişi ile anlaşacağız bilginize.

12. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

My diamond,

Oncellikle terbiyesizlik yapmiyorum , arrogantliginiz yuzunden boyle algilamis olabilirsiniz.

buda yahoo.jp yapılan açık arttırmanın linki madem japonca biliyorsun incele,atıp tutma boşu boşuna,bunu satan nasıl satıyor,bunu maliye takip mi ediyor,nasıl adamsın ya,yani konuşmak yada yazmak için yazıyorsunu dünyanın en gelişmiş ülkesinde e-ticaretten haberin yok ahkam kesiyorsun.bırakta insanlar para kazansın iş yapsın ,iş yok diyorsunuz alın size iş diyoruz ellibin tane tatava yazıyorsun.bu adamı ciddiye bile almayın,aslanlar gibi satılır hiç te bi şey olmazyapan yok 10 kişi ilede anlaşmıyacağız 1 kişi ile anlaşacağız bilginize.

Hehe lol

Bir insan ancak kendi ayagina boyle kursun sikar.Ben bu is yapilamaz demedim yapan kendi yapar dedim arti vergi duzenlemerini size sordum.Siz beni foruma sikayet etmekle (Cok korktum), ve daha nelerle sucladiniz ama verdiginiz linke bir ayrintiyi kacirmissiniz.Izninizle gostereyim.

銀行名 :三菱東京UFJ銀行 
    支店名 :黒川支店 
    口座種別:当座 
    口座番号:0167486 
    口座名義:株式会社名古屋辻文(カブシキガイシャナゴヤツジブン)
    ※誠に恐縮ではございますが、お振込み手数料に関しましてはご負担願います。

1.Bankanin ismi
    2-subenin ismi
    3-Hesap turu
    4-hesap nosu
    5-Hesap Ismi. BOMBA BURADA IYI OKUYUNUZ Tsuzi Aya Nagoya, Ltd

Neymis beyefendi Japonyada resmi bir registry gerekiyormus.

Niyetimin ne oldugu ortaya cikmistir sanirim.

PS1- Yazdiginiz baslik ve ilk tanitim yazisi klasik bir spammer basligi ve yazisidir.Keske sirketinizi ilk basta tanitsa idiniz. Konu buralara bu sartlarda gelmezdi.

PS2-Demekki maliye adamin tepesine biniyorki,adam nettende mal satsa sirketi kurmus.

PS3-Demek ki neymis ,Bu adam az da olsa bir seylerden anliyormus.

EDIT- Verdiginiz linkin ana linkide budur. www.nagoyatsujibun.co.jp/

Edit2-Bunu yapanlar Japon ve 40 yildir otantik urun ithalati ile ugrasiyormus arti sayfalarini incelerseniz Nagoyada Showroomu da oldugunu gorursunuz.

13. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

arkadaşım,
    bunu yapan japon olabilir,bu bir türkün bu işi yapamıyacağı anlamına gelmez sen neyi ispatlamaya çalışıyorsun hem diyorsun ki ben yapılmaz demedim hemde diyorsun ki bunu yapmak için japon olmak lazım,boş konuşacağına o memlekete gitmişsin kafanı kullan,
    o ülkede en önemli paranın döndüğü sektörlerden biri olan internetten para kazanma işi için buraya bir teklif yazdık dilersen kabul edersin dilersen etmezsin.
    Bizim işimiz bu ortada teknik ve yasal hiç bir sorun yok olsa ben malımı riske atarmıyım.kafanı kullan biraz.
    Bu işi yapacak kişinin hiç bir riski yok pazar uzak ve girmek için orda yaşamak ve dediğim özelliklere sahip olmak gerekiyor o kadar.
    Biz türkler paylaşmayı ve takım çalışmasını bilmediğimiz ve bir birimizin ayağını kaydırmakta üstümüze olmadığı için halen kıvranıp duruyoruz,bırakın bu işleride adamlara bir şey satmaya çalışın.

14. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Mydiamond,
    hehe lol

bunu yapan japon olabilir,bu bir türkün bu işi yapamıyacağı anlamına gelmez sen neyi ispatlamaya çalışıyorsun hem diyorsun ki ben yapılmaz demedim hemde diyorsun ki bunu yapmak için japon olmak lazım,boş konuşacağına o memlekete gitmişsin kafanı kullan

Sen hala anlayamadinmi ? yapacak adamin japonya sinirlari icinde sahis sirketi yada limited sirketi kurmasi gerekir.Yani oturdugu yerden sadece kredi karti ile olmuyor.Ben turk yapamaz demedim.Sen linke bak da gor dedin.linkteki bilgiyi sana anlattim.Konuyu carpitip durma.

Sen benim ne yaptigimi nerden biliyorsunda kafani kullan diyorsun.

Sanki sana ve senin sirketinin sayginligina bir sey diyen varmis gibi konuyu oraya cekiyorsun.Link verdin , linkte senin idda ettiklerinin tam tersi anlatiyor.Japonyadaki ticari kurallari bariz bilmiyorsun,onda sonra beni suclayip duruyorsun.

Biz türkler paylaşmayı ve takım çalışmasını bilmediğimiz ve bir birimizin ayağını kaydırmakta üstümüze olmadığı için halen kıvranıp duruyoruz,bırakın bu işleride adamlara bir şey satmaya çalışın

Ayagini kaydiran falan yok ben seni ciddi zannedip japon pazarina (Online olsa bile)giris hakkinda bilgilendirmeye calistim.

Burda canavar gibi turkler var turkiyede benim diyeni cebinden cikarack cinsinden, Size turkiyede iyi kivranmalar.

Bu işi yapacak kişinin hiç bir riski yok pazar uzak ve girmek için orda yaşamak ve dediğim özelliklere sahip olmak gerekiyor o kadar.

Sana senin dedigin ozelliklere sahip olmanin disindada lazim olan seyleri anlatiyoruz sen hala spamliyorsun.Ondan sonra turkler oylede boyle...

Ondan sonra isteyen yapar isteyen yapmaz.

Tek bir soruya cevap ver bu isi japonyada yapacak adamin sicile ihtiyaci varmi yokmu ?
    Neden?

15. User has not uploaded an avatar

mydiamond
    Üye

ya arkadaşım sen madem canavar gibisin bu güne kadar niye yapmadın?gir yahoo auction.jp araştır her satıcı şirket sahibimi ne kazma adamsın ya,onuda mı akıl edemiyorsun adı üstünde ikinci el satış yapan site ne şirket olma zorunluluğu arıyacaklar zırt pırt bundan bahsediyorsun,adamın evde halısı var açık arttırmada satacak,mücevheri var satacak bunun için ne şirketi olması gerekiyor,nede vergi mükellefi,yeter kompleksli senin bilgine ihtiyacımız yok olan bilginide gördük.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS