Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

*japonya ya ziyaret icin minimum 6 aylik pasaport gerekmektedir
    *japonya Turkiye ye ziyaretci vizesi uygulamamaktadir
    *japonyada vize islerinden sorumlu ve yetkili makam immigration (gocmenlik burosu) dur.
    *ziyaretci vizesinin uygulanmamasi japonya da yasayabilme,calisabilme ve okuyabilme hakkini vermemektedir
    *uygulama dahilinde olmayan vize 3 aylik ziyaretci vizesidir.
    *ziyaretci/turist vizesi adindanda acikca belirtildigi gibi ziyaret amaclidir. Calisma,okuma vb amaclar dogrultusunda kullanilamaz. Ziyaretci vizesinin amaci disinda kullanilmasi immigration tarafindan tutuklanma ve sinirdisi edilme nedenidir.
    *japonyada ziyaretci vizesi ile bulunurken vizenin uzatilmasi icin gerekli durumlar ve nedenler immigration a ibraz edilmesi durumunda uzatma yapilabilinir.
    *ziyaretci vizesi konsolosluktan alinmamaktadir. Japonyaya gidildiginde havaalanindaki immigration polisi tarafindan gerekli sorgulama yapildiktan sonra girise izin verilir
    *ziyaretci vizesi disindaki vizeler calisma,okuma,arastirma vs gibi vizeler konsolosluk tarafindan verilir
    *japonya ya ziyaret amacli giris yapabilmek icin havaalanindaki immigration polisine ziyaret amaci,yeri, konaklama ve butun bunlari karsilayabilecek nakit parayi ibraz etmek zorundadir.
    *havaalani immigration polisi evrak ve bilgi eksikligi durumunda ulkeye girisinizi reddetme yetkisine sahiptir

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

Güzel açıklayıcı bir yazı olmuş ..

3. çok açıklayıcı bir özet olmuş.

4. ben ürktüm biraz :( paramı yeterli bulmazsa almayacakmı yani beni

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  5. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Çok teşekkürler, yazın için ^_*
    Ama şöyle bir sorunum var; bu sene Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum lakin turla mı yoksa normal olarak mı gitmeliyim bilemiyorum. Turları araştırıyorum ama ne zaman olarak nede gezi olarak bana uyuyor. Turla gitsem hem 5-6 gün Japonya'da kalacağım ve dünya para harcayacağım, buna karşın ferdi gitsem 10 gün kalabilirim hemde çok uygun fiyata. Bir kişilik tura verceğim para ile 2 kişi 10 gün orda kalabirim. Ama ilk kez gideceğim içinde biraz tedirginim, biliyorsunuz ki ingilizce pek bilinen bir dil değil orda, benimde japoncam sınırlı. Ne yapabilirim bilmiyorum açıkcası :(

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

internetten otel arastir.uygun fiyatlara otel bulabilirsin.
    dil olayina gelicede otellerde ingilizce konusalabilinir.ama alisveris vs de biraz zor. o kadar gozun korkmasin buraya yilda yuzbinlerce turist geliyor ama kimse zor durumda kalmiyor

7. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Birinin cevap vermesine çok sivindim :D
    Açıkcası bakıyorum araşyırıyorum bir aydır, oteller düzgün gözüküyor fiyatlarda ülkmizle ile hemen hemen aynı :) hem turla gitmek istiyorum, az zamanda pek çok şey görmek istiyorum hem de tek başıma kafamın estiği gibi takılmak istiyorum lakin japonya'ya turlar, avrupa yada diğer yurtdışındaki ülkeler kadar sık yok bu da sanırım ülke olarak bizim şansızlığımız!
    Bir de, geri gönderilme korkum var ki, işimden dolayı bir sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum, bilen kişilerde böyle söylüyor ama yine de korkuyorum. Tek başına yada bir tur ile seyahat edenlerden daha çok bilgi almak istiyorum.
    Sanırım sitenin en meraklı üyesiyim :)

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

kardes karar yinede senin
    ama ben olsam turla giderim.cunku turlar gorulmesi ve gezilmesi gereken yerleri gezdiriyor.otobus falan hepsi tur sirketlerine ait
    munferit gitsen nereyi gezip gezemiyecegini nasil ve nereye gidecegini bilemeyeceksin ve sana tamamen zaman kaybina neden olacak.ve de dedigin gibi giriste vize alamama durumu var. ama tur sirketi olunca daha kolay olur diye dusunuyorum.

9. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Tamamdır, karar verildi :)
    İlk gidiş için tur en hayırlısı olucaktır. Umarım zamanı uyan iyi bir tur bulabilirimde :)
    Çok teşekkür ederim, biraz sıkıcıyım sanırım >.<

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

rica ederim.iyi eglenceler

11. User has not uploaded an avatar

alara26
    Üye

Merhaba birşey sormak istiyorum bende gezi amaçlı gitmek istiyorum fakat japonyada nükleer patlama sonucunda havada kanser tehlikesi yokmu ? teşekkürler

12. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Ehh?
    Şuana kadar (çok şükür ki) bu konu ile ilgili kötü bir şey yaşanmadı, yaşanmayacaktır da! Japonya'dan gelenler gayet sağlıklı! Kısaca bu konu hakkında endişelenmen gereksiz ^^

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS