Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

muzzy55
    Üye

Merhabalar Japonyaya geleli 15 gün oldu ve 2 ay daha buralardayım. Osakada kalıyorum. Japonyaya gelmeden önce türk restoranı varöı diye baktığımda nambada seyhan kebap diye bir yerin internet sitesini buldum ve adresi aldım. Bugün nambaya gittim gitmişkende oraya uğrayayım dedim ve yeri bulamadım. Acaba orası kapandımı yoksa hala açıkmı yerini tarif edebilirmisiniz.

Osaka civarında bildiğiniz Türk lokantası kebapçısı yada Türklerin çalıştırdığı bir mekan varmıdır biliyormusunuz. Teşekkürler

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. traljp1

traljp1
    Pasif

merhaba ,,
    japonya ya geleli 15 gün olmus,,hayirli olsun,,,, Sorununuza japonyada yasyan arkadaslarin yardim edecegi ümidiyle benim size bir sorum olacakti ,Hava alaninda herhangi bir zorlukla karsilastinizmi?simdiden tesekkürler...ve japonyadaki ilk izlenimlerinizi bizimle paylasirmisiniz...

3. User has not uploaded an avatar

muzzy55
    Üye

Hiç bir zorlukla karşılaşmadım. Ben buraya JICA(japan international cooperation agency)'nın davetiyle geldiğimden biraz daha rahattım vizemdeki jica trainee yazısını gördüklerinde işler daha kolay yürüyor.

4. traljp1

traljp1
    Pasif

Sayin muzzy55 ,actiginiz konuyu dagitmis gibi olmak istemem ama müsadenizle,japonyada yasayan arkadaslar size gerekli bilgiyi ulastirana kadar bir kac konuda bilgi verebilirmisiniz belki foruma da katkisi olabilr--

1-JICA(japan international cooperation agency)'nın davetiyle geldiğinizi belirtmissiniz,uzman personelmi oluyorsunuz?
    2-Bu organizasyon altinda japonyada yapmaniz gerek tam olarak nedir`?
    3-Bu organizsasyona katilim nasil oluyor?
    4-ve Japonyadaki ilk izlenimleriniz?

http://www.bento.com/kansai/rev/8199.html
    http://www.ruba.com/place/Tugra-Osaka_Japan
    http://www.osakacityguide.com/restaurants/tugra.html

http://www.japonya.org/forum/topic.php?id=496

5. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Osaka'da 1 ay kalmıştım 3 Türk lokantası gördüm.

Nerdeyse 1 sene oldu o yüzden isimleri unuttum :D

Ama bir yerde Dondurma satan bir yer vardı Döner & Türk yemekleri & Dondurma satıyordu, dondurma yaramaz ama döner inanılmaz lezzetliydi. Türküm diye bana soğuk davranmadılar aksine konuşmayı seven sıcak insanlardı. Kendileri Japonca öğreneceğine çalışan Japon'a Türkçe öğretmişler :D:D Kocaman tabelası vardı Türk bayraklı kız arkadaşım göstermişti baksana Türk bayrağı değilmi o diye öyle şansa bulmuştum :)

http://www.bento.com/kansai/rev/8199.html Burdaki restorantta yedim lüks biraz güzel dekore edilmiş. Porsiyonlar baya ufaktı mesela Türkiye'deki porsiyon adana orda yarım porsiyon gibiydi :) Ama güzel bir yer.

Seyhan küçük bir yer büfe gibi içinde yemedim ama dışardan baktım Konak'a yakındı 5 dk lık mesafedeydi yanlış hatırlamıyorsam.

6. User has not uploaded an avatar

muzzy55
    Üye

Bu program Jica tarafından gerçekleştirilen bir program. Gelişmekte olan ülkelerin resmi kurumlarından değişik branşlarda yetiştirilmek üzere memur personel talep ediyorlar. dışarıdan bir başvuru olmuyor. eğitim konuları su,enerji, müzecilik gibi bir çok konu var. Ben burada osakanın su sisteminin bakımı, onarımı ve işletmesiyle ilgili 2 aylık bir kurs alıyorum.

Japonyadaki ilk izlenimlerim çok olumlu. İnsanlar çok kibar, sabırlı, düzenli. Benim en çok dikkatimi çeken herkesin birbirine olan saygısı... birde yaptıkları işi zevk alarak ve güleryüzlü yapıyorlar...

7. traljp1

traljp1
    Pasif

Zaman ayirdiginiz icin tesekkür ederim,,,ve kendi adima japonyadki olumlu izlenimleinizden menmun oldum son zamanlarda duymak istedigim bir izlenim idi,,tesekürler

8. User has not uploaded an avatar

muzzy55
    Üye

Bende size teşekkür ederim.

9. kalegsm

kalegsm
    Üye

eger kisilerin evlilik icin engeli yoksa japonyada japonla turkun evlilik ve vize isleri ne kadar surer...bir hafta!! 20 gun!! yada 2 ay.net sekilde bilgisi olan varmi... vize isleminin bitmesi acisindan ve japonyada oturma sorunu olmamasi bakimindan

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

vize islemleri eger her iki taraftada bir evrak ve bilgi eksikligi yoksa, evliliklerinde de bir puruz yoksa en erken 2 hafta engec 6 ayda vizesini alir.

11. kalegsm

kalegsm
    Üye

saol knaka sen olmassan bu comezler ne yapardi... tesekkurler

12. AiSeRu

AiSeRu
    Üye

seyhan kebap.midosujiyle gidiyorsan.disari ciktiginda.Namba parks'i sor.namba parksin onundeki MCDonaldsa sirtini ver,birazcik sol tarafta karsiya bak.bayragi gorursun:) adamlar 7/12 saat aciklar.kapali bulamazsin.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS