Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

tatlicikolata
    Üye

berhaba ben bir japonum japonyanin bati bolgesi fukuokada yasiyorum. turkiyeyi cok severim ve orasiyla ilgili bir iste calismak istiyorum. mesela turkce-japonca yazili ceviri isini yaparim veya baska turlu is varsa da tabii ki. mesela burada calismak isteyen turklerle is ortakligi da yaparim. turkiye ve japonyayi baglayan iste calismak beni cok mutlu eder. oyle is firsati hakkinda sizden haber bekliyorum.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

en kolay is turizm sirketinde tur baskanligi yap:)) hali sattirabilirsen kolay ve temiz para kalir yada netten burdaki japonlara tr turlari sat.
    japonlar, japonlara cok guvendigi icin hersey yapabilirsin.

3. User has not uploaded an avatar

tecrube
    Üye

Merhaba,tatlicikolata
    Once kendinden biraz bahsedermisin,bu kadar duzgun Turkce'yi nerede ogrendin,ogrenimin ne,yasin ne,daha once herhangi bir yerde calistin mi?
    Tokyo'da olanaklar cok daha fazla ama Fukuoka'da sadece Turkiye'yi sevmek ve Turkce konusmak ne kadar ise yarar bilemiyorum.Sen kendi hakkinda biraz bilgi ver,Fukuoka'daki arkadaslara seni tavsiye edebilirim,gorusursun.

4. User has not uploaded an avatar

tatlicikolata
    Üye

ben universitedeyken yarim sene kendi kendime turkcenin temelini ogrendim, sonra da turkce bolumundeki ogrencilerle bir bucuk sene turkce dersine katildim, hocamiz bogazic ve yildiz teknik universitesinden geldiler. sonra universiteden mezun olup istanbula gittim ve orada yasayan bir turk arkadasimin evinde yarim sene kaldim. o zamanlar taksimdeki dil okulu tomerde turkce ogrenmeye devam ettim, yuksek ikiye kadar kursa gittim. sonra ulkeme donmek zorunda kaldim ama yine 1 sene sonra tekrar yarim sene boyunca onda kaldim, o zamanlar ders calisarak ve film izleyerek turkcemi gelistirdim. simdi yine memleketimdeyim ama o arkadasimla devamli konusuyorum.

daha once yaptigim is ise ogretmenlik ve garsonkuk var.

5. User has not uploaded an avatar

tatlicikolata
    Üye

ben turkiyeyle ilgili is aradigimi yazdim ama eger mumkunse bilgisayar karsisinda da turklere japonca ogretebilirim.

6. User has not uploaded an avatar

Kamsamnida
    Üye

bedavaya mı :D

7. User has not uploaded an avatar

hollywood
    Üye

Merhaba , tatlıçikolata . Japon oluşun Türkçe'yi iyi bilişinle Türkiye'de rahat iş bulacağını düşünüyorum . Japonca bilen kişiler arıyor firmalar özellikle Japonya ile ticaret halinde olanlar . Tabi ben sana bu konuda yardımcı olamayacağım ama sen bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim . Japon modası ile ilgileniyorum ve yaşadığım şehirde japon marka giyim mağazası açmak istiyorum . Sadece japon markalarına ait modellerin yer aldığı bir mağaza tasarlıyourm .Ancak tabi ünlü japon markaları konusunda bilgim yok . Çok maliyetli olmadan japon giysilerini ithal etmek istiyorum . Hangi markalar var bu konuda yardımcı olabilir misin ?

Teşekkürler
    Saygılar

8. User has not uploaded an avatar

madadoya
    Pasif

birinizin aklinada 29 ekim cumhuriyet bayrami gelsin be ruhsuzlar

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS