Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

[sticky] [kilitli]

Neden Müzik,Reklam video linkleri silinmiyorda Filmlerin linkleri siliniyor?

(1 post)

Etiketler:

, , ,
  1. Arkadaşlar
    Sitemizde dikkat ettiyseniz üyeler tarafından yollanan şarkıcıların klip linklerini veya her hangi bir ürünün (ticari satış amacı güdmedikçe) reklam filminin linkini silmedik (örneğin youtube de yayınlanan komik japonca reklam flimleri) çünkü zaten firmalar ve şarkıcılar o videoların yayılmasını istiyorlar. Adı üzerinde "reklam" klipler içine aynı durum söz konusu, klipler şarkıcıların reklamıdır, ürünlerini tanıtmak için yaparlar, adamlar zaten ürünleri tanıtılsın diye videoları yayınlansın istiyorlar. Bu yüzden o video linklerinde bir sakınca olmadığından silmedik.

Peki neden Filmler siliniyor.

Filmleri yapan kişi o filmden para kazanıyor. Dolayısı ile haklı olarak donwload ve paylaşım programları ile bedava yayılmasını istemiyor. Dikkat ederseniz youtube, sevenload, dailymotion gib sitelerde dizileri, filmleri izleyebilirsiniz. Ama o sitelerde şöyle bir şey var(Genelde sitelere üye olanlar okumazlar ama üye olurken işaretlediğiniz kurallar bölmünde bu yazar) *Eğer yayınlana video hakaret,tehdit içeriyorsa veya telif hakları gibi konuları çiğniyorsa o vide şikayet gelince (veya gelemeden) silinir. Dolayıs ile youtube benzeri silerede download linki olmadığı halde film paylaşılması sizde sanki yasak değilmiş izlenimi yaratmasın. Bu sadece video'nun o an için silinmediğini gösterir, daha sonra silinmeyecek diye bir kural yok.

Ayrıca video paylaşım sitelerin üyeleri 10binler 100binler hatta milyonları bulduğu için her videoyu izleyemeyeceklerinden dolayı şikayet gelmedikçe video'yu yayınladıkları için suçlanmazlar ama bizim sitemizde zaten öyle 100binlerce üye yok (Hatta japonya-türkiye tarzı sitelerde o kadar kullanıcısı olan sitede yok :), en yakın rakibimizin bile 2000 üyesi falan var :)) dolayısı ile bizim öyle bir uygulama yapma zorunluluğumuz yok.

Ayrı bir konu video youtube'te sizin sitede değil derseniz eğer. Olmaz olmaz demeyin olyuyor böyle şeyler; Filmin sahibi gidip youtube'a filmini silin demezde bizdeki linkleri silinder ve site yöneticilerin veya moderatörlere mesaj atar ve "videonun paylaşıldığı siteye ait olan linkleri silin" der. Arkadaşlar sizinde bilğiniz gibi bu site ücretsiz bir site hiç birinizden her hangi bir aidat veya üyelik ücreti almıyoruz. Dolayısı ile sitedeki yöneticilerin ve moderatörlerin hayatları devam ettirmek için çalıştıkları başka şeyler var, kimisi bir işte çalışıyor yada henüz öğrenci ve dersleri veya sınavları ile uğraşıyor. Dolayısı ile filmin sahibinden bizlere atılan mesajları görmeye biliriz, yada yoğun tempomuzda gözümüzden kaçabilir. Filmin sahibi bir iki kere silinsin diye mesaj atabilir ve baktıkı biz silmedik(istemeden de olsa)gidip bu sefer işi resmiyete taşıyabilir ve hakkımızda filmin yasal olarak paylaşılmamasına yardımcı oluyorlar diye bir şikayette bulunabilir. Sonuçta bir suça yardım/yataklık diye bir madde var bunu hepiniz duymuşsunuzdur.

Sizin sitedekiler izlesinler paylaşayım diye yaptığınız bir olay ilerde bize daha çok masraf açacak şeylere veya daha ciddi sorunlara dönüşebilir. "Kaş yapayım derken, Göz çıkarmak" sözünü gerçekleştirmiş olursunuz. İşte bu sebepten dolayı herhangi kaşılığında para kazanılan film veya program paylaşım linklerini SİLİYORUM. (Üstüm olan yöneticilerden de uyarı alana kadar veya artık silme denilene kadar silmeye devam edeceğim)

PEKİ AMA "SİZDE İZLEDİĞİNİZ GÜZEL FİLMLERİ, DİZİLERİ, ANİMELERİ PAYLAŞMAK İSTİYORSUNUZ AMA NASIL OLACAK O ZAMAN" DİYORSANIZ

cevap: Arkadaşlar paylaşım demek illaki izlenebilir link demek değildir.
    http://www.anime.gen.tr/haberler.php sitesine bakarsanız eğer ordaki arkadaşlarında download linki vermediklerini ama filmleri veya animeleri tanıtarak bir paylaşım yaptıklarını görebilirsiniz. Buna benzer paylaşımları bende sitede yaptım birden çok dizinin tanıtımını yaptım. O şekildede sizde paylaşabilirsiniz.

Ama illa izlesinlerde istiyroruz derseniz. Bize daha önce öyle mesajlarda geldi, ve biz arkadaşları "google ..... diye aratırasan","google'da ..... online watch diye aratırsan" şeklinde link vermeden yardımcı olduk. Yükelemek isteyen arkadaşlara özelden link isterlese (foruma yazmamak şartıyla sadece özelden mesajlaşma) verdik, torrent gibi download programları ile "google'da ...... torrent donwload" diye aratırlarsa sitelerde bulabilieceklerini ve yükleyebileceklerini söyledik. YANİ LİNK VERMEDEN SADECE GOOGLE GİBİ ARAMA MOTORLARINDA NASIL ARAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK, GERİSİNİ ONLARA BIRAKTIK.

Eğer illa youtube gibi sitelerdeki paylaşayım diye düşünüyorsanız, biraz kafanızı kullansaydınız, yani aklınızı çalıştırsaydınız "Arkadaşlar youtube girince ..... kullanıcı, yada....... filmi diye aratırsanız,........izleyebilirsiniz" diye, link vermeden kurallarada uyarak filmi paylaşabilirdiniz (Kimse üstüne alınmasın, laf gideceği yeri biliyor zaten. Kızıldeniz-san bir ara senin verdiğin video linklerini silmiştim, bu lafım sana değil sakın yanlış anlama lütfen.)
    Eğer paylaşmak istiyorsanız bu şekildede paylaşabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkürler

(Anlayışlı davranmazda hala inadlaşırsanız, o sizin bileceğiniz iş. Mesajı silmek sadece bir tık sürüyor. Ama yapmayın bence, boşuna ne siz üzülün ne biz üzülelim :))

***Gözümüzden kaçmış silinemiş linkler olabilir. bu düzeltilmeyecek demek değildir.

Not: Birde artık kurallara uymamış olup, sorun çıkarıp mesajları silinmiş kişilerin artık mesaj yazması mümkün değildir. Hani demeyin "ya ben bir kaç kere yaptım sadece". Biz sizi uyardıktan sonra hala devam ediyorsanız, sitedeki diğer kurallarıda ihlal ediyorsanız. O saatten sonra ben artık öyle yapmıyorum falan diye düşünülmesin, Açtığınız tüm konular, mesajlar benim tarafından silinecektir. Bu süreç yöneticilerimden, üstlerimden "artık ....'nın mesaj yazmasında sakınca yoktur" diyinceye kadar yada mesaj alıncaya kadar sürecektir. O zamana kadar henüz resmi olarak üyeliğiniz silinmemişte olsa ben BAN'lanmışsınız gibi davranacak ve mesajlarıınız sileceğim. BAN'ı yapacak olan arkadaş işleri yüzünden vakit ayırıp BAN'lama işlemini gerçekleştirememiş olabilir. Bu hala sizin mesaj yazabileceğiniz anlamına gelmez.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS