Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

1. Yarın yapılacak olan Japonca yeterlilik sınavına girecek olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyoruz.

***Kopya verin la :), Benim grammer bölmü "battı balık. yan gider" :)

***Pazartesi günü sınav izlenimlerimizi bu başlıkta paylaşırız artık :)

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

Natsukawa
    Üye

do ur best dostum ;)

3. churippu

churippu
    Üye

Bu yıla kadar yapılan dinleme sınavlarından çok farklı bir sınav yapılmış.2 soru tipi vardı. Duyduğuma göre o bölüm 5'e yükseltilmiş.
    ....

Birinci seviyeye giren arkadaş, izlenimlerini ve nasıl çalıştıklarını paylaşırlarsa çok sevinirim
    Vereceğiniz tavsiyeler bize gelecek yıl yardımcı olabilir.

4. ben, yeni 4. seviyeden girdim. dinleme bölmü çok kolaydı (ama hepsini yanlış yapmış ta olabilir :)) Ama bana kolay geldi. Okuma bölmünde kolaydı ama en son parça çok hoşuma gitti çünkü bir form vardı. Sorular o formdan geliyordu fakan son soru formun altında * ile yazılan not gibi birşey vardı. soru ordan gelmişti :) eğer o kısmı okumadan varsa yanlış yapmış olabilir. Benim için gramer ve kanji zordu :) kanji yine yaptımda grammerden artık ne gelir bilemem :)

5. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

selam

Arkadaslar bir daki sinav 7. ayda galiba. 4. aya kadar basvuru var.Ben bu sinava girmeyi dusunuyorum. Hedef olarak 3 seviyeyi sectim. Sinavin zorlugunu asagi yukari kavradim. Benim sorum. Bu sinavdan sonra alinacak belge ulkemizde gecerliligi varmi? Mesela OSS nin yabanci dil sinavinda veya rehberlik icin kokart aliminda. Acaba ne gibi bir faydasi olabilir? Bilgisi olan varmi?

Selametle...

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS