Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

*japonyada calisabilmek icin gecerli vize olmasi gerekmektedir
    *iki sekilde vasifli ve vasifsiz isci olarak vize alinabilir
    *vasifli isci (doktor,muhendis,hemsire,sanatci vs) vizesi alabilmek icin isverenin sponsor olarak certificate of eligibilty yapmasi gerekir.
    *vasifsiz isciler ise japon vatandasi olan veya japonyada oturma ve calisma izni olan birisi ile evli olmasi gerekmektedir
    *ikinci yada ucuncu kusak japonlar (anne,baba,buyukanne,buyukbaba dan birtanesi japon vatandasi olmak) vasifsiz isci vizesi alabilir
    *suresiz oturum vizesi japonyada evli olarak 4 yil yasamis, japon kulturune ve kurallarina uygun kisiler sahip olabilirler.
    *Ziyaretci vizesi sadece ziyaret amacli olup,amaci disinda kullanilmasi immigration polisi tarafindan tutuklanip sinirdisi edilme nedenidir.
    * bunun disinda vasifsiz iscilere direk olarak uygulanabilen bir vize bulunmamaktadir

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

kaoru
    Üye

Öğretmenler için yapabilcek bi şey yok sanırım.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. User has not uploaded an avatar

cancan
    Üye

yabanci olarak ogretmen olarak calisanlar kendi dillerinde egitim veren kisiler..
    Mesela;ingilizce,Fransizca,almanca,Ispanyolca v.s.
    Ben Turkce dersi verecegim deme:))

4. User has not uploaded an avatar

kaoru
    Üye

Zihisel engelli çocukları eğitimi nasıl orda acaba? Bilen var mı?

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

turkce ogretmenligi yapabilirsiniz ama bunun icin diploma veya belgeye ihtiyacaniz olacaktir.

6. User has not uploaded an avatar

omersayin
    Üye

merhaba japonya ya turist olarak gelsek orada iş bulabılır mıyız eger bulursak çalışabılır mıyız eger calışırsak bır sorun olurmu kacak kalsak ne olur bılgılendırır mısınız

7. User has not uploaded an avatar

karasulu78
    Üye

Merhaba omer bence japonyaya turist olarak gelmen bile hayal havaalaninda sorun cikmazsa tabii.once ki baglantinda demissin ki ne is osa yapparim calisma saatleri falan dayanirim vs.bir kere turist olarak calisamazsin bu kanunen yasak o yuzden bu japonya sevdasindan vazgecmelisin bence bende japonyada yasiyorum ama burasi gercekten cok buyuk sehir kimse kimseye yardim etmiyor hele en guvendigin turk arkadasin olsa bile benimde bir arkadasim vardi o da arkadasina guvenip japonyaya calismak icin gelmis ama hayal olmus neyse ki benim hanimin ailesinin yaninda bir ay falan kaldi zorluk falan cekmedi anlayagin.burda kalmak istiyorsan eger ilk once japoncayi ogrenmelisin sonra internet uzerinden japon arkadaslar edineceksin bu kadar simdilik allaha emanet ol en guzel gunler seninle olsun

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

**japonyada calisabilmek icin gecerli vize olmasi gerekmektedir
    *iki sekilde vasifli ve vasifsiz isci olarak vize alinabilir
    *vasifli isci (doktor,muhendis,hemsire,sanatci vs) vizesi alabilmek icin isverenin sponsor olarak certificate of eligibilty yapmasi gerekir.
    *vasifsiz isciler ise japon vatandasi olan veya japonyada oturma ve calisma izni olan birisi ile evli olmasi gerekmektedir
    *ikinci yada ucuncu kusak japonlar (anne,baba,buyukanne,buyukbaba dan birtanesi japon vatandasi olmak) vasifsiz isci vizesi alabilir
    *Ziyaretci vizesi sadece ziyaret amacli olup,amaci disinda kullanilmasi immigration polisi tarafindan tutuklanip sinirdisi edilme nedenidir.
    * bunun disinda vasifsiz iscilere direk olarak uygulanabilen bir vize bulunmamaktadir

yanlislikla japonca yazmisim. en iyisi yukardaki yaziyi google dan turkceye tercume ettir.daha iyi anlarsin.

9. User has not uploaded an avatar

omersayin
    Üye

arkadaslar verdıgınız bılgıler için çok teşekkür ederim lakin aklıma takılan bişey daha var onuda sorayım ben cok kez duydum kii japonya kaçak kalan turkleri kendı ıstemedıgı surece atmıyor mus ulkeden bunun aslı var mı veya orada da avrupa da oldugu gıbı para karsılıgı formalıte evlılık yapan lar var mı varsa kaç para şimdiden yardımlarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

olurmu oyle sey.
    kacak olan her kim olursa olsun aninda sinirdisi ediyorlar.
    naylon evlilige gelince artik imkansiz. evlendiginde ansizin evine gelip beraber yasayip yasamadigini kotrol ediyorlar.ve sana esinle ilgili sorular,esine ise senle ilgili sorular sorup evliliginin gercekligini kontrol edebiliyorlar.

11. User has not uploaded an avatar

omersayin
    Üye

verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim iyi geceler

12. User has not uploaded an avatar

robotech
    Üye

merhaba arkadaşlar
    ben şu an Türkiyede, Japon arkadaşımla evleniyorum. japonya da yaşamak istiyoruz ama kendisi çalışmak istemediğinden dolayı ben çalışacağım. ben çalışacağım için iş bulma sıkıntım büyük. Japonya da herhangi bir işte çalışmak istiyorum. Bu durumda bana yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim. eğer böyle bir fırsat olursa beni bilgilendirirlerse mutlu olurum.

13. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

pardon acitigin konuyu farketmemisim bu yuzden cevap gecikti
    durumunu anliyorum.esin is bulma konusunda sana yardim edebileceginden eminim. bu arada japonyanin hangi eyaletinde yada sehrinde yasamayi dusunuyorsunuz?
    is bulmak icin bizde is ve isci bulma kurumuna denk gelen -haro waaku- denilen kuruma muracat edebilirsin.veya esinin yardimiyla jinzai haken denilen insan kaynaklari sirketlerine ulasip onlarin seni ise girdirmelerini saglayabilirsin.sen tasinacagin bolgenin adini verirsen forumdaki diger arkadaslarinda yardimi olacagindan eminim.

14. User has not uploaded an avatar

robotech
    Üye

merhaba,
    cevabınız için teşekkür ederim.
    biz kobe veya civarı şehirlerde yaşamayı düşünüyoruz. evleneceğim arkadaşım keşke dediğiniz gibi bana yardımcı olsa iş konusunda. aile yapısından dolayı herkes kendi başarmalı olayı ile yaklaşıyor. dolayısıyla bu tür bir zorlukla karşı karşıyayım. o yüzden tanıdığım bir iş sahibi veya çevrem olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum, çok teşekkür ederim.

15. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

japonya gibi bir yerde tekbasina calisarak butun masraflari ustlenebilecekmisin?
    hele hele su kriz ortaminda. cok ama cok zor
    sormasi ayip olmazsa kiz arkadasin japon degilmi? ve japonyadaki ortami bilmiyormu? nasil oluyorda calismama karari alabiliyor. merakimi bagisla
    bana kalirsa iyi dusun ve kiz arkadasinla bu konuyu tekrar konus derim. japonyada tek kisinin aile gecindirmesi cok zor.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS