Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Haber ve Etkinlikler

1. Shimonoseki Bahçe Mimarları Kooperatifi Baş Yönetmeni Nobuya Fujimoto Bey tarafından düzenlenmekte olan etkinliğe katılımlarınızı bekliyoruz.

Fujimoto Bey İstanbul'a düzenleyeceği ziyaret sırasında 20 Temmuz saat 10.30dan itibaren Baltalimanı'nda bulunan Japon Bahçesinde Japon kül...türüyle ilgili bir program yapacaktır.

Program şu şekilde:

1) Japon Bahçesi ile ilgili tanıtım
    2) Çay seremonisi
    3) Yukata giyme deneyimi (fotoğraflama şansı)

Yol Tarifi : İstanbul Baltalimanı Japon Bahçesi (nin karşı tarafında bulunuyor. Beşiktaş'tan Bebek-İstinye yönüne sahilden giden otobüslerle ulaşabilirsiniz. İstanbul Üniversitesi Baltalimanı tesisleri önünde durakta indiğinizde Bahçe yolun karşısında kalıyor.)

Attachments

1. baltalimani2.jpg (105 KB, 1 downloads) 9 yıl old
    2. baltalimani1.jpg (68 KB, 0 downloads) 9 yıl old
    9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Bu da facebook etkinlik sayfası:

http://www.facebook.com/event.php?eid=133603063346421

3. Ya ben burayı hep görmek istedimde yolu bilemediğim için gidemedim :)

4. Ben de bahçeyi yapanlarla tanıştıktan sonra ilk kez gittim :)

5. yeri çok güzel bir yer söyleyeyim. ben üniversitede okurken baltalimanında kaldım bir süre. tam dibimzde yapılmaya başlamıştı o sıralar. tamamlanmadan ben başka yere taşınmıştım. ama sonra gördüm hoş sade bir mekan olmuş .

ama yanındaki dere kokarken orda bulunmak istemem. istediğiniz kadar siz dinlenmek rahatlamak isteyin o dere burnunuza rahat vermeyeecktir. bu durumda çareyi kemik hastalıkları hastanesinin hemen 50 m önünüzdeki boğaza sıfır banklarında oturmakta bulabilirsiniz.

ilginçtir. eğer bilmezseniz oranın japon bahçesi olduğunu hiç de anlamazınız çünkü etrafı duvarla çevrilidir. en azından haşap ve delikli bişeyler yapsalardı park olduğu anlaşılırdı.

konum olarak güzel yerdedir. fırsatı olan gitsin derim. ii eğlenceler

6. User has not uploaded an avatar

sugoi
    Üye

gitmek görmek gerek

7. Kabataş tranvayının ordan 25E yada taksimden 40 (ve sanırım 42T de gidiyordu)numaralı otobüslerden birine binerseniz tam önünde inebiliyorsunuz. Yeri güzeldi ama bana biraz kötü geldi, çünkü oturmak için pek bir yer yoktu. Ben oturma yeri olarak bir tane çardak gördüm okadar. Bahçenini içini gezmek için 4 5 dakika yeterli oldu :).

Ama bahçe büyüklük ve tasarım olarak güzeldi bence :).

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS