Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Yani demek istediğim belli bir miktar para getirdiğimizde bize oturma ve çalışma vizesi veriliyor mu yoksa para önemli değil mi?

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. kalegsm

kalegsm
    Üye

baska ulkelerde var..ama japonyada varmi bilmem ama sanirim senin benim gucum buna yetmez varsa bile...mesela sanirim kanada 250.000 usd ister oturma izni icin.

3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

varsa cebinde 70-80 bin dolar nakit isyeri acip ticari vize alirsin.
    zaten o kadar nakiti olanin tr de yapipta kazanamayacagi hic bir is yok.

4. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Yasin37 ,

teorik olarak sorunun cevabi evet .(nasil oldugunu unforgiven1 yazmis.)Yazdiklarindan anladigim kadari ile japonyaya yerlesip is sahibi olmak istiyorsun.Bence japonyayi , japoncayi , kulturu tam anlamadan japonya icine yonelik hicbir girisimde bulunma , riski buyuk olur.

Ama japonyadan birseyler alip baska ulkelere satma sansin varsa basari sansin daha fazla.

5. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Teşekkürler. Aslında o kadar dolarım yok biraz fazla liram var ama yinede çok değilmiş Japonya için. Amerika o paranın çok daha fazlasını bankaya yatırana veriyodu vizeyi. Vize almayı gözümde büyütmüyorum sadece yanımda para olacağı için evlilik yapmadan falan temiz bir şekilde halledebilir miyim diye düşündüm.

6. User has not uploaded an avatar

sugoi
    Üye

ne paralar batırdılar jp de :( nihonjin no itta you ni " 2 do aru koto ga 3 do aru "
    jaa iso yori

7. kalegsm

kalegsm
    Üye

birlikte oldugun kiz arkadasin varken onunla evlenmeden japonyada kalmanin diger vize yontemlerini neden arastiriyorsun...olayi anlamaya calisiyorum..kiz arkadasin var ve onunla evlenerek vize alabilirsin...oturma ve calisma vizesi..detaylari forumda mevcut..evlenmeden neden vize almak isteyesinki ve neden parani kaybetme riskine giresin..aciklarsan sevinirim..forumdaki diger mesajlarini okuyarak sordum bunu.. cevaplarsan aydinlaniriz

8. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

@kalegsm Zaten öyle alacaktım ben sadece merak edip sordum ve eğer mümkünse ve de bilen varsa miktarı öğrenmek istedim. Bazı arkadaşlar sırf vize için devlete para vereceğimi sanmış onu kastetmedim tabiki.

9. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Konu kapanırsa iyi olacak...

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS