Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam
    evimde bulunan deskop tipi fujitsu bilgisayari turkiyeye gondermek istiyorum. bunu nasil ve neyle gonderebilirim? Cok pahaliya mal olurmu? Acaba kendim turkiyeye donuste beraber goturmem daha mi iyidir? Konu hakkinda bilgisi veya yapmisligi olan akadaslar bilgi verebilirmisiniz?

Selametle....

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Bayram gunlerine yakin posta ile gonderip koskaca GIFT (HEDIYE ) diye yazarsan genelde gumruksuz alabilirler. onun haricinde gonderirsen gumruk pahaliya geliyor.
    En mantikli yol giden birini bul ona ver yada gidecegin zaman kendin gotur.

3. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam
    Saolasin kardes.
    Verdigin bilgiler icin. Zaten gecen yaz gittigimizde valizleri osaka da verdik kayseri de aldik kimsede bisi sormadi. Gene boyle olursa valizin icindede gider gibi.

Hayirlisi bakalim...

Selametle...

4. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

SElam

Bu Sekilde goturen arkadaslar varmi? Acaba havaalaninda ne gibi problem cikar? konu hakkinda bilgi si olan arkadaslara rica aciklarmisiniz?

Selametle...

5. deniz_k2

deniz_k2
    Üye

Ben türkiyeye giderken 1 kamera götürdüm .Fatura pasaporta işlediler çıkışta gümrük onu aldı birşey söylemedi .Gelirkende 1 dvix player ve dijital uydu alıcısı receiver getirdim ,sadece uyduyu tekrardan x-raydan geçirdi .Bir problemde yaşamadım .Ama kargo biraz pahalı bildiğim kadarıyla .Yanında götürmen daha iyi olur sanırım .Zaten aynı üründen 1 den fazla götürürsen yada getirirsen bunu ne için bukadar çok getirdin sorabilir .

6. User has not uploaded an avatar

madadoya
    Pasif

sayin deniz_k2 sizin söyle bir sorununuz varmis nasil cözümlendi acaba:

merhaba
    immigration tarafindan bana bugun certificate of eligibilty belgesi geldi .Ben konsolosluğu aradım .Bizimle ilgili değil diyor .İmmigration la işlemlerini halletmelisin diyor .Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

7. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam
    deniz_k2 arkadas. Getirdigin uydu alicisni japonyada kullanabiliyormusun? Kullanabiliyorsan tr kanallari felan cekiyo mu bilgi verebilirmisin?

selametle

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  8. deniz_k2

deniz_k2
    Üye

Cevapta biraz gec oldugum icin gomennasai .
    Sayin madadoya
    certificate of eligibilty belgesiyle turkiye deki konsolosluga basvuruda bulundum .1 hafta icinde vize cikarttilar pasaporta isledikten sonra tekrar japon yaya giris yaptim .90 gunluk surem dolmustu ayrica mecburen turkiyeye gittim .

9. deniz_k2

deniz_k2
    Üye

AvsarogluJapan50

Dijital uydu getirdim sky porfec icin sifreli ama biliyorsun bizde beles seyretmek guzel oluyor .Turk kanali seyretmek icin yanilmiyorsam 6m canak lazim onuda cok zor ben sadece internetten seyrediyorum turk kanallarini baska cozum yok gibi.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS