Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

 1. User has not uploaded an avatar

  alican33
  Üye

  mersin tıp fakültesinde okumaktaydım bazı çok önemli sorunlar yüzünden tıp fakültesini bu sene üçüncü sınıfta bırakmak zorunda kaldım.Japonyaya gitmedim ama japonyayı çok seviyorum bana iş konusunda lütfen yardımcı olurmusunuz. Garsonluk , aşçılık tecrübem var ama bulaşık dahil başka konudada işler olabilir.Değerli hayırsever arkadaşlardan rica ederim.

  10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. unforgiven01

  unforgiven01
  Moderatör

  Lutfen acilmis konulari oku.
  http://www.japonya.org/forum/topic.php?id=1423

  10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. User has not uploaded an avatar

  akra
  Üye

  unforgiven01
  merhaba,bende Nagoyadayım,japonyayla ilgili yazdıklarını okudum,imzamı degil,kalıbımı basarım,
  bende bu konuda cok sıkıntı cekıyorum,madem japonya bu kadar zor,ırkcı,niye ordasın deniyor,niye hep olumsuz,caydırıcı konusuyorsun diyorlar,
  sen oyle guzel anlatmıssınkı,yazdıklarını print edip,buraya gelmek isteyen tanıdıklara gostermek istedim,inanki,,
  ama iste nedesende inanmayanı,kızanı var,zor degilmi laf anlatıp,uyarmaya, calısmak,,sagol fikirlerin ,anlatımların icin,iyi gunler dilerim,

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. Makro

  Makro
  Üye

  Bu deprem olayından sonra gelmek isteyenin olacağını sanmıyorum,dahada zorluk çekiyordur şimdi belkide.

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. Kalpsiz gibi görünmek istemem ama bu deprem olayından sonra japonyada işsizlik biraz düşebilir. Ölenlerin yerine yenileri geçeçek, fabrikalar falan tekrar açılacak, yeni çalışanlara gerekecek vs. Ama japonya bence böyle bir durumda (-ki ben olsam öyle yaparım) iş konusunda japonlara öncelik verecektir. Hatta belki belli bir süre yurt dışından yabancı çalışan alınımına bile izin vermeye bilir. Önce depremzedelerin iş sahibi olması isteryebilir.

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. MuStY_MiE

  MuStY_MiE
  Üye

  abi gecen gun filipin haberlerini okudum japonya burada calisacak isci alinima gitmis yani japonya suan isci sikintisi cekiyor. mesela benim fabrikada dun 3 cinli ulkelerine kacti onlarin yerine hemen yeni perulu isci getirdiler. cinlilerin buyuk bi kismi suan ulkeyi terk etmis durumdalar .

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 7. hmmm, o belki şu an acil çalışan lazım olduğu içindir belki. durumlar biraz benim dediğim belki durumlar biraz daha düzelince olur. Şahsen ben o perulular yerine 3 japon almayı tercih ederdim , hem onlarada maddi destek olurdu. Ama şimdi işverende haklı ,adam orda deprem yaşamış ,şimdi işten ziyade ailesinin güvenliğini düşünüyor, yanlarında olmak istiyor. böyle oluncada işveren hemen japon çalışan bulamamış olabilir. Ben fabrik sahibi olsaydım eğer o 3 çalışanlık kayıp bana çok zarar vermeyecekse ben biraz daha bekler japon çalışan alırdım.

  9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS