Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

iltica

(9 posts)
  • 10 yıl önce unforgiven01 tarafından başlatıldı
  • kizildeniz tarafından son cevap
  • (ilgili konu bulunamadı)
  1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Musty_mie arkadasimizin benimle paylastigi bir konu
    h t t p : / / w w w . rojaciwan .com/ modules.php?name=eBoard&file=viewthread&tid=8935

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Ulkemizin pasaport verdigi insanlarin pasaportlarini kullunis amaci.
    Gerci 2 yil once 2 turk de kurdum ve iskence goruyirum diye iltica talebinde bulunup ve
    mahkemenin kurtce konusan tercuman saglamasiyla yakayi ele vermislerdi. Yazik

3. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

abii yukarida ALLAH var yaa bir gun bunlarin hesabi sorulur . bu dunyada sorulmasa bile oburunu ALLAH kerim ... ALLAH herkezin yardimcisi olsun ..

4. Bu arada o yukarda yayınlanan siteye bir baktımda. Asıl o yazıyı yazan salakmış.
    Sen git İmralı'da ki o salağı destekle. Terör örgütü yanlısı ol. Ondan sonrada Japonya bizi almamak için elinden geleni yapıyor de.

A be salağın önde gideni! Kim, seni niye alsın?
    Ben de olsam almam. Terör örgütünü destekleyen birini niye ülkeme alayım?

Asıl acı olan başka şey o yazıları yazanın internet kullanmayı bilip, hiçbirşeyi araştırmadan, bakmadan hala aynı kafa ile o hıyara destek vermeleri.

Geri zekalı git bi yaşa bakalım iran'da. Türkiyenin sana verdiği olanakların ne kadarı var orda?. Yaşam kalitesi nasıl gör. Burdaki medeniyetin gelişmişliğin kaçta kaçını bulabilecen orda?

12 sene Van'da yaşadım bir sürü kürt arkadaşım da oldu. Allahtan hiç böyle salaklara denk gelmedim.

Hey allahım ya. Gerildim yine. en iyisi 1 den 10'a kadar sayayım sakinleşeyim.

5. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Ulkesine faydasi olmayacak insanin baska bir ulkeye iltica etmesi beni rahatsiz etmiyor.ayrica kendine hayri olmayan bu insanlarin gidip beni kotulemeside bana tinlamaz.onlarin daglilarina karsi bizim sehirliler.zaten iltica ettikleri butun ulkeler yaka silkmis durumda.

ama bir konu varki harbi gicik oluyorum.Bunlarin onune geleni ister baglantili olsun ister baglantisiz vize almak icin iltica ediyor.ozellikle tanidigim iki tane adam vardi ve hossohbet adamlardi, sonra anlatti , iltica etmis .sordum niye iltica ettin diye.vize almak icin dedi.ben o zaman gicik oldum .japonyada bir cok insan kacak sekilde yasiyor, hayatini devam ettirmek icin onca badireler atlatiyor,mutsuz evlilikler yapiyor, bunlar oh ne rahat, iltica et kendini korumaya al, evlenene kadar dokunulmazligin var.

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Bence hatali dusunuyorsun kizildeniz. Iltica olayi tr yi yasanmaz ve siyasi sorunlari olan bir ulke olarak gosterir. Biz iran ve suriye degiliz. Burada itibar sozkonusu. Gelismis ulkelerden birtek japonya,brezilya ve arjantin vize uygulamasi yapmamakta. Geri kalani hep 3. Dunyya ulkeleri
    biz laikligimizi ve ozgurlugumuzu dunyaya duyurmaya kalkarken boyle iltica haberlerinin gelmesi rahatsizlik vericidir

7. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

hmm.Diplomatik bir bakis acisi ... Haklisin . Vize konusuna gelince sen kendini gelistirirsen vize de otomatik olarak kalkar.

Ben yinede ilk soyledigimde israrciyim memleketine hayri dokunmayan adamin baska yere hic faydasi olmaz.Gitsinler oraya zarar versinler.

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Bahsettigin sahislarin elinde tc pasaportu var. Zarar verdigi kisiler yada insanlar bunun kurtmudur, alevimidir herneyse dusunmezler. Elinde tc pasaportu oldugu icin bu herif turktur derler. Bundan otesi yok. Kimse senin icislerini bilmez. Bilmeyede zorunlu degildir.
    O yuzden herkez netice ile muhattap olur. Netice ise iltica etmis bir tr vatandasi falan filanca yere zarar vermistir.

9. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Sonuna kadar haklisin.Pis islere bulastiklari zaman Turk , iltica ederken mazlum kurt oluyorlar.cok dogrusun.

Ama ben yinede dedigimde israrliyim.benim canimdan bir parcayi koparacaklarina bunlara zavalli deyip de ulkesine kabul edenlere zarar versinler.

Bir seyi daha kimse senin icislerini bilmez demissin.Haklisin siradan halk bilmez ama iltica taleplerine halk degil devlet bakiyor.Kabul ettikleri an icislerine taraf oluyorlar , bedelinide odesinler.

Imaj meselesine gelince, ben japonyada yasadigimin bilincindeyim ve adamlarin gunluk hayatindaki ortak kurallara uyumlu yasiyorum o yuzden beni seviyorlar.ama benden 200 km otedeki bir adamdanda sorumlu olamamki.Herkes de kendinden sorumludur, ben ne yapayim ?

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS