Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

israili protesto gosterisi

(18 posts)
  1. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Ve simdi protesto sirasi bize geldi.. Yarin saat 14 den itibaren israil konsoloslugu onunde protesto eylemi yapilacakdir. Haberi yeni aldim biraz gec oldu ama Yakin cevrede olan arkadaslarin katilimini bekliyoruz. KAtilim yuksek olacak.

Adres Israil konsloslugu
    〒1020084 tokyo-to chiyoda-ku 3-3
    ℡03-3264-0911

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Keske tokyo da olabilseydim. Sen gelismelerden ve haberlerden bizi bilgilendirirsin artik.

3. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Bol bol fotograf cekecegim. Gerekirse buraya aktaririm.

4. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Gosteri yapildi yapilmasina lakin sadece 3 Turk vardik. Bayagi utanc duyucu ! Toplam olarak 150 kisi civarindaydik. Cogunluk Pakistan, Hindistan, Banglades, Afrika ulkeleri, Arap ulkeleri, Endonozya. Malezya ve Japonya halkindan ibraretti. 30 kisilik bir polis grubu dikkatden kacmiyordu. Neden bizim Turkler boyle onemli sayilacak bir gosteriye katilmadilar anlayamadim. Yilanin kuyrugu kopdu, acisi bizde kaldi, Oldurulenler bizden olmasina ragmen inan bizde 3 kisi ( ben, kardesim ve arkadasim) gitmeseydik hic Turk bayragi dalgalanmayacakdi siyonist ulkesinin konsoloslugunda. Herkesin duyarli olmasini istemisdik. Sonucta ilegal hic birsey yok idi. Daha onceden gosteri icin gerekli izin alinmisdi.. Inanin bayagi sitem ettik!!!!cogunluk bizde olmasi lazimdi..

5. traljp1

traljp1
    Pasif

Bu konuyla ilgili birkac sey yazmak sorumlulugunda hissediyorum,

Bu olay sadece israil konsoloslugu onüne gidip protesto eylemi yapilip biarkilacak bir olay degil..neyi protesto ettiniz?israilin uluslararasi sularda seyir eden bir gemiyi hukuksal olmayan müdahalesinimi yoksa israilin filstine uyguladigi amborgoyumu?israilin filistine amborgo koymasini protesto edebilirsiniz ,amborgo nedir :israilin sinirlarindan filistine gecise izin vermemesidir ve yasaldir,bunu elstirir ve protesto edebilirsiniz,misir da filistine amborgo koyuyor,misir büyük elciliginin önündede protesto yapmaliydiniz o zaman ,ama israilin uluslar arasi sularda seyir eden bir gemiye hukusuz müdahelsi ve insalri öldürmesi öyle protesto edilip israilin yanina kar birakilacak hafiflikte bir olay degil...

Olayin beni rahatsiz edn tarafi,israilin kendi karasularinda olmayan bir gemiye ,(bunun ila bir türk gemisi olmasi gerekmez ,)müdaalesinin hukuki dayanagi olamdigi bleirtiliyor ve bu baglamda bunu yapabilmesi kabul edilebilir degil,bunu anlamada zorlaniyorum,ve israil diyorki :Gemideki askerler gemideki mürataba,müratabatin eylemleri nedeniyle karsilik verdi,,iyide israil hangi hakla o gemilere asker cikariyor,ulusallar arasi sularda seyir eden bir gemiye asker cikarma hakkini nereden aliyor,tam bir korsanlik gibi,,,,,Türkiye devletinin vatandaslarinin hakkini uluslararsi hukukda derhal aramasi gerekiyor,,neticede uluslar arasi sularda seyir eden bir gemide vatandaslari israil devleti tarafindan öldürülmüstür...hata Türkiyeden önce Birlesmis milletlerin sorusturmayi - hukuksal süreci baslatmasi gerekir.israilin özürdilemesi felan yetmez ,hukusal olarak yargilanmasi gerekir ...uluslar arasi hukuk ihlal edilmistir ve bir keyfilik vardir bu kabul edilemz...,T.C. hükümetinin bir an önce bu uluslar arsi hukuk sürecini baslatmasi gerekir...israil devleti tam bir korsanlik yapmistir,,ve ben bunu bir devlete yakistiramiyorum,,,yani israilin bunu aciklamasi imkansiz ,istedim ve öldürdüm..bu sadece Türkiyenin sorunu degil bence tüm dünya ülkeri bu durumdan korkmali ve esef duymali,,,

6. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Neyi mi protesto ettik ? neyi protesto ettigimizi bilmen gerekirdi sn traljp bey. Eger japonca biliyorsan resimdekilerin hangi olayla alakali bir protesto eylemini anlarsiniz.
    '' Haksizliga karsi susan dilsiz seytandir.'' (Hz.Muhammed SAV)

7. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

..

Attachments

1. IMG_0382.jpg (79.3 KB, 13 downloads) 10 yıl old
    2. IMG_0381.jpg (80.3 KB, 11 downloads) 10 yıl old
  8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Zaten 3 den fazla turk katildi deseydin sasirirdim. Keske bir defada olsun yanilayim ve tahminlerim beni yaniltsin dedim ama turk hep turk. Herzaman vurdum duymaz. Dedigin gibi sanki o gemide olenler turk vatandasi degilmis gibi bir manzara.

9. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Neden bizim Turkler boyle onemli sayilacak bir gosteriye katilmadilar anlayamadim

Cevabi burada satir aralarinda ...

10. traljp1

traljp1
    Pasif

erciyesjp
    misiri neden protesto etmiyorsunuz,?Bunun cevabini bilmek isterim?misir halki müslüman diyemi`?

Mısır,Filistin'e İsrail'i ARATMIYOR
    29 Nisan 2010 Perşembe 11:10
    Hamas, Mısır'ın kullanılan tünellere gaz pompaladığını söyledi

Hamaslı yetkililer, Mısır güvenlik güçlerininsınırdaki kaçakçılıkta kullanılan tünellere gaz pompaladığını, 4 Filistinli'nin öldüğünü söyledi.

Tünel bölgesinden sorumlu Hamaslı bir güvenlik yetkilisi, Mısırlıların bugün tüneli gazla doldurduğunu söyledi.

Gazzeli doktor Hamdan Ebu Latife detüneli kullanan Filistinlilerin boğulduğunu bildirdi.

Konuyla ilgili Mısır'dan bir açıklama gelmedi.

Mısır-Gazze sınırındaki tüneller, Hamas'ın bölgenin kontrolünü ele geçirdiği 2007'den beri İsrail ve Mısır'ın ablukası altındaki Gazze'nin ekonomisi için hayati önem taşıyor. CNNTURK

11. traljp1

traljp1
    Pasif

Benim pek dinle bir alakam yoktur...ama siz ´´Haksizliga karsi susan dilsiz seytandir.'' (Hz.Muhammed SAV) ´´diye yazmissiniz,yani siz misirin haksizligina karsi sustugunuz icin seytansiniz,,,,yani sizinin önermeniz den cikan sonuc bu,,,,Ama dedigim gibi ben olaylara dinsel acidan bakmam,,,

12. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Traljp...

Neden yargisiz infaz ediyorsunuz ? Nereden biliyorsun benim Misir olaylarinda yerel haber sitelerinin bir cogunda sitem eden yazilari yazmadigima ? Lakin Misir icinde bir protesto eylemi gerceklesmis olsaydi hic kuskusuz bilakis katilirdim mr traljp. Ayrica altini cizerek soyleyeyim ki Israil icin yapilan eylemi organize eden de ben degilim!! Duzenlenmis olan gosteri vardi ben de her normal insan gibi Insanlik gorevimi yaptigimi saniyorum. Cunku objektif olarak bakarsak orada israil' in yapmis oldugu bir yanlis vardi. Kendi yazinizda belirttiginiz gibi uluslararasi denizde islenmis bir olay soz konusu.

Onyarginiza dayanarakdan yazmis oldugunuz yazidan cikan akibeti tarafiniza hosgoru ile iade ediyorum.

13. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam

Öncelikle erciyes kardeş Yüreğinize elinize dilinize sağlık gittiniz en güzel şekilde bizleri temsil ettiniz. Allah sizden razı olsun şehitlerimizin ruhlarını şad etsin. Dualarımız ve gönüllerimiz sizlerleydi. Gönül isterdiki bizde orda olaydık. Sizlerin orda bizleri temsil ettiğinizi biz burada mieken suzuka camii nde diğer kardeşlerimizlerle beraber dualarımızla destek çıktık. Asla yalnız değilsiniz.

Orada neyi? Nasıl? protesto ettiniz sorusunu hiç önemsemeyin bence. Görünen köy kılavuz istemiyo.

Efendimiz Hz.Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki : Bir kimse bir müslümanın kanının akmasına bir kelimenin ucuyla bile yardım etse, kıyamette alnına ' Allah'ın rahmetinden payı yoktur ' diye yazılır Hz.İbni Ömer (R.a.) - Ramûz El-Ehadis

Selam ve Dua ile... Selametle...

14. traljp1

traljp1
    Pasif

AvsarogluJapan50
    ´´Bir kimse bir müslümanın kanının akmasına bir kelimenin ucuyla bile yardım etse, kıyamette alnına ' Allah'ın rahmetinden payı yoktur ' diye yazılır Hz.İbni Ömer (R.a.) - Ramûz El-Ehadis ´´

MISIR li müslümanlar sizin gibi düsünmüyo galiba,,,,,yada misirlilar artik müslüman degillermi??

sizin verdiginiz vergilerin müslüman kaninin akmasina acaba hic faydasi olmadimi `?yada sectiginiz hükümetin irakta ,afganistanda müslüman kanina kalemin ucuyla bile ólsa akmasina yardimi olmadimi acaba?ya faili mechul ölen kürtler onlar müslüman degilmi?

sizde bir sekilde demeki ,ödediginz vergilerle,sectiginiz hükümetlerle kalemin ucuylada olsa sizin tabirinizle müslüman kaninin akmasina neden oldunuz.....

isan kavramini ,müslüman-hiristiyan-musevi-budist-ve digerlerine tercih ederim,,,,ben isanligimi geleckte ödül alayim diye yapmam....

15. traljp1

traljp1
    Pasif

Bu konuyu takip ediyormuyuz arkadaslar?ben gazetelerden bakiyorum ne oldu diye,,,en son israil kendi icinde bir sorusturma acmis durumda,,,birlesmis milletlerde gecen hafta bir sorusturma baslati ama israil bu sorusturmaya katilmiyormus,,,,,bu hukuk disi saldiri israilin yanina kar kalcak.. ne diyelim,,,bu bizim ülkenin acizligimi yoksa diger tüm ülkelerin bu hukksuzluga göz yumduklari icin onlarinmi utanmasi gerek,,,ama nafile,,dusunmek akla zarar,,,bu gun hürriyetten ahmet hakan soyle demis :

Pazar röportajları

NİHAT DOĞAN: Röportajı baştan sona büyük bir dikkatle okudum. Ve sonunda şöyle dedim: “Allah’ım şu Nihat’ın düşünce sistemini bir günlüğüne bana versen de, bir gün rahat bir uyku çeksem.”
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15287818.asp?yazarid=131&gid=61

Herhalde bu dünyada rahat bir uyku cekebilmek icin ahmet hakanin dedigi gibi ,NİHAT DOĞAN gibi filan düsünmek gerek,,,

bu arada ahmet hakan nin yazilarini tavsiye ederim,,

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS