Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Müziği

Kim Kimdir? - BOA

(11 posts)

Etiketler:

, ,
 1. Oh be!!! Çeviri bitti sonunda :)

  Artist--BoA
  Adı--Boa Kwon
  Nick Name--Kkamshi/Bokachu/Boshimaro
  Doğum Yeri--Kyung Gi Do, Kuzey Kore
  Doğum Tarihi--05 Kasım 1986
  Burcu--Akrep
  Kan Grubu--AB

  Boa Kwon bir "çok dilli"(okudukça anlayacaksınız) Güney Koreli şarkıcı("Kızıldeniz" yardımı sayesinde düzeltildi - Kuzey Koreli yazmıştım daha önce. Gomen kudasai), Genel olarak bilinen sahne adı "BOA" ve adındaki harfler fanları tarafından "Beat of Angel" olarak kabul ediliyor. Kore ve Japonyada şarkılar söylüyor.BOA; Koreceden başka Japonca ve İngilizce konuşabiliyor.Bunun dışında ayrıca kendisi çince konuşamamasına rağmen birkaç tanede çince şarkısı bulunuyor.

  ID, Peace B ve Listen to My Heart
  13 yaşındayken iki yıllık eğitiminden sonra BOA ilk albümü olan ID; Peace B'i 25 ağustos 2000 de piyasaya çıkardı. Album olumlu bir sonuçlarla geri döndü ve İlk 10 listelerinde hızla yükseldi ve yaklaşık 375.000 kopya sattı. Bu arada BOA'nın bağlı olduğu "SM Entertainment" Japon firması "Avex Trax" ile kariyerine Japonaya'da devam etmesi için bir anlaşma imzaladı.

  2001'in başlarında BOA ilk mini albümü olan "Jumping into the World" ü çıkardı. Bu çıkıştan sonra Kore Muzik endistrisinden ayrılıp Japon piyasasına yöneldi.Bu süre içinde Japoncasınıda ilerletti.

  BOA Japon piyasına girdikten kısabir süre sonra Avex Trax ile 2001 yılında Avex'in kendi gece klubü "Velfarre" de şarkı söyledi. Sahne çıkışını "ID; Peace B" nın Japonca versiyonu ile yaptı.Şarkı Oricon müzik listesinde 20 sıraya kadar yüseldi. ID; Peace B 'i "Amazing Kiss", "気持ちはつたわる" (Kimochi wa Tsutawaru), ve "Listen to My Heart" şarkıları takip etti (single şarkıları olarak)."Listen to My Heart" single'ı Japonyada ki ilk büyük başarısını getirdi ve 180.000 kopya sattı.

  Japonca çıkış albümü olan "Listen To My Heart" 13 Mart 2002 de piysaya çıktı. Albüm Oricon'da birinci sıraya yerleşti ve 92 hafata boyunca listede yer aldı. Albüm ülke içinde 932,000 fazla kopya ve Dünya çapında da 1,300,000 fazla kopya sattı. Bu arada albümü korde ilk beş te yer aldı ve 2002 deki FIFA Dünya Kupasında Kore ve Japonyadaki çekişme ve gerileme ragmen başarılı oldu. BoA'nın 5. single'ı "Every Heart-ミンナノキモチ-" (minna no kimochi, everybody's feelings) Aynı gün piyasaya çıktı(maç günü :)). Şarkı InuYasha adlı hit animenin bitiş müziği olarak kullanıldı. Şarkı listelerde ilk 10 da yer aldı.

  Bir ay sonra BOA Korece olan ikinci albümü No.1'i çıkardı.Bu albüm en başarılı Korece albümüydü ve 650.000 kopya sattı. Albüm Japon listelerinde 15. sırada yeraldı. Aynı yılın Eylül ayında ikinci mini albümü "Miracle" bir diğer başarısı oldu ve 327,000 kopya sattı.Yılın sonunda Kuzey Kore'de "Artist of the Year" ünvanını alan şimdiye kadarki en genç artist oldu.

  "Valenti" ve "Atlantis Princess" dönemi
  BoA ikinci japonca albümünde yayınlayacağı singel'lar yapmaya devam etti ,"Don't Start Now" (#17) .onun "Korean mini-album"den özel single'lı "Don't Start Now" ve onun hit şarkısı "Valenti" Japonca versiyonu için tanıtım parçası oldu. Bu onu listelerde 2. sıraya çıkardı ve 200,000 den fazla kopya sattı. Valenti'nin arkasında hemen iki hit single'ı takip ett; "奇蹟 (kiseki) / No.1" (#3) ve "Jewel Song / Beside You –僕を呼ぶ声–" ("boku wo yobu koe";) (#3).

  29 Ocak 2003 te BoA'nın ikinci studio albumu "Valenti" piyasaya çıktı.Çıktığının ilk haftasında listelerde 1. sıraya yerleşti ve 620.000 den fazla kopya sattı.Oricon Müzik listesinde iki hafta boyunca 1. sırada yer aldı. Valenti BoA'nın 1.539.000 kopya ile en çok satan albümü oldu (Japon tarihinde en çok ve en hızlı satan "Asyalı Yabancı" oldu) ve dünya çapında da 1.600.000 kopya sattı. Albüm'ü ardından yapılan canlı konserlerde Osaka ve Nagoya'da stoklardaki kopyalar 15 dakika içinde ve Tokyo'da bir gün içinde tükendi. Albüm Japonya'da Yılın en iyi çıkış yapan 4. albümü ve En çok satan 5 albümden biri oldu.

  30 Mayıs 2003'de BoA'nın 3. Korece albümü "Atlantis Princess" 344.000 den fazla sattı ve Kore müzik listelerinde zirveye yerleşti. Atlantis Princess Kore'de dinleyicilerden olumlı tepkiler aldı ve yıl içinde birçok ödül sahibi oldu.

  3.Mini-Albüm'ü olan "Shine We Are!" aynı yılın kış döneminde piyasaya çıktı ve 80.000 den fazla kopya sattı.

  "My Name and Love" ve "Honesty" dönemi.

  2. Albümünü çıkarıp, 3. Korece albümünü çıkarıp ve Japonyadaki ilk turunu bitirdikten sonra Boa kariyerine japonyada devam etti.Sonraki albümü için birçok singel çıkardı;
  . She released several singles for her upcoming album: "Shine We Are! / Earthsong", "Double/Midnight Parade/Milky Way ~君の歌~", "Rock With You". 15 Ocak 2004'te 3. albümü "Love and Honesty"i piyasaya çıkardı. Orion müzik listesinde iki hafta boyunca 1. sırada yer aldı ve japonyada 650.000, dünya genelinde de 800.000 kopya sattı. Albümün konserleri çok başarılı geçti (öyleki bilet fiyatlarının yüksek olmasına rağmen bazı konserlerde kapasitesinin 100 kişilik üstüne çıktığı konser alanları oldu).

  2004 yılında Boa 4. Korece albümü olan "My Name"i piyasaya çıkardı. Albüm Boa'nın "genç ve şirin" görünümünden "yetişkin" birine dönüştüğünün topluma göstergesi oldu. Bu albüm yaklaşık 365.000 kopya sattı. BoA 2. kez d Daesang ("Grand Prize";) Albümün "My Name" adlı parçasının klibine "MKMF" ödülü verildi. 2006 haziranında "My Name" klibi MTV-K kanalında yayınlanan ilk klibi oldu. " My Name"in başarısından sonra albümün diğer şarkılarıda ödül adlı; "Spark" şimdiye kadar bir albümün ikinçi parçası olarak "SBS Popular Song" ve 'Mutizen'ödül alan ilk şarkı oldu, ayrıca "My Prayer" da çok popüler bir şarkı oldu.

  "Best of Soul" ve "Girls on Top" dönemi

  "Love and Honesty" albümünün çıkışından ve "Love and Honesty" 2004 konserlerinden sonra iki single daha çıkardı: Quincy / コノヨノシルシ (Konoyo no Shirushi)ve メリクリ (Merry Kuri).Buna rağmen BoA beklenen 4. japonca albümü yerine eski şarkılarından oluşan bir "En iyiler" albümünü (içinde bonus şarkı olarak Japonyanın hip-hop gurubu "SOUL'd OUT" ile birlikte söylediği "La La La Love Song" şarkısı bulunuyor) 2 Şubat 2005'te çıkardı.
  Onun "Best of Soul" albümü BoA'yı Japon olamayan(non-Japanese Asian singer)iki albümü 1 milyondan fazla satan ilk Asyalı şarkıcı yaptı. Konserlerinde satışlar birkez daha patlamaya başladı.Best of Soul albümü 2005'te en çok satan 9. albüm oldu. Ayrıca Best of Soul 2005'te ilk haftasında en çok satan 8. albüm oldu.

  2005'te BoA Kore studyosundna 5. albümü olan Girls on Top albümünü çıkardı.Güney Kore ve Tayvan'da ilk çıkışı oldu. Yaklaşık 295.000 kopya sattı. 2005'in sonunda "m.net Music Festival"inde En İyi Bayan Artist ödülünü kazandı.

  BoA'nın 15. single'ı "Do the Motion" ile Orion listesinde 21 yaş üstü japon olmayan şarkıçı olarak 5. kez 1. sıraya yerleşti. Eylülde 16. single'ı olan Make a Secret' ı çıkardı, 55.000 kopya sattı. 23 Kasım 2005'te 17. single'ı 抱きしめる (Dakishimeru) çıktı ve oda 55.000 kopya sattı. 18. single'ı Everlasting 18 Ocak 2006'da piyasaya çıktı ama beklendiği kadar iyi bir satış yapamadı yaklaşık olarak 33.000 kopya sattı.

  Outgrow Dönemi

  Boa'nın 4. studio albümü "Outgrow" 15 Şubat 2006'da yayınlandı. Albümün içinde videolar,single'lar ve resmi websitesinin özel versiyonu için şifre olan sınırlı versiyonu basıldı. Albüm çıktığının 1. haftasında Oricon Listesi'nde 1. sıraya yerleşti. Bu Boa'nın bu özelliğe sahip 4. japonca albümüydü. Buna oranla albüm ilk hafta satışları olarak düşük bir çıkış oranına sahipti(220.000 kopya sattı). Albüm yaklaşık olarak Japonyada 428.000, dünya genelinde de 643.000 adet sattı.

  Boa ayrıca ilk dijital single'ı olan "Merry Christmas"ı da 7 Aralık 2005'te çıkardı ve üst üste 4. kez NHK'nin iyi Şarkıcı yarışmasına katıldı. Bu O'nu yıllardır bu etkinliğe katılan SMAP, Ayumi Hamasaki gibi ünlü şarkıcıların içinde tek yabacı şarkıcı yapıyordu.

  2006 yılı boyunca Boa uzunca bir süre Kore'de aktif olmadı ve Japoya'da kariyerine odaklandı.Sürekli yeni single'lar yada değiştirilmiş singel'lar çıkardı ve özel ZEPP turu "BoA THE LIVE"e 29 Eylül 2006 da başladı. Nagoya'dan başlayan Japonya konseri 29 Ekim 2006'a kadar 12 gösteri ile devam etti. Nagoya, Fukuoka, Osaka, Tokyo, Sendai ve Sapporo'da 2 kez gösteri yaptı.

  BoA'nun 19. single'ı "Nanairo no Ashita~brand new beat~ / Your Color" 5 Nisan 2006 da çıktı. "Your Color" parçası Xbox 360 Japanese'ın "Ninety-Nine Nights"ı için bitiş şarkısı olarak kullanıldı. "Key of Heart / Dotch" 8 Ağustos 2006 da çıktı ve kariyerinin ilk haftada en düşük satışlı parçası oldu. Yaklaşık 40.943 adet sattı. Japonya'da "Over the Hedge" in bitiş şarkısı oldu. Ayrıca "Key of Heart"ın ingilizce versiyonu çıkardı. 21. Japonca single'ı "Winter Love" 1 Kasım 2006'da çıktı ve ilk gününde "Oricon Daily" listesinde 2. sıraya yerleşti. "Oricon Weekly"de 2. sıraya yerleşti ve "Do the Motion"dan sonraki en yüksek sıradaki parçası oldu. Şarkı 2. haftasında 1. sıraya yükseldi. 5 Kasım da 20. yaşına girdi ve "Winter Love" BoA'nın sonuncu "teenage" dönemi single'ı oldu.

  BoA' ilk kez Noel konserine 7 Aralık 2006 da başladı. ZEPP Tokyo Stadyumu'nda kendi besteleri olan "Winter Love", "Last Christmas" ,"Merry Kuri"i söyledi.

  Made in Twenty (20) dönemi:

  BoA'nın 5. studyo albümü "Made in Twenty (20)" 17 Ocak 2007'de çıktı. Albüm çıktıktan 5 gün sonra internet ortamına sızdı."Oricon Daily Album Charts" ve "Oricon Weekly Album Charts" zirveye yerleşti. Buna rağmen "Made in Twenty (20)" sadece 182.009 kopya ile kariyerindeki en düşük ilk hafta satışına sahipti. Albümünü tanıtmak için 31 Mart 2007 de Japonya turuna başladı.

  BoA Japonya turundan sonra (Nisan sonu/Mayıs başı gibi) 6. Korece albümü için çalışmaya başladı. BoA ayrıca Kore'de iken derslerine ve telafuz aktivitelerine konsantre olmaya başladı. BoA 2012'e kadar "SM Entertainment" ile bir sözleşme imzaladı. 21 Eylül 2006'da BoA Kore'de ilk dijital albümü çıkardı : "Key of Heart"ın korece versiyonu.Bu şarkı onun ilk Olimpiyat Reklamında kullanılan şarkısı oldu. BoA, Koreli aktiris Jun Ji-hyun yerine Kore olimpiyatlarının yeni yüzü oldu ve 2006 Eylül'ünden beri reklamlarında bulundu.

  "The Face" Dönemi

  BoA 22. japonca single'ı "Sweet Impact"i Nisanın 25'ind çıkardı. Çıktığının ,ilk günü Oricon chart'ta 5. sıraya yerleşti. CD ve DVD kapağı İngiliz model Kate Moss'un yer aldığı Vouge Magazinin kapağına benzerliğinden dolayı küçük tartışmalar yaşadı.

  BoA'nın 6. Korece albümünün Haziranda çıkacağı bildirildi buna rağmen Korece albümü için olan bütün planlar 2008'e ertelendi. Korece albümü "Girls on Top"den beri 2 yıldan fazladır Korece bir albümü çımkmadı.

  BoA 23. Japonca single'ını 26 Eylül 2007'de çıkardı. Single'ı "Love Letter" adı altında çıktı. Single'nın B-side kısmında "Diamond Heart" ve "Beautiful Flowers" yer aldı. Single'ı 6 parça ve bu parçaların enstrumantal hali mevcut. Giriş şarkısı 14 Ağustos'ta internette yayıldı. Bu parça sadece CD ve sınırlı sayıdaki CD+DVD versiyonunda bulunuyordu. CD+DVD versinonunda ayrıca Love Letter'ın 29 Ağustos 2007 de yayınlanan PV versiyonu bulunuyor. Şarkı "Oricon Daily Charts" ta 3. sıraya çıktı.

  BoA ve SEAMO, SEAMO'nun 3. albümü "Round About" için beraber oldular. Albumde 4. parça olan "Hey Boy, Hey Girl"u beraber seslendirdiler. Albüm 31 Ekim 2007 de yayınlandı.

  BoA, Samsung ile "AnyBand" konsepti reklamları ve "TPL" (Talk Play Love) ve"Promise U" şarkıları için kontrat imzaladı. Rekalmlarda ayrıca iah Junsu (boyband DBSK), Tablo (Epik High), and jazz piyanisti Jin Bora da yer aldı.

  BoA'nın 24. Japonca single'ı "Lose Your Mind" 21 Aralık'ta ve Bir gün sonra B-Side taki "Smile again" parçasını içeren "Live X-Mas Special" yayınlandı.

  "Be with you" BoA'nın 20 Şubat 2008'de çıkan 25'inci Japonca single'ı oldu. Bir hafta sonra 27 Şubat 2008 de 6. albümü olan "The Face" yayınlandı.

  2 Eylül 2008'de SM Entertainment BoA'nın Amerika albümünün alt kuruluş olan SM Entertainment USA'dan yayınlanacağını açıkladı. 10 Ekim 2008'de Seoul Imperial Palace Hotel bir basın konferansı yapıldı. BoA'nın çıkış albümü "Eat You Up" 21 Ekim 2008'de online(radio, televizyon, internet vb.) olarak çıktı. Ameriadaki online müzik listelerinde zirveye yerleti. Satın alınabilir hali 11 Kasım 2008 de müzik marketlerde yerini aldı. CD'nin promosyon versiyonunda "Eat You Up"'ın dans remix versiyonu bulunyordu. "Eat You Up" Hot Dance Club Play müzi listesinde 1. sırada yer aldı. "Eat You Up"ın remix hali Kasım sonları gibi Florida'da sahnelendi ve Aralıkta internette yayınlandı.

  BoA, 3 Aralık 2008 tarihinde New York'ta yapılan YouTube'un Tokyo Live konserindeki diğer şarkıları gibi "Eat You Up"ı sahneledi ve bunun yanı sıra 6 Aralık 2008'de Anaheim Honda Merkezi'nde "Jingle Ball" yapıldı. Ayrıca "Look Who's Talking" şarksınıda seslendirdi.

  BoA "triple-A-side" single'ı "Eien/Universe/Believe in Love"ı 18 şubat 2009 da çıkarıdı. Aynı gün BoA tarafından vokalliği yapılan "Ravex" single'ı "Believe in Love" çıktı. BoA'nın 2. toplama albümü ("Best of" gibi bir şey) "Best and USA" 18 Mart'ta yayınlandı. 1. CD'sinde Japonca şarkıları ve Amerika albümünün çıkış parçası, 2.'sinde 14 Japonca şarkı ve Amerka albümünden 2 parça yer aldı. BoA kendi adını taşıyan İngilizce albümü 17 Mart tarihinde yayınlandı

  BoA J-pop tarihinde "Oricon Weekly Album Charts"ta 6 kere zirvede yer alan 2 artisten biri oldu. Diğer artist şu an 8 tane 1 numaralı albümü bulunan Ayumi Hamasaki. Karşılaştırıldığında bu BoA için büyük başarı üstelik Japon olmamasına rağmen.

  Attachments

  1. 13630.jpg (57.8 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  2. 8635.jpg (44.7 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  3. 8259.jpg (41.6 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  4. 7308.jpg (17.5 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  5. 7295.jpg (23.5 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  6. 7258.jpg (50.1 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  7. 7206.jpg (137.4 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  8. 6940.jpg (104.6 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  9. 4394.jpg (10.9 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  10. 2839.jpg (34.4 KB, 0 downloads) 10 yıl old
  10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. Klipleri

  2000 yılı
  ID; Peace B (Korece)
  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3Dr9wfF5QC8fk

  SARA
  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DAqKrznyc1nI

  2001 yılı
  Id; Peace B
  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DyjZXJSJex2

  Ima ijou no kimochi wo todoketakute watashi no kotoba de
  Dareka hitori wa wakatte kureru hazu dakara
  Let me do it my way!

  MANYUARU doori nante kitto tsumaranai kara ne
  Iiko ja irarenai

  Ima hajimaru Peace B is my network ID
  Furueteru kokoro yuuki ni kaete
  Yume hirogaru Connecting is my never land
  CHIKACHIKACHUU egao wo ageru kara

  Hitori no yoru tokidoki fuan ni makeru sore demo kanarazu
  Yozora no hoshi wa kagayaite...terashite kureru dakara watashi wa!

  “Sukoshi no TORABURU nante KURIA dekiru hazu” to
  Tsuyoku shinjite iru

  Kienai kara Peace B is my network ID
  Kono tobira hiraite asu ni mukaou
  Inotte iru Connecting is my never land
  CHIKACHIKACHUU namida wa iranai yo

  Surechigatte ita futari dakedo ima nara ieru sunao na kimochi wo
  Toosugiru kyori mo koete kimi ni aitai

  “Sukoshi no TORABURU nante KURIA dekiru hazu” to
  Tsuyoku shinjite iru

  Ima hajimaru Peace B is my network ID
  Furueteru kokoro yuuki ni kaete
  Yume hirogaru Connecting is my never land
  CHIKACHIKACHUU egao wo ageru kara

  Kienai kara Peace B is my network ID
  Kono tobira hiraite asu ni mukaou
  Inotte iru Connecting is my never land
  CHIKACHIKACHUU namida wa iranai yo

  Amazing Kiss (İngilizce)
  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DiTT_Wpl2ZPM&#38

  Tell me what you're dreaming bout tonight
  I never want to let you go
  The lips that kissed my lashes and your sleepy smile
  Sinking into the darkest night
  A breezeless flow in the afterglow
  You and me together we could go that extra mile

  Sweet nothings and time
  Only you and the rhyme
  Dizzy vertigo
  Round and round as we go

  Amazing Kiss
  Shining stars and I'll miss
  The flame that used to be ours, ours alone
  Cuz we made it happen...our miracle
  True and blue to our oracle
  Precious in my love...tu ru tu tu yeah
  I remember...

  Amazing Kiss
  This is only shooting star
  The love that used to be ours,
  I'm in love wow woh
  Joy, Affection... our universe
  Supernatural whirls
  Precious in my love... tu ru tu tu yeah

  Looking for words our brainwaves
  Found a way to communicate
  Secret sounds that you and I monopolize
  The moon reflected on the waves
  Moving in time reverberates
  Drifting ashore to you deep into your eyes

  As I lay awake
  Another night of heartbreak
  Longing for you
  Hits me out of the blue

  Amazing Kiss
  Sprinkled pieces of bliss
  Promises that we'll be forevermore
  In the Milky Way I guess it's no more
  Don't you remember our vow, oh
  Precious in my love... tu ru tu tu yeah
  I remember...

  Amazing Kiss
  This is only shooting star
  The love that used to be ours,
  I'm in love wow woh
  Joy, Affection... our universe
  Supernatural whirls
  Precious in my love... tu ru tu tu yeah

  Tough enough to weather the hands of time
  Cuz our dream beams gonna shine on
  You and I will come this way again
  True blue to our destiny
  Leaning up against this wall of ice
  Never gonna let love fade away
  I don't want you to go
  So forevermore
  Just the way you are...

  Precious in my love
  Woh yeah yeah...yah~
  Just the way you are...
  Precious in my love
  Woh yeah yeah...yah~
  Just the way you are...

  Amazing Kiss
  Shining stars and I'll miss
  The flame that used to be ours, ours alone
  Cuz we made it happen...our miracle
  True and blue to our oracle
  Precious in my love...tu ru tu tu yeah
  I remember...

  Amazing Kiss
  This is only shooting star
  The love that used to be ours,
  I'm in love wow woh
  Joy, Affection... our universe
  Supernatural whirls
  Precious in my love... tu ru tu tu yeah

  Amazing Kiss Sprinkled pieces of bliss
  Promises that we'll be forevermore
  In the Milky Way I guess it's no more
  Don't you remember our vow, oh
  Precious in my love... tu ru tu yeah
  I remember...

  Kimochi wa Tsutawaru
  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DYRT7ZSm09uQ

  Check it up, Check it up Just wanna get your love
  Check it up, Check it up Can’t you imagine?
  Check it up, check it up you Just wanna get your love
  I’m here, Try me baby

  Kaeru sora wo nakushite tobu kotori-tachi wo
  Can’t you imagine?
  Sore wa kinou made no watashi lonesome days

  Kokoro ni KAGI kake kakushita kimochi
  Anata ni deaete deguchi sagashiteru

  Kimochi wa tsutawaru kanarazu todoiteku
  Saegiru mono nado tobikoete kanarazu
  Kimochi wa tsutawaru kibou wo oikakete
  Namida wa nagareru no Can’t you imagine it?

  Check it up, Check it up Just wanna get your love
  Check it up, Check it up Can’t you imagine?
  Check it up, check it up you Just wanna get you love
  Miss you, Try me baby

  HITO to HITO wo tsunaide furu nagare boshi wo
  Can’t you imagine?
  Tsuyoi toki mo yowai toki mo suki da yo

  Kyuujuukyuu tsubu koboreta namida
  Saigo no hitotsubu de hiraku door ga aru

  Kimochi wa tsutawaru gokai wa hodoketeku
  Sono toki itami wo yurushi au dareka ga
  Anata wo sagashite anata wo matte iru
  Sore wa watashi na no? Can’t you imagine?

  Baby, ring my bell sweet watashi no mori ni
  Baby, ring my bell sweet anata no oka ni
  Baby, ring my bell sweet ano toki hibiita
  Baby, Baby ring my bell kane no ne wa kienai

  Kimochi wa tsutawaru anata ni todoiteku
  Saegiru mono nado tobikoete kanarazu
  Kimochi wa tsutawaru kibou wo oikakete
  Namida wa nagareru no Can’t you imagine it?

  2002 yılı
  Listen To My Heart

  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DjnEiA60VNPg

  Woe Baby nani wo miteru no?
  Mukai kaze sono mukou ni
  Donna mirai ga wo hitomi hisome egaku no?

  Oh baby sabishii yoru ni wa
  Akiru hodo denwa shita
  Dakedo HONTO no sabishi satte kienai....

  (never say never say never ever say)
  Woe toki wo koeru tabi kiduku ne
  (every night every night never ever say)
  Kokoro wa hateshinakute

  Listen to my heart
  Looking for your dream
  Motomeru sono basho wa jiyuu na no? Kodoku na no?
  Watashi wa soba ni iru?

  Listen to my heart
  Looking for your dream
  Toma nai kaze no naka tadoritsuku kagayaki wo
  Shinjiteru

  Woe Baby yappari omou no
  Koukai dake wa shitakunai
  Arifureta omoi kimi ni dake tsubuyaku yo

  Oh Baby ai nante kotoba
  Omosugite ienai kedo
  Mitsumete itai mitsumerarete ita yo

  (never say never say never ever say)
  Woe moshimo chigau asu ga kitemo
  (every night every night never ever say)
  Wasurenai sono hitomi

  Listen to my heart Looking for your dream
  Dore kurai arukeba meguriau? mitasareru?
  Yasashiku nareru darou

  Listen to my heart
  Looking for your dream
  Kono machi no dokoka ni atatakai kaze ga fuku
  Basho ga aru

  (never say never say never ever say)
  Woe toki wo koeru tabi kiduku ne
  (every night every night never ever say)
  Kokoro wa hateshinakute

  Listen to my heart
  Looking for your dream
  Motomeru sono basho wa jiyuu na no? Kodoku na no?
  Watashi wa soba ni iru?

  Listen to my heart
  Looking for your dream
  Toma nai kaze no naka tadoritsuku kagayaki wo
  Shinjiteru

  10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. Every Heart

  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3D58SWVj83r5Q

  Ikutsu namida wo nagashitara
  Every Heart sunao ni nareru darou
  Dare ni omoi wo tsutaetara
  Every Heart kokoro mitasareru no darou

  Nagai nagai yoru ni obiete ita
  Tooi hoshi ni inotteta

  Meguru meguru toki no naka de
  Bokutachi wa ai wo sagashite iru
  Tsuyoku tsuyoku naritai kara
  Kyou mo takai sora miagete iru

  Donna egao ni deaetara
  Every Heart yume ni fumidaseru no
  Hito wa kanashimi no mukou ni
  Every Heart shiawase ukabete nemuru

  Itsuka itsuka subete no tamashii ga
  Yasuraka ni nareru you ni

  Meguru meguru toki no naka de
  Bokutachi wa ikite nanika wo shiru
  Toki ni warai sukoshi naite
  Kyou mo mata aruki tsudukete yuku

  Osanai kioku no katasumi ni
  Atataka na basho ga aru so sweet
  Hoshitachi ga hanasu mirai wa
  Itsumo kagayaite ita so shine

  Meguru meguru toki no naka de
  Bokutachi wa ai wo sagashite iru
  Tsuyoku tsuyoku naritai kara
  Kyou mo takai sora miagete iru

  Meguru meguru toki no naka de
  Bokutachi wa ikite nanika wo shiru
  Toki ni warai sukoshi naite
  Kyou mo mata aruki tsudukete yuku

  10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. Don't Start Now

  http://www.youtube.com/watch?v=1POWIZY_qKE

  Mahou no kagami KODOU no nami ni yurarete yume wo mitemo
  KIMI to no kyoukaisen wo tobikoeru mae ni ayafuya ni naru

  Hitomi tojita shunkan ni
  Ai wo motto shiritai keredo

  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mecha-Mecha confusion
  Soko made wa hayasugiru?
  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mada-Mada confusion
  Dokoma demo karamatteru

  Sora ni furisosogu hoshi no kagayaki wa kumo no mukou
  Chikaduki hanarete yuku futari no Shy na tenohira tsumetaku naru

  Senobi shite todokanai
  DOA wo kimi ga akete kuretara

  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mecha-Mecha confusion
  Soko made wa osoku nai
  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mada-Mada confusion
  Itsuma demo tomadotteru

  Fukaku iki wo suikomu dake
  Mune no naka de zawameku kage
  Kitai shitemo tamerau wake
  Kowai kara

  Kimi ni furete mitai fantasy
  Kaze no you ni kitto tenderly
  Nagai nazo ga wakaru entry
  Tashikametai

  Hitomi tojita shunkan ni
  Ai wo motto shiritai keredo dou naru no?

  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mecha-Mecha confusion
  Soko made wa hayasugiru?
  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mada-Mada confusion
  Dokoma demo karamatteru

  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mecha-Mecha confusion
  Soko made wa osoku nai
  Don’t start now The feeling’s come & gone
  Mada-Mada confusion
  Itsuma demo tomadotteru

  Kara matteru

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. Kiseki

  http://www.youtube.com/watch?v=UWWP9VTKQIE

  Zutto sagashiteita hontou no watashi wo
  Warau koto naku koto sorekara ikiru

  Koto yume wo hashiru kimi no soba de egao todokete itai kedo
  DESTINY IS SHINE OR NOT?
  Futari wa doko ni tadoritsuku no

  *PLEASE HOLD ME TIGHT ACROSS THE TIME
  Donna watashi demo tsuyoku yasashiku iyasarete yuku
  Au tabi kokoro ga kimi wo mitsumeteku
  Tsutawaru mono ga ai kamoshire nai

  PURATON mo PIASU mo MELODY mo CHRISTMAS mo
  Itoshisa ni de aeba imi wo mochi hajimeru

  Futari iru yasuragi de sae taikutsu ni omoeru toki mo
  NEVER MIND I’LL SMILE TO YOU
  Kimi no soba ni iru koto chikau

  **It’s MIRACLE SO MIRACLE
  Nokosazu tsutsumu yo taisetsu nanda YOU ARE MY SPECIAL REASON
  Kono yo ni kiseki ga hitotsu aru no nara
  sore wa YES, kimi ni kimi ni aeta koto

  *Repeat
  **Repeat

  You are my destiny...my love.

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. Jewel Song

  http://www.youtube.com/watch?v=VurWjyQPBic&feature=related

  WOW WOW...

  HEY DO YOU REMEMBER? Futari deatta
  TIME GOES BY by kisetsu to onaji nioi sa
  Marude kimi wa hikari no youni
  YOU’RE MY JEWEL boku ni hohoemi kaketeta

  Fusaketari toki ni wa kenka mo shita
  Ai ga nani kamo wakara nai de

  YES DO YOU REMEMBER? Yatto kizuita
  JEWEL IN MY HEART kimi ni mukau kono kimochi

  *Donna fuu ni mitsumeta nara tsutaerareru darou
  Sono egao wo ikutsu mo shiritakute
  Mayoi nagara musubi nagara toki wo koete DREAMS COME TRUE
  Itsu no hi ni mo kimi wa towa no kagayaki

  WOW WOW...

  NO I CAN’T FORGET YOU kakegae no nai
  DEAR MY JEWEL tomodachi ya kazoku mitai

  Samui asa yoseau shiroi iki ga
  Tsutaeru omoi shinjiteite

  SO I CAN’T FORGET YOU fushigi na kurai
  JEWEL IN LOVE itoshisa ga afurete kuru

  Dore kurai no toki ga futari tsutsumi komu darou
  Kazoekirenu dekikoto wo hakonde
  Yasashii haru mabushii natsu sabishii aki.. fuyu mo
  Yakusoku suru kimi no soba de nemurou
  WOW WOW...HU HU...

  *Repeat

  FOREVER JEWEL IN MY HEART
  WOW WOW…

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 7. 2003 yılı
  No. 1

  Jikan wa kaze no you na
  Hayasade sugiru keredo
  Taisetsu na mono wa itsumo
  Mamotte kita tsumori dayo

  Massugu na hitomi ni wa
  Kimi dake wo utsusu yo

  *you still my NO.1 kimi to deai
  Kagayaiteru kono shunkan wo kanjite iru yo
  Negai yo todoke you still my NO. 1

  Mayottari ah... nayan dari
  Toki ni wa namida wo misete
  Shinjiru tsuyosa wo shitte yuku

  Want you get my love
  I want you get my love

  Sou, deki nai koto nante
  Nani hitotsu nai yo

  you still my NO.1 kimi to deai
  Shinjiru koto wasure nai yuuki wo mitsuketa yo
  Negai wo komete you still my NO.1

  Te wo nobaseba todoki sou na yume no saki ni wa
  Hitotsu hitotsu kasanete kita kotae ga hora...

  huh...
  Doo doo doo doo doo doob~...

  *Repeat

  Kimi to deai
  Shinjiru koto wasure nai yuuki wo mitsuketa yo
  Negai wo komete you still my NO.1

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 8. Amazing Kiss

  http://www.youtube.com/watch?v=xN37e_PBD80
  Donna yume miteru no? Wasuretaku nai
  Matsuge ni kiss shita lips nemusou na smile
  Yozora ni suikomare kaze no nai mayonaka
  Futari de mirai he tobetan da

  Sasayaita jikan dake ga kimi dake ga mawari dasu yo

  Amazing Kiss hoshi wa kagayaki kasanari atta aoi honoo
  Kiseki wo egaita katachi naki hikari
  Precious in my love tu ru tu...yeah
  I remember

  Amazing Kiss This is only shooting star kiete shimatta
  I’m in love wow woh Yorokobi mo ai mo tokekonda uchuu
  Precious in my love tu ru tu...yeah

  Hanashi ga togireru to tsutawaru omoi
  Himitsu no kotoba wo mitsuketa ne
  Nami ni utsuru tsuki ga yure ugoku mitai ni
  Hitomi no oku he to tadayoeta

  Mezamereba tsugi no yoru ga itoshisa ga chikaduita yo

  Amazing Kiss chiribamerareta GARASU no tsubu ga hibiki au
  Ginga wo nagareta owarinaki chikai
  Precious in my love tu ru tu...yeah
  I remember

  Amazing Kiss This is only shooting star kiete shimatta
  I’m in love wow woh Yorokobi mo ai mo tokekonda uchuu
  Precious in my love tu ru tu...yeah

  Kimi wa eien ni tsuyoi mabushii yume no kagayaki
  Kitto mata meguriau shinjitai destiny
  Tsumetai kabe ni karada wo... sameru koto no nai my love
  I don’t forget you Wow hateshinai

  Just the way you are

  Precious in my love Woh yeah yeah yeah...ya
  Just the way you are...
  Precious in my love Woh yeah yeah yeah...ya
  Just the way you are...

  Amazing Kiss hoshi wa kagayaki kasanari atta aoi honoo
  Kiseki wo egaita katachi naki hikari
  Precious in my love tu ru tu...yeah
  I remember

  Amazing Kiss This is only shooting star kiete shimatta
  I’m in love wow woh Yorokobi mo ai mo tokekonda uchuu
  Precious in my love tu ru tu...yeah

  Amazing Kiss chiribamerareta GARASU no tsubu ga hibiki au
  Ginga wo nagareta owari naki chikai
  Precious in my love tu ru tu...yeah

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 9. User has not uploaded an avatar

  madadoya
  Pasif

  birinizin aklinada 29 ekim cumhuriyet bayrami gelsin be ruhsuzlar

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 10. Sonunda çeviri bitti. Eğer cümlelerde devrik kurduğum yapılar varsa şimdiden özür dilerim.
  *** Kızıldeniz'e çevirideki yardımından dolayı teşekkürler.
  *** Fırsat buldukça diğer şarkılarınında sözlerini yayınlamaya devam edeceğim.

  Double
  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DNyXCRM3phsY?fs=1

  Kaki naguru you ni toki kake nuketa
  Kimi ga tonari ni ita
  Rasen mitai demo noboru tsuduketa
  Te suri no nai ga ida

  Shikazuku tabi ni tooku kanjiru
  Yume na no ni setsunai ne OH

  *Arinomama no futari negau kara ikiru no
  Yasuragi mo itami mo kono te ni DOUBLE TAKE IT!
  Kanashimi mo kimi he no omoi nara utsukushii
  Mirai kara no kaze wo chikara ni DOUBLE TAKE IT!

  Kotae wa kitto hitotsu ja nai SO
  Suki wa kira ito IKOORU
  Unmei datte guuzen datte
  Aedatte koto wa RIARU

  Wakari au tabi wakara naku naru
  Ai na no ni sabishii yo OH

  Nani mo shinai yori mo motomeku yamu hou ga ii
  Futatsu no tamashii de tsukamuno DOUBLE TAKE IT!
  Tadoritsuku no GOORU ga shiro demo KUREE demo
  Kimi to nara egao de arukou DOUBLE TAKE IT!

  Shikazuku tabi ni tooku kanjiru
  Yume na no ni setsunai ne OH

  *Repeat

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 11. Güncelleme:

  BoA'nın kendi adını taşıyan albümü 17 Mart'ta Amerikada Bloodshy ve Avant tarafından satışa çıktı.BoA "Amerikada tanınmak her zaman benim rüyam olmuştu" diye açıklamıştı ve inglizce eğitimi almaya Los Angeles'a gitti, fakar ingilizce öğrenmenin daha zor olduğunu gördü. Batı Beverly Hills'de yaşadı faka arkadaş bulmanın zor olduğunu fark etti.

  BoA, 28 Haziran 2009'ta San Francisco Pride Festival için Solange Knowles ve The Cliks'in yanında sahne aldı. Bir sonraki çıkışı Energetic ile oldu. ilk kez halk önünde söyledi. Ayrıca "Eat You Up" ve "I Did It for Love." de söyledi.

  31 Ağustos'ta SM USA, ingilizce albümünün yanilenmiş hali BoA Deluxe'i piyasaya çıkardı. Albüm iki yeni parça ve "Energetic"'in radyo halini içeriyordu.

  (....Devam edecek)

  8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS