Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. merhaba arkadaşlar;
    ben kardeşimle birlikte japonyada oturmak istiyorum fakat kardeşim lise3 öğrencisi o konuda ne yapabiliriz?.yani orda kayıt yaptırmak kolay olurmu?

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

bence kayit olamaz.kayit olsabile zorlanir,cunku burda lise 3 ogrencisi japonca gazeteyi rahatlikla okuyup yazabiliyor.liseyi bitirsin oyle gelsin,universiteye yazilir.

3. evet haklısınız lise4 teyken onunla japonca kursuna giderim üniversitesinide orda okur cevabınız için teşekkürler

4. User has not uploaded an avatar

arikuteka
    Üye

merhabalar;
    bende japonyada okumayı herşeyden çok istiyorum ama şimdilik ertelemek zorundayım çünkü lise 3'te okuyorum üniversite sınavını kazandıktan sonra ya son senesinde yada mezun olduktan sonra mastır yapabilmek için gidildiğini
    öğrendim ve bayabi zor koşullar önünüze veriyo
    zorluk benim göbek adım diyenler için farklı tabiiiiii
    hedefi, orda çok okumak isteyenlere ise allah yardımcısı olsun. Bunlardan biride benim tabi

5. User has not uploaded an avatar

arikuteka
    Üye

merhabalar;
    bende japonyada okumayı herşeyden çok istiyorum ama şimdilik ertelemek zorundayım çünkü lise 3'te okuyorum üniversite sınavını kazandıktan sonra ya son senesinde yada mezun olduktan sonra mastır yapabilmek için gidildiğini
    öğrendim ve bayabi zor koşullar önünüze veriyo
    zorluk benim göbek adım diyenler için farklı tabiiiiii
    hedefi, orda çok okumak isteyenlere ise allah yardımcısı olsun. Bunlardan biride benim tabi

6. ben elimden geldiğince gitmeye çalışacağım..tabi buda,maddi olarak baya bir kasıcak gibi görünüyor

7. User has not uploaded an avatar

tokyoluranger
    Üye

bende l3 e gidiyorum sınava dah 2 sene var aam ben burda sınava girdiğim zaman japonyada bi üniverstede okumak için ne yapmalıyım?

8. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

ya birakin japonyada lise okumayi.Gidin adam gibi baska ulkelerde okuyun .Amerika felan filan buranin diplomasi gecmez etmez bi ulke ya

9. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

ne varsa japonyadaki lisede birak omer gelsinler okusunlar gelin hepniz gelin

10. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

geldiğim sıra koskaca bankasına girdim ( mitsubishi Tokyo bank ), 20-30 memuru arasından bir tanesi, ingizlice bilmediklerini söyleyecek kadar inglizce yok , ordan cıkdım başka bankaya ordada durum aynı , gecdim postanaye ordadada aynı , arkadaşlar bizim memleketin en ucra köşesinde en küçük bankasında bile en az 1 kişi 5-10 kelime ingilizce bilirya , ne demeye calışıyorum , işde lise eğitimlerinin hali , diyeceksinizki ingilizce öğrenmekdenmi gecer felan , ama istedikleri halde öğrenemiyorlar , yani burda lisede okumak isteyenlere bir dipnot düşeyim dedim

11. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

yok yok ertan abi birak gelsinler

12. User has not uploaded an avatar

missytr
    Üye

emrex, dalga geciyorsunuz herhalde.
    bence japonya'da ingilizcedeki seviyenin dusuk olmasinin sebebi kendi KATAKANA alfabeleriyle ogreniyor olmalari.

mesela, my name is yamada → マイ?ームイズ「ヤマダ?(mai neemu izu yamada) oluyor. dunyada ornegi tekdir herhalde.ama bence boyle bir ingilizceyi duymak veya okumakta zevk veriyor :)

Japonya'da universitede okuyabilmek icin
    EJU (Examination for Japanese University Admission for International Students)
    sinavini gecmek gerek. http://www.jasso.go.jp/eju/index_e.html
    sitesinde detaili bilgilere ulasabilisiniz.

13. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Fransada da ögrencilerin çoğu İngilizce bilmez.Fransada İngilizce konuşacak birini bulmak zordur çünkü okullarda öğretmezler.

Fransada eğitim kötü mü?Hayır.En kültürlü adamlar ordan çıkıyor.
    Bu yüzden İngilizce bilmemekle eğitim kalitesinin bir bağlantısı olamaz.Siyasi nedenler olabilir ya da Misstr nin dediği gibi onlar için ögrenmesi zordur.

Zaten Japon-İngilizcesi bir garip oluyor.Dilleri dönmüyor ve komik telafuz ediyorlar bazı kelimeleri.

14. User has not uploaded an avatar

bahadirkolerkilic
    Üye

ertan tokyo ben ingilizce ve italyancayi toefl derecesinde biliyorum sende simdi cahil oldun dimi kocum

15. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

hersey iyi hosda bahadir kocum diyince olmuyo burasi er meydanimi ??

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS