Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. User has not uploaded an avatar

Inanc
    Üye

Selam

2 senelik evliyiz. Fakat eşimle geçinemiyoruz. Geçinememizin en büyük sorunu oğlumuz olduktan sonra sanki hayatında sadece o varmışcasına davranmaya başlaması.

Şimdi ayrılmak istiyorum ama eşim, oğlumuzu kaçırdı ve ne telefonda gösteriyo nede görüntülü konuşmada. Telefonları kesik ulaşamıyorum ve oğlumun sesini duyamıyorum. Hukiki sürece eğer oğlumu yanıma alabilceksem başlamak istiyorum. Ben eşimden ayrılmak istemiyorum fakat kendisinin aşırı hareketlerinden dolayı başka bir şansım kalmıyor. Ben Eşim oğlum ile birlikte en azından oğlumuz için bir arada kalmayı kabul edebiliyorken o edemiyor. Sanıyorumki kaçırmak ve akabininde oğlumla aramdaki bağları kopartmak istemesi zaten bir suç olsa gerek. Bu konuda gerçek anlamda idealist hukukcularla çalışmak istiyorum.

Saygılarımla
    Inanc Sencer

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Allah yardimcin olsun arkadasim. Soylediklerin aynen benim basimdan gecti. Esin tek tarafli bile bosanabilir dikkat et. Adresinizin oldugu belediyeye git tek tarafli bosanmaya red verecek belge imzala..japoncasini unuttum ozur. her 6 ayda bir yenilemen gerekecek. Cocugunu alman hayal bence. kesinlikle vermezler. Hukuki islemler icinde
    esinin bagli oldugu bolgedeki Aile mahkemesine git cocugumu kacirdi, gostermiyor, cocugumun hayatindan endise ediyorum diye dava ac.. biraz uzun surec ama en azindan cocugunla gorusme izni cikar.. Ama kesinlikle bosanma, Bosanirsan otomatikman puan kaybeder, bircok seyi yapamazsin..

3. User has not uploaded an avatar

Inanc
    Üye

Allah razı olsun. Şuanda ben Türkiyedeyim bu tek taraflı boşanmaya red dilekcesini japonyadaki belediyeyemi yoksa türkiyedeki belediyeyemi bildireceğim?

4. Gecmis olsun. Bu yasadiklarin Japonla evlenen bir cok yabancinin basina geliyor. Bir Japonla cocuk yapmak icin iyi dusunmek lazim. Japonya mahkemlerine gore cocuk oncelikle Japon ebeveyne ait. "Sanıyorumki kaçırmak ve akabininde oğlumla aramdaki bağları kopartmak istemesi zaten bir suç olsa gerek" demissin ama Japon ebeveyninin cocugu kacirmasi Japonya'da pek suc sayilmiyor.

http://www.crcjapan.com/index.html adresinde cocugu Japon ebeveyn tarafindan kacirilmis Amerikalilarin kurdugu bir site var.

http://www.frij.net/m/index.asp adresinde durum soyle aciklanmis:

If you are married to a Japanese national and have children, please be aware that you have no legal protection from child abduction by your spouse or his/her family members. Japan doesn't recognise this as "abduction" - it's a family issue.

Since 1951, not one single abducted child has been returned to the US from Japan - giving Japan the worst child abduction record in the world - even worse than North Korea, Libya, Iran, Syria and Saudi Arabia. The US is just one example. Children have been abducted from the UK, Canada, mainland Europe, Australia, New Zealand amongst many other countries - kidnapped and taken to Japan.

Abduction can mean your kids being taken by your spouse half way around the world back to Japan, or taken from your family home in Japan to your spouse's parent's home just 5 minutes down the road. Both situations result in 100% denial of visitation or communication with your children INDEFINITELY

Yazilanlara gore Japonya cocuk kacirma konusunda dunyada en kotu sicile sahip ulke.

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Japonyadaki belediyeden bizzat kendin basvurman gerekir. eger senin hanim duzelir gibi ise biraz guven ver ondan sonra sen al Turkiyeye kacir! Kacirmama hatasini ben yaptim halen pismanim. Bende su an 6 aydir goremiyorum ve aile mahkemesine suc dilekcesi verdim ama en iyi sonuc ayda bir gorus izni gibi. eger benim cocuklar biraz buyuk olmasaydi kaciririm ama hayatlari ile oynamak istemiyorum. Japonlarda merhamet yok!

Alp'in dedikleride tamamen dogru. Japon kacirinca suc degil ama yabanci kacirinca konsolosluklara kadar baskina geliyorlar!!Sadece kendi cevremde en az 10 kisi taniyorum. Sorun sadece biz Turklerden kaynaklanmiyor. Suriyeli arkadasimda ayni kaderi paylasiyor bizimle.. Nedense Turkiyede bir cocuk yuvayi daha iyi bagdastirirken japonyada aksine eslerin bize olan sevgisi cocuga kayip bizi hic sayiyorlar..

6. User has not uploaded an avatar

Inanc
    Üye

Kesinlikle son cümlende yazdığın şey doğru. Ben japonlar daha merhametlidir, anneden daha çok eş olur diye düşünürken çocuktan sonra kendini tamamen çocuğa verdi. Kaçırsamda bir çare değil gelip polis zoruyla alacaklar ama son şansımı böyle deneyeceğim. Aslına bakarsanız Alp beyin örneklerde verdiği web sitesi gibi bir Türkçe oluşum kurup en azından bizden sonraki evleneceklere dikkatli olmaları konusunda uyarabilir, japonların bu davranışını kınayabiliriz. İnanın barışmak için başbakana bile mesaj attım bizi barıştırın diye bir sonuç çıkmayacak biliyorum ama en azından şanmsımı denemek istedim. Önümüzdeki hafta gidiyorum fırsatını bulduğum ilk anda kaçırcam ama havaalanına polisle birlikte gelirlerse ne yapabilirimki kendimi savunamam.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS