Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. tokyo18

tokyo18
    Üye

Anlaşıldı! bir şey daha öğrendik...
    (artık daha kötü yorum olmasın allahım,tokyo iyi kalsın bende :/ )

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

japonyaya kalmak icin gelecek arkadaslara tavsiyem gemileri yakinda gelin.maneviyatiniz saglam degil ise psikolojinizin bozulmasi cok kolaydir.Allah herkese sabir versin.

3. User has not uploaded an avatar

dboynukara
    Üye

Bayan olarak tek başına gitmek tabiki de kolay
    Japonya güzel ama çok zor bir ülke ciddi anlamda kuralcılar mesela işe 5 dak.geç gidin maaşınız'dan yarım saat kesilir gib... bunun dışında daha birçok örnek var çok uzun dönem yaşanılacak bir ülke değil bence
    Deneyin yaşayın ve görün Ben ne kadar anlatsam başka biri kendince daha farklı anlatacak Gidipte çok memnun kalan da var kalmayan da var.
    İyikide gitmişim ama iyikide uzun yıllarca kalmamışım :))

4. tokyo18

tokyo18
    Üye

tesekkur ederim dboynukara!
    valla ben bi gitsem 5 dk gecikmem :D ya artık öyle şeyler anlatılıyor ki bana,hayallerimi sürekli tekrar gözden geçiriyorum ama tabi sonuç yine aynı kapıya çıkyor...
    TOKYO!!!!!!!

5. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

Japonya yı çok gözümüzde büyütmeye gerek yok diyoruz,yaşamış olduğumuz ülkeden yaşam standartları olarak ama abartısız 100 yıl ileride olan bir ülke,belki yardımsever değil ama yalan söylemeyen ve aldatmayan bir ulus,kişi hak ve özgürlüklerine bu kadar saygılı bir toplum var mı? dünyanın en güvenli ülkesi ve yabancı misyonerler korumasız geziyor ve hatta türk büyükelçisinin sokakta korumasız gezdiği tek şehir tokyo,kişi başı milli hasıla 30000 doları aşmış,tabi ulusal mutluluk konusunda sıkıntıları var ama bu artıları,şimdi bu ülkeyi bu kadar gözümüzde büyütmemek mümkün mü?????????
    yeryüzünde her kara parçasını anlatarak insanlara tanıtabilirsiniz,ama japonya anlatılacak,japonlar ise anlatılarak çözülebilecek insanlar değil.
    Son cümle japonya ya gitmek istiyorsan ve en küçük bir kanunsuzluk amaçlamıyorsan,biletini alıp gitmelisin,emin ol girersin.
    Çünki,Tokyo buna değer...........
    hoşçakalın.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  6. User has not uploaded an avatar

_umtcn_
    Üye

Vay bee. İşte bu :D Kesinlikle çok haklısın..

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  7. User has not uploaded an avatar

kaankii
    Üye

Yok Abi 1 Ay Kaldim Bana Yeter Sevemedim Alisamadim Ben Gidiyorum Bu Hafta Zaten isimde olmaz Japonyayla Bidaha..

8. Temhem

Temhem
    Üye

kardeş millet gidebilmek için için can atıyor sizin elinize de fırsat geçmiş geri çeviriyorsunuz.nesine alışmadınızjaponyanın,kolay iş nerde,kolay para nerde,kolay ekmek nerde;eger tr de iyibir yaşam koşulunuz varsa amnenna ama yoksa jp fırsata çevirmek sizin elinizde,benim elimde fırsatım olsa gidip şansımı denicem ama şartlar kısıtlı,fırsata çevirmek sizin elinizde;benim dayıoğlu jp de 9 yıl kaldı çalıştı şuan süper sermaye ile döndü ve yatırım yapıyor.size iyi düşünün derim.biraz bahsedermisiniz jp da neye alışamadınız.az çok bilgimiz var şartlarından ama sizin pencerenizden olayları duymak isterim,bilmediğimiz yerler vardır veya ögrenicegimiz tecrübeler vardır.cevabınızı bekliyorum...

9. User has not uploaded an avatar

zettai kareshi
    Üye

sadece guluyorum..sydneydeyim 2.5 yildir...nerde hayat kolay .dunyanin neresine gidersen git.....her sey zor.......tr de ac kal susuz kal anan baban evlat der bagrina basar....burda mi??yada japonyada (her ne kadar bulunmasamda)inanin 1 ay calisma dilenci olursun geriye doncek paran olmaz mahvolur gidersin....eminin japonyada ole...bu arada psikolojin kuvvetli degilse hic bu harp alanina cikma....her turlusunu gorcegini onceden kabul et......

10. traljp1

traljp1
    Pasif

Almanya da su an kalifiye olmayan basit iscinin aldigi para saat ücreti Hessen bölgesinde 7,50 euro brüt.Yani Almanyada da net ücretler özellikle yabanci kökenliler icin cok düsük.Mesela neto 1100 euro 1300 euro civarlarinda,zamaninda gelmis büyük firmalarda 20 -30 yildir calisanlar iyi para kazaniyorlar 2400euro neto aliyorlar.Ama artik büyük firmalar direk isci almiyor araci firmalrdan eleman aliyorlar ,yani ayni is yerinde iki türlü isci var birinci gruptakiler firmanin direkt iscisi yani yillar önce firmaya girmis olanlardir,ikinci gurupu ise araci firmalardan gelen isciler olusturuyor.Bu iki isci grubuda ayni isi yapiyor hata ikinci grupa girenler yani araci firmadan gelenler daha agir kisimda calisiyorlar ama ücret farki inanilamz ilk guruba girenler yani direk isciler 2500 euro neto alirken diger isciler yani araci firmadan geleneler 1200 euro neto aliyor.

Ama sunu belirtmeliyim Almanyada her bölgeye göre hesaplanmis asgeri gecim siniri vardir.Yani misal bekar bir kisi icin 400 euro kira arti 350 euro gecinme parasi buda toplamda 750 euro yapar,yani ister calis ister calisma devlet sana bu parayi öder evet bu parayla kiran ödenir ve yemek icin sadece 350 euro kalir ,bu parayla gecinmek zordur,ve araban olmaz ,tatil yapamazsin,sikintili bir yasamin olur.Bu da sizin tercihinize kalmis birsey kimi der kardesim calismadan 750 euro para alma sansin var daha ne istiyorsun,,,kimide derki ben bu gurbeti 750 euro cekmem arakadas,benim ülkemden ailemden uzak kalmama degmez....evet krar sizin.....

750 euro ile yetinmek istemeyip calismak isterseniz bile almanyada vasifsiz isci olarak enfazla 1100 -1300 euro arasinda neto para alirsin ve fakirlik sinirinin biraz üstünde olursun ,,,ve parayi kazanmakta kolay degildir gece calisirsin gece zamiyle beraber anca bu paraya ulasirsin,,artik ne tür isler oldugunudu siz düsünün....

Tabi uyaniklar da vardir yukarida belirtigim türden araci firma kuaran yda temizlik firmasi yada bina onarim firmasi kurup Almnyaya yeni gelmis oturum sIkIntisi cekenleri ise alip onalara üc bes kurus verip ,köseyi dönenler..

evet kimi bu kosullari sever ,,kimi de nefret eder......

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS