Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

tug
    Üye

Merhaba,

Ağustos 2008 de yaklaşık 20 günlüğüne janponyaya tatile gitmek istiyorum. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Problem olur mu? Vizeyi kolay alabilir miyim?

Ayrıca web tasarımcısıyım. Japonyada webmaster iş imkanları nasıl? Maaş ne civarda bilginiz var mı?

Teşekkürler

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

tug
    Üye

Bir yerde vize için istedikleri evrakları buldum (aşağıda).
    Kafam tek takılan 30.000 euro teminatlı sağlık sigortası kısmı.. Böyle bir sigortam yok ama SSK'lıyım. Bunların dışında birşey isteniyor mu ve maliyeti ne olur bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. teşekkürler.

Japonya Konsolosluğu:
    Adres : İnönü Cad. No: 24Gümüşsuyu - Taksim
    Telefon : (212) 393 20 10
    Fax : (212) 393 20 09
    Japonya Büyükelçiliği :
    Adres : Reşit Galip Cad. No: 81G.O.P. - Ankara
    Telefon : (312) 446 05 00
    Fax : (312) 437 18 12

Japonya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi;
    *Japonya vizesi için gerekli olan 30.000 � teminatli seyahat sağlık sigortası
    *Arkası beyaz fonlu 2 adet vesikalık fotoğraf
    *Japonya vize formu tam doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır
    *Japonya Ticari ve Turist vizesi için şirket evraklari ve banka hesap cüzdanları
    *Japonya vize formu siyah tükenmez yada dolma kalem ile doldurulmalıdır

3. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Tug arkadaşım bu senin bulduğun bilgi herhalde vize işlemleri yapan büroların webadresinden yada kulakdan dolma bilgi. Vize işlemleri ile uğraşan bürolar bir ülkenin istediği evrakları kopyala/yapıştır ile tüm ülkelere uyguluyorlar :)
    1 ) 30.000 euroluk sigorta kısmı : bu avrupa ülkelerine yapacağın seyahet için gecerli hem 30.000 değil 80.000 eurodur ve ayrıca SSK sigortasından bahsetmişsin , Eğer senin SSK gittiğin ülkede birilerine vereceğin zararı karşılıyorsa, yada ölümün halinde doğacak yüklü masrafı cekiyorsa gecerlidir ki buda mümkün olmadığına göre, hem bu sigorta 50-60 ytl birşey, eğer vize alamassan paranı tekrar iade ediyorlar
    2 ) Japonya şu anda Türk vatandaşlarına girişde pul vize uygulaması yapıyor , yani bunun anlamı 3 aydan kısa süreli yapacağın seyahet için konsoluslukdan değil burda havalanından girişde göçmenlik bürosu memurunu ikna edersen alıyorsun , yoksa tekrar gönderiliyorsun , girişde pul vizesi almakda son zamanlarda cok zorlaşmış olup bu konu ile ilgili tecrubeleri yine bu adresde diğer arkadaşların tecrubelerini okursan yeterli bilgi sahibi olursun
    başarılar

4. User has not uploaded an avatar

tug
    Üye

Teşekkürler.

Peki bu girişte göçmenlik bürosu memuru Türk mü? Onunla konuşmak için ingilizce yada japonca mı bilmek gerekir ? Japonca bilmek bir artı sağlar mı?

Saygılar

5. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Hayır kesinlikle Türk değil , derdini anlatacak kadar ingilizce yada japonca bilmen gerekiyor , ben tercümana rastlamadım ama burdaki bir yazıda tercüman kelimesi geçmişdi, bu konuda bilgim yok ayrıca bunu bende merak ediyorum , bilen arkadaş varsa lütfen cevaplarlarmı ?
    1 ) girişde tercüman varmı ?
    2 ) herkese standart 3 aylık giriş vizesimi veriyorlar yoksa, gecmesine karar verilene 15-20 gün gibi değişik vizelermi veriliyor , ben direkt 3 ay talep etmişdim , 3 ay verildi, 15 gün isteseydimde standart 3 aymı verilecekdi ?

6. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

tug kardeş eğer chubu havaalanına gelirsen orda telefonla türk tercümanla konuştururlar. diğer havaalanında varmı bilmiyorum ama büyük bir ihtimal olabilir. Ama chubu (nagoya İnt) havaalanında var. hiç bir şey bilmeseden derdini anlatma yolu var. Ama sensadece derdini anlatacak kadar ingilizce bilirsen o daha ii.

7. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

narita dada telefonla turk tecumanla gorusturuyorlarmis.

8. User has not uploaded an avatar

Emilli_52
    Üye

ben 3 aya kadar vizesiz turistik gezi yapılabilir diye biliyorum.. ama sonra değiştiyse bilemicem.. biri beni bu konuda aydınlatabilirmi??

9. User has not uploaded an avatar

miiaamiix
    Üye

90 gun boyunca tatil amacli gezilerde turklerden vize istemiolarr da ucak fiyatlari cok yuksek yanımda bi arkadasimi daa goturcemmm oyuzden biraz uzucakk japonyaya gitmem

10. User has not uploaded an avatar

mottoyukkuri
    Üye

japonyaya sakuralar acarken gitmeli bidaha da dönmemeli....

11. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

evey chubu da turkce tercuman var.telefonla tercume ediyor.zanndersem butun havaalanlarinda dil bilmeyenlere tercuman sagliyorlar.imigration da calisan her bir memur bir ulkenin dilini biliyor.dolayisiyla tercuman saglayacaklardir.yaninda bol miktarda para ve donmeni gerektirecek yazili nedenler bulundur.

12. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

basimdan gecen bir olayi anlatayim.subat ayinda idi. ilk defa osaka ya giderken ucakta bir turke rastlamistim.o da ilk defa japonyaya geliyordu.amaci turist olarak girip kacak kalmakti.havaalanina indiginde imigration memurunu ingilizce ile cok iyi ikna etmis.memur ikna olduktan sonra vizesini verecegi zaman bavulunu acmasini istemis.bavulu actiginda ise adamin yazlik kiyafetlerini gormus.
    ve adama uzgunum siz buraya 1 haftaligina gelmek icin basvurdunuz ama subat ayinda japonyada yaz mevsimi yasanmiyor diyerek adami geri yollamis.

13. User has not uploaded an avatar

dboynukara
    Üye

Evet arkadaşlar Ben japonya'ya 2 kez gittim ilk gittiğimde birşey sormadılar konuşmadım yani gümrük'den direkt geçtim.
    2. gittiğimde soru sordular ingilizcem yetersiz kaldı. Telefonda Türkçe bilen japon bir bayanla konuşturdular ve baya bi zorlandım çok soru soruyorlar vucut dilinizi gözle takip ediyorlar tedirgin olduğunuzda asla içeri almıyorlar.
    Yani Türkçe bilen Tercümanları var.

14. tokyo18

tokyo18
    Üye

ben bunları okudukça daha bir heycan oldum.
    peki bişey sorucam bilmiyorumda belki diye bi ihtimal verdim...
    mesela bi bayan olmak avantaj olabilir mi? bence kesinlikle bir bayan orda gidip tek başına kaçak kalması vs daha az rastlanılan bir durumdur. yani havaalanından gecişte bayan olmak avantaj olabilir mi?

15. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Mrb arkadas bu kadar japonya sevgini anlamis degilim. Sebebini arz ederseniz biraz yardimci olayim ama bu kadar japonyayi gozunuzde buyutmeyin. burasi kanunlarin,
    kurallarin tikir tikir isledigi insanlarin maneviyatindan cok maddiyatlastigi ve fuhus batakligina batmis bir ulke..Bir cok arkadas var burada tepe taklak olmustur.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS