Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Haber ve Etkinlikler

1. Elçiliğin Duyurusu:

http://www.japonya.org/gundem/japonyaya-yardim

Ayrıca Japon Öğrenciler tarafından, Salı gününden Pazar gününe kadar Taksim'de Kızılay'ında da destek verdiği bir kampanya düzenlenecektir. Bağış yapanlara kağıttan yapılmış gül hediye edilecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=ZU_zcrOgoY8

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. İnşallah orda karşılaşırız, Selim-san. Görüşemeyeli çok oldu.

3. Türk Japon Vakfı'da bir kampanya düzenliyor, açıklama aşağıda:

-----------------

Türk Japon Vakfı tarafından Türkiye genelinde "Japon Halkı ile El Ele" Bağış Kampanyası başlatılmıştır.

Bağışlarınızı hiç bir işlem masrafı ödemeden T. İş Bankası Ankara/Oran Şubesi nezdinde bulunan TL - USD ve Euro Hesaplarına yapabilirsiniz.

T. İş Bankası Ankara/Oran Şubesi, Şube Kodu : 4197

TL Hesap Numarası USD Hesap Numarası Euro Hesap Numarası

22222 4440 3330

IBAN : TR60 0006 4000 0014 1970 0222 22 IBAN : TR83 0006 4000 0024 1970 0044 40 IBAN : TR80 0006 4000 0024 1970 0033 30

Bağış yapmak isteyen tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızın göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ederiz.

4. Kızılay'ın yardım kampanyası da Kızılay website anasayfasına taşındı. Site üzerinden online bağış yapılabilir:

http://www.kizilay.org.tr

5. Selim-san , ben bugün saat 5:30 da taksime gittim ama bağış yerini bulamadım :(. Sormadaığım polis, esnaf kalmadı. İnternetten bağış yapacam artık. Ya bende bi talihsizlik var böyle etkinlikleri ya hep kaçırıyorum, yada bulamıyorum:(. O fotoğraf etkinliğinede gelememiştim:(. O kağıttan gülü almayı çok istiyordum, manevi değeri olacaktı :(

6. @taylan : bir gün erken gitmişsin.

http://www.facebook.com/event.php?eid=194385173935137

Japonya İçin 10.000 Çiçek / 10.000 Flowers for Japan / 日本のために一万の花

Programın İçeriği
    – Öncelikle toplanacak bağışlarla ilgili, Türk halkını bilgilendirmek.
    – Yardımda bulunan kişilere küçük geleneksel el yapımı hediye verilmesi.
    Bu sayede bağışta bulunanlara tüm Japonya adına teşekkür etmek.
    – Deprem afeti ile ilgili, Japonya'da elde edilen deneyim ve bilgilerin bir deprem ülkesi olan Türkiye ve Türk insanına aktarılması.

Time
    Today at 12:00pm - March 27 at 8:00pm
    Taksim Metro Çıkışı - Taksim Metro Exit - タクシム地下鉄の出口 / ISTANBUL
    Herkese Merhabalar,

Japonca öğrenen Türk öğrenciler ve İstanbul’da okuyan Japon öğrenciler olarak 11 Mart 2011 depreminde Japonya’da gerçekleşen deprem ve tsunami felaketleri için Taksim meydanında Kızılay işbirliği ile 22 Mart 2011- 28 Mart 2011 tarihleri arasında bir yardım kampanyası düzenliyoruz. ‘’Japonya için 10.000 çiçek’’ adını verdiğimiz kampanyada yardım edenlere origami (Japon kağıt katlama) ile yapılmış çiçek hediyeedeceğiz. Bunun dışında deprem ile ilgili kısa ve pratik bilgiler içeren kart dağıtımı, DVD gösterimi gibi faaliyetlerimiz olacak. Katılımınızı dört gözle bekliyoruz!

Hello Everybody,

We, as the Japanese learning Turkish students and Japanese exchange students came together and created a commission to hold a donation campaign for Japan. Our campaign will start on the 22nd of March and finish by March 27, evening time. The name of our campaign is ''10.000'' flowers for Japan. We will deliver origami flowers to the donors. Other than this we will be delivering small cards including practical information about earthquake, showing DVD's etc. We're looking forward to your participation!

こんにちは皆さん

われわれは日本語を勉強しているトルコ人の留学生と日本人の留学生です。3月22日から27日まで日本のために募金活動をします!日本のために一万の花という活動で募金をしてくれる方々に折り紙の花を差しあげます!これ以外にも地震について役に立つ情報が書いてあるカードをお配りし、DVDなどを上映する予定です!ご参加を楽しみにしています!

7. yine tutturamadım yaw :)

8. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Tam olarak nerede ? ben de su anda istanbuldayım katılmak istiyorum.

9. Taksim Metro Çıkışı - Taksim Metro Exit - タクシム地下鉄の出口 / ISTANBUL

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS