Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. User has not uploaded an avatar

robotech
    Üye

merhaba
    kız arkadaşım japon. kendisi de söylüyor normal ya da iyi bir işte çalışmadıktan sonra geçinmek çok zor diye. çalışmama kararı alma nedeni, zamanında çok çalışıp artık o yorgunluğunu çektiği hayatı tekrar istememesi. bu yüzden çok iyi bir işten istifa etmiş; sonrasıda ver elini Türkiye. açıkçası Türkiyede de durum pek iç açıcı değil asgari ücretle geçinmek çok zor. 700-800 lira maaş ile 400-500 kira ödemek zor geliyor. her Allah'ın günü maaş dışında herşeye zam gelen bir ülke olduk. ben de o yüzden çok istiyorum en azından geçim zorluğu olsun çalışma zorluğu olsun ama hakkım neyse alabiliyim sabit bir huzurum olsun. kendisinin de işe girmesi çok iyi olurdu. belki yarım gün iş olayına bir gün sıcak bakabilir.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

japonyadada isler eskisi gibi ic acici degil.is bulmak zorlasti.hayat zorlasti
    yinede sen bilirsin
    kobede yasayacaksan kobe JR istasyonu yakinlarinda bir turk restoranti gormustum.onlara akil danisabilirsin. belki yardimlari olur. ben kobede yasamadigim icin hicbirsey soyleyemeyecegim. is ve isci bulma kurumlarinda isler cok yavas isler. ben biraz arastirma yapayim. bir sonuca ulasirsam yazarim

3. User has not uploaded an avatar

robotech
    Üye

ilgin ve yakın alakan için çok teşekkür ederim. güzel haberini bekleyeceğim..

4. User has not uploaded an avatar

echo
    Üye

robeteck ben hello work a kayit oldum....onun disinda yuzlerce ise basvurdum..her zaman kanjiyi sorun ediyorlar....arada sirada is bulup calisiyorum...acikcasi eger turkiyede maasin en azindan idare ederse bence deneme....

5. User has not uploaded an avatar

karasulu78
    Üye

Malesef bende ayni seyleri yasiyorum is sorunu cok var Bende hello work un yapmis oldugu bir kurs var 100.000 yen veriyor ayda bilgisarli kurs olarak geciyor aralikta falan baslayacakmis 3 ay falan suruyor kurs

6. User has not uploaded an avatar

karasulu78
    Üye

12 ayin 9 start 3 ayin 7 finish sabah 09:10 15:50 finish sen hangi sehirde kaliyorsun evlimisin.Ben Shiga-Ken Konan Shi de yasiyorum ve evliyim 1 sene oldu japonyaya geldigim

7. User has not uploaded an avatar

echo
    Üye

12 ayin 9 start 3 ayin 7 finish sabah 09:10 15:50 finish

karasulu bu mesajini anlayamadim..calisma saatinle alakalmi?

8. *kurs 9 aralık ile 7 mart arası, saat 9:10 ile 15:50 arası

9. hangan1453

hangan1453
    Üye

merhaba
    Ben bir japon ile evlendim. Esimin yaninda 1 hafta kaldim. Sonra turkiyeyi gezip burada evlendik. Esim japonya ya döndù.
    Suan benim icin oturum izni ve is bakiyor. Japoncam yok daha yeni ögreniyorum.
    Bu konuda neler yapmaliyim nasil bir is uygun olur bu konuda bilgi verecek arkadaslar olursa cok sevinirim.
    Bu arada osaka yada kobe farketmiyo esim buralarda is olanaklarinin yasadigi sehre göre fazla oldugunu söyledi.
    Bu konuda bilgi yada yardim edecek turkler var mi.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  10. User has not uploaded an avatar

ardahicyilmaz
    Üye

merhaba ben burda japonyada evlilik yaptim 14 eylul de ama daha bas vuru yapamadim cunku evraklarim gelmedi konsolosluktan 10 aralik ta burda kalma surem doluyor bir kac gun icinde basvuru yaparsam
    10 aralik ta cikmam gerekirmi yok sa basvuru sonucunu beleklesem olur mu ? lutfen yardimci olur musunuz bu konuda cok tesekurler

11. bence başvuru yap , en azında karşıdan evraklarınız gelsin cümlesini duy, belki sana bir belge verirler geçici falan , ne biliyim "bu kişinin belgeleri beklenmektedir, o yüzden kalmasında bir sorun yoktur gibi" yani en azından bir bilen olsun belgelerinin beklendiğinin, belki ilerde bir sorun çıkarsa faydası olur

12. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

eger vize basvurusu yaparsan pasaportundaki vize donduruluyor...vize bekliyor diye .....

13. User has not uploaded an avatar

ardahicyilmaz
    Üye

cok tesekurler cok rahatladim bu iyi haberdi eger donduruluyorsa cok iyi

14. User has not uploaded an avatar

ardahicyilmaz
    Üye

merhaba evet vize icin bas vurdum vizemin bitmesine on gun kalmisti simdi basvuru bekliyordiye iki ay daha uzatildi bu iki ay icnde de bas vuru sonucu gelecek bana

15. Hadi hayırlısı arda. Senden güzel japonya anıları ve resimleri bekliyorum .

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS