Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

[kilitli]

Site yönetiminden önemli ,acil ricam

(24 posts)
  1. traljp1

traljp1
    Pasif

Japonya forumun katilimcilari arasinda Japonyada ki üst kademedede beyaz gömlek dedigimiz kesimin eksikiligini cok hissediyorum,,amacim kimseyi asagilamak degil ama forumun katilimcisi ve takipcisi daha cok bir bayana asik olan kesim veya sansini japonyada denemek isteyen kesim veya buna benzer gruplar ,bende bu gruplardan biri olark foruma girdim ve halen öyleyim,,,yani forumda hic üst meslek grubundan katilimci görmüyorum,japonyada yasayan bir manager veya mühendis,doktor,profosör,ögetim gürevlisi ,is yeri sahibi vb gibi gruplarin foruma katilimi nasil saglana bilir,,ben forumda bunun ,bu gruplarin eksikligini cok agir hisediyorum,,bu kisilerin veya gruplarin eksikligi nedeniyle forum kendini gelisteremeyip belli konularda saplanip kaliyor ,,,bu Meslek gruplarinin katilimi olmadikca japonya forum cok sig kalmaya,vizyonsuz kalmaya ve tekrarlanan konulara mahkum ve Japonyada bizim icin renksiz kalmaya mahkum,,,site yönetimini ve mod lari bu belirtigim meslek gruplarindaki insanlari foruma cekecek düzenlemelerde bulunmaya davet eiyorum

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. merak etme traljp1. Japonyada olup katılan varmı bilmiyorum ama Türkiyede olup sitemize üye mühendislerde var, doktorlarda var, THY de çalışanlarda var, Japonyada kendi ürettiği dondurmaları satan iş yeri sahibi de var. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Sanırım bir tanede subay arkadaşımız vardı. Nerden mi biliyorum?. İstanbulda yaptığımız tanışma toplantıları,iftar yemeği günü vb. Etkinliklerde bu arkadaşlarla tanıştık.

Forumda aynı konuların tekrarlanmasının sebebi sanırım Türk insanından kaynaklanan bişey (2-3 kere olsa tesadüf derdim ama sürekli olunca artık böyle düşünmeye başladım); Sağolsun arkadaşlar eski konuları okumadan, "arama" bölümünü kullanmadan, direk mesaj yazıyor. Hatta forum kurallarına bile bakmadan yazıyorlar. Böyle olunca da "Japonya nasıl giderim","Japonya'ya nasıl vize alırım" gibi sorular tekrar tekrar yazılıyor. Ee şimdi senin o üst düzey dediğin arkadaş zaten bir iki kere cevap vermiş ama sürekli sürekli aynı sorulara olunca cevap yazmayı bırakmış olabilir ama bu demek değilki forumu takip etmiyor.

3. traljp1

traljp1
    Pasif

Ben özelile japonyada bu belirtigim meslek gruplarinin katilmini önemsiyorum,,foruma derinlik katacaklardir,japonyadki bu meslek gruplari bizlerle burda yaptigi calismalri,etkinlilerini,paylassalar,forum cok gezel derinlik ve cesitlilik kazanacak,,,ama bence malesef bu katilimlarin ihtimali yok gibi...neden acaba?

4. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Deutschstudent.de ve Almancax forumuna bir goz attimda ( sizin Almanyada yasamaniz ,2 milyon civari bir Turk nufusunun olmasi ve Almanyada belirttiginiz meslek grublarina dahil bir cok insanin olmasi nedeni ile) orada bile katilim az sadece 1 konu 180 cevap almis gerisi cok dusuk.(uye sayisida bu forum kadar )
    Neden acaba ?

5. traljp1

traljp1
    Pasif

,,,,zaman onlar icin cok degerli,,baska da bir yanit gelmiyo aklima,,,forum bu tarzilya ,bicimiyle onlar icin anlamsiz ve bos olasa gerek,,keske katilsalarda forum nitelik kazansa,,

6. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Bildigim kadari ile en buyuk Japon forumu gaijinpot.50000 uye 52000 konu 730 bin cevap , orada bile gunluk 300 online kisi ortalamsi olmasina ragmen yazilar asagi yukari 15-20 kisinin etrafinda donuyor.Katilim azligi sadece Bize ozgu degil ....

7. kalegsm

kalegsm
    Üye

seviyenize uygun kisilerle seviyenize uygun iletisim kuramadigin icin uzgunum trljp..fakat buradaki katilimcilarin cogu evlilik yoluyla ve GENELDE maddi sebeblerle japonyaya gelen japonyaya gelen kisiler..tabi durum bu olunca konularda onlarin sorunlari uzerinde yogunlasiyor...nasil gelirim gelince ne yaparim ne yerim nasil evlenirim ve nasil vize alirim nasil is bulurum gibi konular temel ve en can alici konulardan bazisi...dolayisiyle benim gibi DUSUK EGITIM PROFILLI INSAN COK..bana cok yardimi oldu...eminim pek cok insana faydasida oldu...

8. traljp1

traljp1
    Pasif

Peki önerin nedir?bu katilimlarin gerceklesmesi icin?yada bu haliyle forumdan menmunmusun?

9. traljp1

traljp1
    Pasif

Peki önerin nedir?bu katilimlarin gerceklesmesi icin?yada bu haliyle forumdan menmunmusun? ....ben bu soruyu kizildenize sormustum,,,

Bir sorun var,,amam bu sorunun varligini bile kabullenmemek,rahatsizolmamak....cünkü aslinda forum Japonya forum degil,,,,,Japonyaya nasil giderim forum ,Japonyada nasil zengin olurum forum oldugundan.....zaten bu amacada hizmet ediyor,,,,,benim beklentim anlamsiz ....

10. bence bu beyaz yaka tabir edilen kişilerin sitede aktif olması için sebep lazım.
    yani burada gelip ne alacakalar, ne kazanacaklar ki birşeyler sunsunlar. onların ilgisini çekmeli ki site onlar da kendilerinden birşeyler paylaşsınlar.

diğer taraftan beyaz yakalılar her zaman daha az oranda olduğundan olssa bile azınlık olacaktır yine de.

mesela japonya forum bir araya geliyormu hiç japonyada. yıllık buluşma toplantıları veya bunun gibi sosyal etkinlikleri oluyor mu. yoksa programsız rastgele forumda karşılaşma bilgi alma gibi durumlar ilgisini çekmez. buraya zaman ayırmaz.

tabi bunlar benim şu an aklıma gelenler, katılan da olur katılmayan da.

11. muratto, şimdi siteyi kuranlar türkiyede yaşıyorlar dolayısı ile japonyada toplantılar,etkinlikler falan düzenlenmesini beklemeniz haksızlık olur. Ama türkiyede etkinliklerimiz oluyor, gelip katılanlarla eğleniyoz sohpet ediyoruz. http://turkjapon.org/ yaptığımız toplantılara bakabilirsin.

traljp sanırım sen forum diğer sayfalarını gezmemişsin. Sadece nasıl giderim formu değil burası. Kültürü tanıtıyoruz, yemek tarfileri var, dizileri tanıtıyoruz, kitapları tanıtıyoruz, gezdiğimiz gördüğümüz yerleri anlatıyoruz. Ayrıca burası forum değil SİTE. Forum kısmı sadece bunun bir parçası. Merak ediyorum okadar haber yazıları, blog kısmı, fotoğraflar kısmı var hiç onlara baktın mı?. Hiç o bölümlere bir yorum yaptığınıda görmedim. Sen sürekli aynı konuları okuyup sadece onlara yorum yapıyorsan biz ne yapabiliriz ki?

Ayrıca forumu beğenmeyenler varsa yapacak bişey yok. Dünyada herkesi mutlu edemezsin. İmkansızda zaten.

12. ben de katılmak isterim türkiyedeki toplantılarınıza.

benim söylediklerim ise konuyu açan arkadaşın japonyadan neden katılım olmuyor diye olan sorusuna yönelikti. bir şiikayetten çok öneri idi.

malum iş güç evlilikten sonra öğrenciilikteki gibi zaman harcamak kolay olmuyor. o yüzden bu kesimi sadece internet ile biraya getirmek zor . benim demek istediklerim bunlardı.

13. traljp1

traljp1
    Pasif

Peki thailan sorumu sekilde soruyorum,,,Bu site ,forumuyla beraber Japonyada yasayan beyaz yaka tabir edilen kişilere kapalimi?evet ise diyecek bir seyim yok,,yok hayir diyorsan ikinci sorum su .. beyaz yaka tabir edilen kişilerin foruma üyelilkerinin cokluguna ve aktiv olduklarina,bizimle burada projelrini paylastiklarina,izlenimlerini anltiklarina yüksek seviyede olduguna inaniyormusun?evetse bunada diyecek bir seyim yok,,yok eger hayirsa o zaman bir sorun var demktir ...cözüm bulup bulmamk da sizin elinizde,,,bu sitenin kurucu yapisinin insiyatifindeki veya kudretindeki bir sey,,,Bu arada blog kismina bakarim seyadnin siki takipcisiyim Ercan ismi altinda yorumlarida yazan benim....

14. traljp1

traljp1
    Pasif

SEYDA nin SIKI takipcisi sekilinde yukarida yazmak istedim...

15. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Traljp ,yazdiklarindan sanki japonyada yasayan beyaz yakalilar bu sitenin forum kisminda aktif olmak icin can atiyor ama eksiklikler yuzunden katilmiyorlar anlamini cikariyorum .1.si burada senin tanimina uygun insanlarda yazi yazmis ,arastir bak ve isin komigi bazisi nefret dolu yazilar yazmis (Ben yeni uye iken ne mailler aldim ) 2 . si tanidigim kariyerli yada is yeri sahipleri var, isleri cok yogun yada forum kulturleri yok.Bu konuda da yoneticilerin yapacagi fazla bir sey yok herhalde.

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS