Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

arkadaslar 3.5 yildir japonla evliyim ama surekli sorunlar yasiyoruz.cok kucuk sorunlari buyutuyorlar.kultur farkli oldugu icinmidir nedendir bilmiyorum ama cevremdeki evli arkadaslara soruyoum onlarda ayni sorunlardan dertli.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

alican simdi sen nerde yasiyorsun? tr mi? jp mi?
    eger tr ise belki kulture alisamamistir. bide ne tur takismalar soruna bir ornek verirsen daha iyi olur.

3. User has not uploaded an avatar

kaze
    Üye

Sorun yaşıyorsunuz ama maaşallah Japon bayanlarla evlenmek için de nerdeyse sıraya girmişsiniz, anlamadım gitti. Japonca öğrenen, bilen, öğrenmeye çalışan nerdeyse tüm Türk erkekleri evlenmese de muhakkak bir Japon kızla çıkmıştır herhalde. Böyle de bi genelleme yaparım, "yok öyle bi şey" demeyin arkadaşlar. Çünkü bu böyle!

4. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

kaze senin yazdigin konu sorunlara nasil etki ediyo anlmadim? bizden habersiz bir sira felan mi var? ne sirasi bu? bu siranin icinde olmadan sen bu sirayi nasil farkettin?

5. User has not uploaded an avatar

kaze
    Üye

ben bu sıranın içinde olamam, hemcinslerimden hoşlanmıyorum. Heteroseksüelim çünkü.
    Sorunu çözmek için de, sorunun derinine inmek gerek
    nerdeyse 10 yıldır Japonlar, japonca öğrenenler içerisindeyim ve tanıdığım pek çok Türk erkek Japon bayanla evli ya da evlenme yolunda ya da ilişki yaşıyor. Ee buradan sen bile şu sonucu çıkarabilirisin bence; Japonlarla iletişim kurmayı başaran Türk erkekleri Japon bayanlarıyla iletişimi biraz daha arttırabiliyor. Ve bu durum karşılıksız değil.
    Böyle olunca da ne derler bilirsin " kendim ettim..."...

6. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

sen nesin nesin? o ne yaw? heterole neymis? valla senin siranda olmaktansa bu sira daha iyi gibi geldi.

7. User has not uploaded an avatar

kaze
    Üye

Gerçi artık internet hertürlü bilgiyi veriyor ama anlamana yardımcı olayım:

Heteroseksüel
    Vikipedi, özgür ansiklopedi

Duygusal ve/veya cinsel yönelimi karşı cinse dönük olan kişilere sosyolojide heteroseksüel denir. Kadınsa erkekten, erkekse kadından hoşlanan bireydir. İnsanlarda üremenin tek doğal yoludur.Genelde her toplumda normal olarak karşılanır.

8. User has not uploaded an avatar

kaze
    Üye

Anlamadığın yer olursa Google diye bi arama motoru var, giriyorsun, kelimeyi yazıyorsun sana bir sürü sonuç çıkarıyor:))))

9. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

Turkler japonlarla VIZE almak icin evleniyo baska bi aciklamasi yok olamaz tanidigim butun evliler hayatindan bikmis.. benimde cok japon kiz arkadasim oldu ama birlikte vakit gecirmek bile kasiyo insani...

10. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Merhaba arkadaşlar Kaze burada haklı benim de bir kız arkadaşım var 4 sene oldu ama evlenmedik böyle birbirimiz ile çok güzel geçiniyoruz.Kız arkadaşım sanki Japon değilmiş gibi davranıyor ve hangi ülke olursa olsun orada kesin ölene dek oturabileceğini söylüyor bende hareketlerinden anlıyorum zaten çok özgür bir kız.Şimdi o Japonyada belki birbirimizi yılda en fazla 2 görebiliyoruz ama yeterli oluyor.Bu arada benim Japonya vatandaşı olma gibi bir isteğim yok yada Japon vizesi alma gibi sadece sevgi bu ve anlaşmaya bağlı.Yani anlayacağınız ne kültür farkı var aramızda ne de anlaşama ma sorunu:)

11. Benden Barışa +1 oy. Barışa aynen katılıyorum.

12. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

ben tokyoda kaliyorum 4 seneye yaklasikta tokyodayim.zaten japonyaya geldigim de 1 yil dil okuluna gitmistim.anlasma sorunumuz yok.japonlar parayi cok seviyorlar,haasa tanri gibi tapiyorlar.kucuk bir seyi rica etmek icinde onegaishimasu cekmek gerekiyor.

13. kaze ve emrex söylediği gibi olanlar da var olmayanlar da var.
    Ama ben de bazen kaze gibi düşünüyorum
    Vize için mi askerden kaçmak için mi acaba??diye

14. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Mogo çok doğru söylüyorsun.Sırf askerden kaçmak için 1000'lerce genç okumak bahanesi ile yurtdışına gidiyor.Sadece Japonya değil Amerika, Kanada veya Avrupa'ya.Bende gittim.Kanada'ya 22 yaşında iken gittim.Üniversitemi bitirdim.Kanada'da kalabilirdim, vatandaşı olabilirdim ama istemedim.Kendi öz ülkeme döndüm ve askerliğimi yaptım.Yinede İngilizcem çok üst seviyede ve bir tatil köyünde müdürlük yapıyorum.Japon bir kız arkadaşım var.4 seneden beri kız arkadaşım.Bu halde bile Japonya'ya yerleşme düşüncesi aklımdan hiç geçmedi.Bazıları bu evlenme bahanesi ile yurtdışına gider.O ülkede hayatını sürdürür.Ama ben ülkemi terketmem Japonya'yı çok seviyorum ama benim için sadece gezi ve arkadaş ziyaretinden öteye gitmeyecek.Türkiye'de düzgün bir işim ve hayatım var neden terkediyim ki ozaman değilmi?En fazla 1 aylığına giderim arkadaşlarımı görürüm, Japonya'nın o paha biçilmez güzelliklerini görürüm tatilimi yapar tekrar geri dönerin.Bu kadar basit işte.

15. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Askerden kacana tek soylenen kelime var
    "VATAN HAINI"

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS