Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

Bahara ne oldu??

(15 posts)
  • 10 yıl önce unforgiven01 tarafından başlatıldı
  • thailan tarafından son cevap
  • (ilgili konu bulunamadı)
  1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Turk marketi baharda eskiden epeyce urun vardi. Simdi ise stoklari nerdeyse bombos. Eskisi gibi turk urunlerini temin edemiyoruz.
    Bilgisi olan varmi?

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Shinjukudaki Bahar once el degistirdi sonra da kapandi. Simdi sadece kawasaki depo-ofislerinden toptan satis yapiyorlar diye biliyorum.

3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Internette heryeri karis karis aradim. Peynir,zeytin,recel nerden alicaz. Su ana kadar herkez stoklarindaki mali satmis devami yok diyolar
    tr den getirmek biraz tuzlu

4. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

iran mallari alacaksin:)) turkiyeden getirme isi bireysel olarak cok zor :))

5. Vaktim olsa ben yollayım diyecem ama reçel falan bozulur gelene kadar sanırım. Gerçi PTT bir hafta içinde ulaşır diyor. Sanırım kuru kayısı, kuru incir, Sucuk gibi şeylerde sorun olmaz ama recel gibi şeylerin soğuk ortamda taşınması lazım diye biliyorum. Bir hafta boyunca sıcak ortamda dururda bakteri falan ürerse sonra suçlu ben olurum :). 1kg'lık kutunun yollama masrafı 20 30 Tl idi sanırım.

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Thailan kardes saol. Ptt ile bir kac gunde geliyor ama masrafli.Sucugu japonyada yapan bazi turkler var. Oradan temin ediyoruz. Ama beyaz peynir,pekmez hicbir yerde yok.
    Alternatif cozum yolu bulamazsak mecburen tr den getirtecez.

7. Nasıl ya!? Japonyada beyaz peynir yok mu? (Hani tahin pekmez tamamda peynir nasıl üretmezler hayret:)) Orda bi peynir dükkanı açsam çok kazanırmıyım acaba? Şöyle ezine,beyaz,örgü,tulum,otlu,lor peynir falan satanından :)

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Japonlarin kasar peyniri var birtek. Onunda ne tadi var ne konusu. Acikcasi peynir,zeytini sevmiyorlar.
    Nerde bizim tereyag,bal ve kaymakli turk kahvaltisi. Mumla ararsin

9. User has not uploaded an avatar

sugoi
    Üye

nagoyada türk market vardı Ayhan Bey tanıyan var mı? o da mı kapattı yoksa ?

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

O coktan dondu tr ye. Kim kapatmasinki turk mali birtek bahar araciligi ile giriyordu jp ye. Bahar da el degistirince artik jp de turk mali kalmadi

11. User has not uploaded an avatar

sugoi
    Üye

Allah sabır versin sizlere yiyecek işi zor Ben jp deyken rüyamda türk yemekleri görüyordum :)

12. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam

Aichi ken jimokoji ( nagoyanin hemen batisi) bolgesinde ordulu bir arkadas hem turk urunleri ile ikinci el malzeme satmakta. Kendisi uzun suredir yapmakta ama 7nci ayda tr ye donuyo dukkani da el degistiryo bir akrabasi na galiba. Kendilerinin internet adresi de bulunmakta. Ayhan abi en son dansoz elbisesi ile dans okuluna onem vermisti.

http://cart1.fc2.com/cart/gokkusagi/?ca=all
    Bu adreste satilan urunler var. Galiba internet alisveriside yapiliyo tam bilmiyorum.

http://www.k2.dion.ne.jp/~tk-niji/
    Bu da internetin bas saydasi burdan tam bilmiyom urunlere nasil girildigini o yuzden bastaki adres daha iyi.

Aichi kende oturanlar genelde bilir burayi.Ilgelenen arkadaslara duyrulur.

Selametle..

13. Saolasin. Cok faydali oldu. Sucuk bile var. Nasil getirtiyor acaba. Turkiye'den et ithali yasak diye biliyordum.

14. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

O sucugu nagoyada yapan bir kayserili var. Turkiyedeki sucuk gibi olmasabile idare ediyor.

15. Bir arkadaşım "Seibu" adlı market'te beyaz peynirin falan bulunduğunu söyledi. Shibuya'da varmış sanırım.
    Kanji'si iyi olan arkadaşlar için " http://www2.seibu.jp/usrinfo/index.html " bi baksın belki sitesinde yazıyordur nerde bulabileceğiniz.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS