Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. tamtoprak

tamtoprak
    Üye

Merhaba ben 3 yildir Osakada oturuyorum 6 yillik evliyim esim Japon , Amerikaya 1 ayligina ablami ziyarete gitmek istiyorum 2 oglumla birlikte daha once basvuru yapan arkadaslardan fikir almak istiyorum yardim ederseniz cok memnun olurum cok slmlar

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Slm Tamtoprak, burdaki sistemi bilmiyorum ama sana TR'deki USA vize sistemini kısaca söyleyim sana fikir versin, Amerikan Ankara Elçiliği gerek resmi gerekse sözlü olraka hep şunu ifade ediyor ve uygulamalarda öyle , vize görevlisini tekrar döneceğine ikna edersen , sen 6 yıldır burdaymışın, burdaki vize görevlisini öyle sorunun yok , senin geleceğinden kimsenin endişesi yok , ama senden prosedör gereği isteyecekleri belgeler ; 1) davetiye, 2) burdaki konumunu ispatler belgeler , asıl sorun nerde biliyormusun? burdaki vize görevlisinde sorun yok , USA vize sistemi şöyle çalışıyor; Elçilikden vize almanız Amerikaya girişin garantisi değildir , havalanında göçmenlik burosunuda ikna etmeniz gerekir gibi yasa kanun vardır . yani USA vizesi 2 aşamalıdır .

3. tamtoprak

tamtoprak
    Üye

ertantokyo
    Tesekkur ederim , ablam 5 aydir New yorkta yasiyor esi Amerikali oda giriste sorun yasamamis ama belli bi sure tutmuslar tabi esi gerekli sorulari yanitlamis,bana buradaki sistem cok degisik geldi Turkiyeden basvuran arkadslar evraklari Turkce hazirlamis ama buradaki Elcilik ingilizce istiyor norterden duzenletip gonderecegiz birde ne kadar surede cikiyor bilginiz varmi cvplar icin tekrar tesekkur ederim cok slmlar Osakadan

4. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

tamtoprak;sizin ailede hep yabancilarla evli masallah :)
    bende konuyu takip ediyorum cunku ben de 11, ayda gitmeyi dusunuyorum.

5. tamtoprak

tamtoprak
    Üye

tokyoalican ins. gidersiniz sizde , bizde simdi evraklarla ilgileniyoruz belediyeden aldigimiz evraklari ing. ceviriyoruz persembe gunu gorusmeye gidecegim sonucu burayada yazarim , evet gercekten kismetimiz yabanci damatlardan acildi ,ablamda bende musluman eslere sahibiz gerisi bos zaten cok slmlar

6. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Tamtoprak; başdanda söylediğim gibi burdaki sistemi bilmiyorum, buradaki elçilik elbette sizden evrakları ingilizce yada japonca isteyecekdi , önce kendilerinin anlaması gerekli, Türkiyede kardeşim başvurdu , hemen sonuclandı , sonuçlanması mantiken , vize departmanının iş yoğunluğu, şüphe duydukları evrakları ( cok düşük ihtimal bu ) araştırma zamanı gibi nedenler vize süresini etkiler ama uzun süreceğini sanmam , TR'de hemen cevap veriliyordu.
    Vizeyi aldıkdan sonra burda diğer arkadaşlarla nasıl aldığını paylaşırsan bizlerde bilgi sahibi oluruz , kimbilir belki bizde birgün gitmek isteriz

7. User has not uploaded an avatar

bahriyeturan
    Üye

tokyo alican merhaba uzun zamandır görüşemiyoruz.yardımların için saol.bahriye

8. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

bahriyeturan; rice ederim ne demek.uzn zamandir gorusemiyoruz cunki son zamanlarda birazcik yogunum.messenger da gorusmek uzere :)

9. tamtoprak

tamtoprak
    Üye

ertantokyo
    Tabiki ayrintilari tek tek yazacagim yardim aldigim siteleride belirtecegim cok faydasi oluyor belegeleri hazirlamada persembe gunu sabah 10da Elcilikte olacagiz cocuklarimla birlikte gelince sonucu yazacagim insallah bi aksilik cikmaz slmlar

10. tamtoprak

tamtoprak
    Üye

Merhaba arkadaslar ben bu sabah vizemi aldim baya soru sordular ayrintilari ve yardim aldigim siteleri bu aksam yazacagim gitmek isteyen kisilere fikir verir biraz olsun yatttaaa..... cok mutluyum ogullarimla birlikte en yakin zamanda New Yorktayiz

11. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

hadi hayirli olsun Allah hayirli yolculuk versin

12. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

hayırlı yolculuklar tamtoprak, USA'da az para harca , zaruri ihtiyaçlar haricinde para harcama , harcayacağın her bir doların tekrar bize nasıl döneceğini unutma

13. tamtoprak

tamtoprak
    Üye

ertantokyo Tesekkur ederim gercekten bir an olsun hic birimizin aklindan cikmamasi gereken bi tavsiye sagolun tekrar ....
    Vee benim vizem bugun geldi persembe gunu basvuru yapmistim cumartesi sabah 10 yillik vizem elime gecti cokkkk sukur, Elciligin sitesindede yapmaniz gerkenler yaziyor ve arama motorundan bakilinca bi cok sitede faydali bilgiler var ama biz esimle burada kalici oldugumu ispatlayan tum belgeleri hazirladik yani ufacik bir belge bile varsa elinizde ehliyet , is yerinda calistiginiza dair belge ve sabika kaydi varsa Turkiyeden felan hepsini hazirlayin ve konusma cok onemli benimle 30 dk konustular yani Elci ile konustuk sagolsun cok kibar davrandi yani birazda sans sanirim ama benden onceki basvuranlar alamadi gitme sebeplerimiz farkli tabi oda engel olmus olabilir neyse insallah Allah hepimizin yolunu acik etsin

14. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

japonyadan amerikan vizesi almama gerek kalmadi cok sukur.vizesiz gidiyorum insh,

15. User has not uploaded an avatar

nanoka
    Üye

tokyoalican'ın hevesi 10 ay sürdü desenize...

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS