Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Macquarie’deki analistlerin müşterilerine geçtikleri araştırma notunda, “Yatırımcılar, Japon tahvili satın almak ya da mevcut tahvillerini bekletmek konusunda isteksizler” ifadelerine yer verildi.

Japon Nikkei Borsası, Pazartesi günü Aralık ayından bu yana görülen en düşük seviye olan, 9 bin 693 puana geriledi. Geçen hafta yüzde 6,5 değer kaybeden Nikkei Endeksi, son olarak yüzde 0,27 oranında değer kaybederek 9 bin 758 puandan kapandı.

İHRACATTAKİ DÜŞÜŞ KORKUTUYOR

Japonya’da en çok düşüş yaşayan hisseler ise ihracatçı şirketlere ait. Japon yeninin dolar karşısında değer kazanmaya başlaması, ülkedeki bazı büyük ihracatçı şirketleri için sıkıntı yaratıyor.
    Macquarie analistleri, Japonya’nın şu anda yükselen ülke borcu krizi, değer kazanan para birimi ve hisselerin küresel piyasalardaki satış eğiliminden etkilenmesi gibi “zehirli bir kombinasyon” ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekiyor. Analistler, “Bu sorunların domino etkisi dikkate alındığında, piyasaların bu yıl olmasa bile gelecek yıl Japonya’ya odaklanacakları söylenebilir” dedi.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Yeni bir kriz kapida gibi gorunuyor. Piyasalar gecen yilki krizi atlatamamisken ab de patlak veren krizin japonyaya sicramasi an meselesi

3. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Huhuuuuuu !!!! Kardes forexfactorye gel teoriler chartlar havada ucuyor.

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Sen forex oynuyormusun?

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Dogrudur arkadaslar bencede kriz halen var gibi. Bir iki ay once sagda solda fabrika yada benzeri isler vardi su gunlerde hic bir is ilani yok.

Daha once Ben IFOREX de acemi acemi forex oynadim malesef 280 bin yen kaybettim. Aksamdan sabah 4 e kadar :)) cok kotu olmusdu..bir daha tovbe ettim.

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Butun geliri ihracata dayali bir ulke oldugu icin dunyadaki en kucuk bir krizde ilk nasibi japonya aliyor. Buradaki kriz tr dekine hic benzemez.
    Gecen yil abd deki kucuk dalgali kriz burada tsunami etkisi yapti. Yinede bizim tr nin gordugu krizlerin yaninda bunlar devede kulak kalir.
    Umarim erkenden onlemler alinir.

7. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Kizildenizin forexe login olmadan once kendi kendine tekrarladigi atasozu : Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma. Kizildenizin forexte ogrendigi en onemli ders alip satmadan once stop lossunu belirle ve gir. Is konusuna gelince 2 hafta oncesine kadar benim tel caliyordu aniden kesildi ve 2 haftadir yen degerleniyor. Ureticiler cok urkek .su an bana gore japonyayi geren olay avrupadan cok iki korenin durumu. Bu arada komplo teorilerinden hoslananlara ...dikkat ettinizmi 1 yildan fazladir japonyadaki ameriksn uslerinin tasinmasi icin yogun bir baski vardi. Baski tam etkili olmaya baslamistiki aniden bir g.kore savas gemisi batti ve uslerin su an tasinmasinin japonyanin guvenligi acisindan sakincali olacagi gerekcesi ile konu kapandi. LOST bitti Ben artik cin -kore-japonya ve tabiki olmazsa olmaz abd senaryolarina kafa yoracagim. Ilgilenenler bana ulasabilir.

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Bence o gemiyi kuzey kore falan batirmadi. O bir yalan. Abd nin ekonomisi risk altinda. Bunu basina sizdirmiyorlar. Bu yuzden abd guney koreye silah satarak kendini duze cikarmak icin kendince komplo teorileri uretiyor. Uslerin tasinmasi olayida bunla alakali.
    Abd nin oldugu yerde plansiz gerceklesen hic bir olay olmaz

9. Japonya'da işsizlik yükseliyor

Japonya'da işsizlik oranı Nisan ayında yüzde 5,1'e yükseldi. Böylece ülkede işsizlik oranı Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye gelmiş oldu.

Japonya İçişleri ve İletişim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, fiyatların ve hanehalkı harcamalarının azaldığı ülkede işsiz sayısı Nisan ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,9 oranında artarak, 3,56 milyon kişiye ulaştı.

Gıda fiyatları hariç çekirdek tüketici fiyat endeksi Nisanda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,5 oranında azalan ülkede, hanehalkı harcamaları da bir yıl önceye göre 0,7 düştü.

Japonya'da Mart ayında işsizlik oranı beş ay sonra ilk kez yükselmiş, işsiz sayısı 3,5 milyona ulaşmış ve işsizlik oranı bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 4,5'e çıkmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/14862938.asp?mnID=14862938

10. User has not uploaded an avatar

sugoi
    Üye

artı japon kadınlarının türkiye yatırımları eskisi gibi getirmiyor :)

11. kalegsm

kalegsm
    Üye

unforgiven01
    abi ole bi yerden konu actinki turkiyedekilerin japona ilgisi hic kalmadi heralde vede japonyadakilerde perisan!!!!! baksana foruma hic katilim yok ve hic paylasim yok!japonya demodemi oldu ...ya sorun kalmadi yada sorunlardandan dolayi foruma insanlar vakit bulamiyor...

12. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Turkiyede Japon yili olmasina ragmen eskisi kadar japan hayranligi kalmadi herhalde:))
    Artik Turkiyedeki cevrelerime sordugum zaman herkes Guney Kore deyip duruyorlar. Herhalde Kore Dizilierinin vermis oldugu bir etki ile Millet artik Korelilere sempati gosteriyor, Uc haftadir korece calisiyorum. Japoncadan kolay bir dil...Iskelet bolumunu cozdum. darisi ogrenmek isteyenlere :)) ayrica medyadan takip ediyorum korecede populer olmaya baslamis gibi.

13. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Haklisin kalegsm.
    Aslinda medyada japonya ile ilgili haberleri hep forumda konu olarak acarim. Ama son zamanlarda japonya hakkindaki tek haber kriz olunca durum ortada. 2-3 yil kadar once foruma muthis bir katilim ve insanlarda jp meraki vardi. Ama krizden dolayi turklerin buyuk kismi tr ye dondu. Tr dekilerinde eskisi gibi japonya meraki kalmadi gibi gorunuyor. Artik japonya eski japonya degil.
    Keske eskisi gibi forum kalabalik ve canli olsa.

14. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Japonyada yasayan turklerin bir cogu bu forumu bilmiyorki. bilse bile forum takip egilimleri yok.Benim cevremdeki insanlarin hepsi is guc pesinde ama bir gercekte var eskisi gibi tadi yok.ama forumda paylasimin az olmasi bana gore gercek hayat ile tam alakali degil, bilinirlikle alakali.

15. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Topu topuna siteyi duzenli takip edenler 10 kisiyi gecmez. Bir cok kisi daha onceden olusan laf atismalardan dolayi siteye kusmus..:((

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS