Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

tug
    Üye

Merhaba arkadaşlar,

25 yaşında, Istanbul'da web-grafik tasarımcısı olarak özel sektörde bir şirkette çalışıyorum ve bu işimde 8 yıllık bir geçmişse sahibim.

2008 Ağustos ayında Japonya'ya 15 gün turistik gezi için gitmek istiyorum. Bu 15 günlük Japonya maceramın bir bölümünü de iş arayarak geçirmek istiyorum. Yapmış olduğum web - grafik tasarımcılığı işi kısaca web sitesi tasarımları hazırlama, şirketlerin web sitelerinin kuruluşundan idaresine kadar tüm aşamalarda sorumlu olma diye açıklayabilirim.

Japonya'da benim yaptığım oldukça yaygındır tüm dünyada olduğu gibi eminim. Fakat ne dersiniz 15 günlük tatil boyunca sizce iş bulabilir miyim? İş bulursam bir kaç yıllık vize verirler mi?
    Ayrıca ingilizcem orta düzeyde ama konuşamıyorum pek iyi. Japonca hiç bilmiyorum ama bu sene tam 1 yıl boyunca istanbulda bir yerde kursa gitmeyi düşünüyorum. Japonyada yaşayan biri varsa ve bana bu konuda yol gösterirse çok memnun olurum.

Teşekkürler

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

1-bu ulkede vize alip yasamak istiyorsan buradan birisiyle evli olman gerek.vize konusunda dunyanin en kati ve en cimri ulkesidir.
    2-yeni cikan gocmenlik yasalari ile gezi vizesi ile gelip bunu calisma vizesine donusturme islemi yapilamiyor.vizeyi tr deki japon buyuk elciliginden yapman gerek.
    3-bu ulkede japonca disinda baska hicbir dil konusulmaz.ilk geldigimde japonca bilmedigim icin hayatimin en buyuk kabuslarini yasadim :))

3. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

gönül isterdiki olumlu şeyler yazayım ama malesef , tamam senin meslek dünyada kabul görüyor olabilir ama senin mesleğinin gereği olarak ileri derecede japonca bilmen gerekli , sen devamlı koli taşımayacaksın, japon kadar japonca konuşabilmeslisinki mesleğin anlam kazansın , ikincisi vize olmayınca cok cok zor , ya mantiken sende düşün , dil bilmeyince heleki kanji felan o mesleğin değeri ne olur ? web tasarımcısı olacağına dil yoksa marangoz olsan ondan iyi , ağac gelir dilersin, biçersin dile günlük konuşma harici gerekde duymassın .

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS