Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Haber ve Etkinlikler

THY oyunu

(10 posts)
  1. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

suan gundemde olan facia yani radyasyon etkisine ben 180km uzakliktayim . turkiyeye gitmek istiyormusunuz diye soruyorlar tabiki istiyorum . ama gecen ay ucak bileti 50 bin olan THY simdi burdaki turkleri tahliye ayagina kisi basi 160 bin istiyo anliyacaginiz millet can derdinde kassap et. basbakan turk tv lerinde aciklamada japonyadaki vatandaslarimizi tahliye diyo benim garip annam ucretsiz sanip beni 24 saat ariyo gel cabuk diye . sizce burda bi okashilik yok mu?
    24 saat aciklamalari takip ediyorum turk-japon tvlerini japon tvleri suanlik olumlu fakat yavas yavas iyi sonuclar oldugunu soyluyo fukushima icin bizim turk televizyonlari bizim omrumuzun 48 saat kaldigini soyluyo suan saskinlik ve yorgunluk icinde beklemekteyiz ....

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Türk tvlerine bakma ya :). Onlar izlenmek için haberi abartarak veriyorlar. raiting için yapmayacakları yok, şimdi herşey yolunda deseler işler düzelmeye başladı kimse izlemez ama adamlara ölecekler diyip merak yaratıp izletmeye çalışıyorlar.
    Mesela flash haber geçiyorlar Thailan trafik kazası geçirip öldü diye, sonra bir bakıyorsun ,bir dizi çekiminde bir sahnede trafik kazası geçirmiş rolü yapıyor okadar :). Bende hep etrafımdaki japonlara soruyorum bizdeki tvlerde söylenenler doğrumu diye, genelde hepsi "hayır türk haberlerinde anlatıldığı kadar kötü değil" diyorlar.

Bu arada THY ayıp etmiş eğer bu işten kar sağlamaya çalışmışsa. Hem benim de bildiğim tahliyeler ücretsiz olur. Para için değil , insanlık namına yapılırdı. Demek ki yanlış biliyormuşum :), Bu durumda THY ile gelmene gerk yok gibi :) hokkaido ya falan git bari daha ucuz olur :)

3. MuStY_MiE

MuStY_MiE
    Üye

suan nhk den anladigim kadari ile yavas yavas kontrol altina alinabiliyor santral depremde hasar gorunen kablolara ek baglandi yapip 1 numarali santrali devreye sokmayi planliyorlar . 2-3 numarali santral ise asiri isinmalarina karsilik insansi itfaiye kullanarak sogutmayi planliyorlar bugun yapilan aciklamada durumun daha kotu olmadigini fakat iyide olmadigini bildirdiler.
    thailan abi suan buyukelciligi aciklamasinda pazargunku eksefer iptali oldugunu belirtiyorlar. bende once ucretsiz sandim fakat ucretli oldugunu gorunce bayaa ofkelendim .nagoyadaki akrabalarim bile ucretsiz zannediyorlardi :S . sayet daha kotuye giderse (suan iyi) bende daha guney kesimlere gitmeyi planliyorum insallah bu olmaz.

4. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Disisleri bakanligini cifte standart uyguluadigi icin kiniyorum!!!! Misir, libya ve bir cok ulkeye ucretsiz tahliye yapanlar
    bizlere uvey evlat muamelesi yapiyor !!!
    Ayrica gecen ay sonuna kadar 60bin yen olan bilet su anda en ucuzu 130bin arti vergi olmustur!! Thy yardim degil
    tamamen ticaret yapiyor ! kore ve rus havayollari daha ekonomik !!
    Siddetle adi gecenleri kiniyorum!!!!!!

5. User has not uploaded an avatar

Yaliniz Kurt
    Üye

Başbakan arkadaşının kızı kazansın diye kıyak yapmıştır.

6. Ya arkadaşlar bugün kızılay ile bir proje yöneten bir arkadaşımla konuştum. dediğine göre ücreti veremiyecek olanlardan para alınmıyormuş. o fiyat artışınında sebebi uçakların radyasyon yüzünden o duruma uygun düzenlenmesinden kaynaklanan maliyet olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Kendisine sordum peki bizim arkadaşlar nasıl ücretsiz faydalanabilirler diye

Dedi ki: Önce türk konsolosluğuna gitsinler, orda kızıl ayın tahliye için bir uygulaması oluğunu söylesinler, o uygulamadan faydalanmak istedikleri söylesinler ve isimlerini bıraksınlar.

Anladığım kadarıyla sizden isminizi ve başka bir ka bilgi daha istiyorlarmış, sonra sizin bilgilerinizi araştırıyorlarmış, banka hesap numarasi bilgilere bakıyorlar, ne iş yaptığınız, nerde çalıştığınız falan filan. Sonra sizin bu parayı gerçekten veremiyeceğinizi görürlerse size ücretsiz bilet veriyorlarmış. Eğer yurtdışında bir bankada paranız varsa ve bu para bilet için yeterli ama siz deprem yüzünden çekemiyorsanız, onlar sizin adınıza çekiyorlarmış bu parayı. böyle oluncada paranız var görüldüğünden size ücretsiz bilet verilemiyormuş. Birde burslu öğrenciler falan bundan kolaylıkla faydalanabiliyorlarmış (yeterli paraları yok olarak kabul ediliyorlarmış). Birde mesela ailenizle dönecekseniz o durumda hesapınızdaki paranın sadece sizin bileti değilde ailenizin genel bilet ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına bakılıyormuş. Ve ödeme durumunuz yoksa bilet veriliyormuş.

Özetle kızılay bilet parası ödeyemeyenlere yardım ediyormuş, bunun için konsolosluğa gitmek gerekiyormuş.

***Sanırım ben yukarda eleştirirken ön yargılı davranıp eleştirdim. Ama aslında ücretsiz olarak ta tahliyeye yardım ediyorlarmış. ön yargılı eleştirim için THY özür diliyorum. Gomen kudasai.

7. User has not uploaded an avatar

Yaliniz Kurt
    Üye

Şimdi merak ettim.
    Warabistan'dakiler ne yapacaklar?

8. User has not uploaded an avatar

akra
    Üye

merhaba arkadaslar,evet thailan bence onyargılı degil,dogru yazdıkların,az zaman once 50-60 bin sımdı 160-210 lardan bahsedılıyor,paran var veye yok,bu kadarda bu durumdan kar amacı gudulmezki,
    valla THY la gidecegime kore havayolları daha ucuz,onlarla giderim,bırde ınsanları bedava deyip yanıltıp bılgı kırlılıgı yaratıyorlar,bende bırsuru telefon aldım,
    neresı vatandasa yardım,anlamadım,bankada parası olup sakkını,yanı borcu ıcın bırıktırmıs olanlar ne olucak,tamam bedava olmasın,ama barı dort katı fıyat artısı yapacaklarına herzamankı fıyatın yarısını uygulasaınlar,
    ben samımıyet goremıyorum maalesef,,,

9. User has not uploaded an avatar

tokyo2011
    Üye

VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ DUYURU - THY DUYURUSU 18.03.2011

Japonya’da yaşanan deprem felaketi yüzünden Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak amacıyla, THY tarafından 20 Mart Pazar günü Narita Havaalanı kalkışlı İstanbul’a ek sefer düzenlenecektir .

Bu uçuş için tek bir ücret uygulanacak olup, vergiler dahil gidiş-dönüş uçak bilet ücreti ve uçuş ayrıntıları aşağıdaki gibidir.

UÇUŞ BİLGİLERİ

20 Mart /Pazar

TK5401 Tokyo Kalkış 13:45 İstanbul Varış 22:50

*Saatler lokaldir.

ÜCRET BİLGİLERİ

TOKYO-İSTANBUL

Yetişkin 152,330 Yen (130,000 + vergiler)

Çocuk (2-11 yas) 118,810 Yen

Bebek (0-1 yas) 13,000 Yen

TOKYO –TÜRKİYE DİĞER ŞEHİRLER (İki iç hat uçuş dahil)

Yetişkin 161,970 Yen (135,000 + vergiler)

Çocuk (2-11 yas) 127,250 Yen

Bebek (0-1 yas) 13,500 Yen

Bilet 3 ay geçerli olup dönüş tarih değişiklik ücreti, her değişiklik icin 10,000 Yen dir.

Değişiklik işlemlerini Türkiye Call Center 0(212) 444 0 849 nolu telefondan yaptırabilirsiniz.

İlgili uçuş için bilet talebinde bulunan yolcularımızın telefon ile THY Tokyo şehir ofisine başvurmaları gerekmektedir. Yolcu sayısının yeterli sayıya ulaşmaması durumunda, planlanan bu ek seferin iptal edilerek, gelen taleplerin tarifeli seferlere aktarılma ihtimali bulunmaktadir. Bu sebeple başvurular tamamlandıktan sonra, uçuşun teyidi, ödeme ve biletleme ile ilgili olarak THY tarafından telefon ile bilgi verilecektir. Başvuru sırasında vatandaşlarımızın iletişim bilgilerini eksiksiz olarak THY Ofisi’ne bildirmesini rica ederiz.

THY Tokyo Şehir Ofisi

03-3435-0421

VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ DUYURU - THY DUYURUSU 19.03.2011

DUYURU

THY tarafından 20 Mart Pazar günü için planlanan Tokyo (Narita) – İstanbul ilave uçak seferi, herhangi bir talep gelmediği için iptal edilmiştir.

Vatandaşlarımıza duyurulur.

10. User has not uploaded an avatar

tokyo2011
    Üye

DUYURU - KONSOLOSLUK ŞUBESİ HAFTA SONU HİZMETE AÇIK TUTULACAKTIR 18.03.2011

DUYURU

Acil seyahat ihtiyacı içinde bulunan vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzere, Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi 19 Mart Cumartesi, 20 Mart Pazar ve 21 Mart Pazartesi günleri de vatandaşlarımızın hizmetine açık tutulacaktır.

Vatandaşlarımıza duyurulur.

T.C. Tokyo Büyükelçiliği

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS